Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Konutta yeni trend ’Ormaniçi Sağlıklı Evler’

Ormanköy projesi ‘Sağlıklı Ev’ konsepti

PANDEMİ süreci ile birlikte konut alıcılarının gayrimenkul talebinde de ciddi değişimler yaşanıyor. Konut almak isteyenler ya da koronavirüs nedeniyle evini değiştirmek isteyen artık az katlı, mümkünse bahçeli ve geniş balkonlu ‘sağlıklı evler’e yöneliyor. DAP Yapı’nın hayata geçirdiği Çekmeköy’deki Ormanköy projesindeki ‘sağlıklı ev’ konsepti, özellikle geniş ailelerin ve oturum amaçlı taleplerin yoğun olduğu bir proje. ‘Sağlıklı Ev’ konseptiyle yeşilin ve ormanın içinde hayata geçirilen proje, şimdiden keyifli bir ‘sağlıklı yaşam alanı’ haline dönüşmüş durumda. Yaklaşık 60 bin metrekareyi kapsayan doğal koru alanında, gölet, ceylanlar,geyikler, atlar için padok alanı ve alabalık göleti bulunuyor. 20 bin adede yakın bitkinin dikildiği projede, açık hava sinema ve konser alanı olarak kullanılabilecek 3 bin metrekareye yaklaşan etkinlik alanı ve yarı olimpik havuz var.

Ormanici saglikli evler

58 BİN KİŞİDEN GÖRÜŞ ALINDI

Projeyi hayata geçirmeden önce 58 bin kişiden görüş aldıkları bilgisini paylaşan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “1999 depreminin hemen ardından deprem kriterleriyle tanışmıştık. Koronavirüs süreciyle birlikte bu kriterlere ‘Sağlıklı Ev Kriterleri’ eklendi. Pandemi öncesinde çalışmasına başladığımız Sağlıklı Ev konseptini Ormanköy’de hayata geçiriyoruz. Bunun için doktorlardan oluşan bir ‘Sağlık Kurulu’ oluşturduk ve kriterleri belirledik” dedi. Ormanköy’de hayata geçen sağlıklı ev kriterlerini şunlar:

1 – Asansör olacak ama konut, asansöre ihtiyaç duymadan çı-kılabilecek yükseklikte olacak. Ormanköy’de bina yüksekliği zemin+5 kat.

2 – İkincisi balkon, teras ve bahçe… Sağlıklı evler bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip olmalı.

3 – Orman içindedir ve geniş bir yeşil alana sahiptir

4 – Her bir daire için bağımsız havalandırma sistemi.

5 – 2019’da güncellenen son deprem yönetmeliğine uygun inşaat.

https://www.youtube.com/watch?v=ybb0AGZEEL4

ULAŞIMIN MERKEZİNDE KONUMLANIYOR

İstanbul’un yeni ulaşım akslarının tam merkezinde yer alan Ormanköy projesi, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarına yaklaşık 10 dakikalık mesafede. Üsküdar-Çekmeköy Metro Istasyonu’na 2 dakika, Kuzey Çevreyolu bağlantılarına 5 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 25 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20 dakika ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 20 dakika mesafede konumlanıyor.

Projedeki mağaza ve dükkanların yer aldığı ticari üniteler için ön satış dönemi başladı. Ticari etki alanı olarak 2 milyon insana hitap eden Alemdağ Caddesi’nin en değerli bölgesinde, 70 adet 68-450 metrekare arasında mağaza ve dükkanın bulunduğu proje, merkezi konumuyla yatırımcılara büyük bir avantaj sunuyor. Ticari üniteler için 120 ay vade imkanıyla cazip koşullar sağlanıyor. Açık hava ticaret merkezi özelliği taşıyan Ormanköy Çarşı’daki dükkan ve mağazalar, Alemdağ Caddesi üzerinde, yürüme mesafesindeki yaklaşık 200 bin kişinin yaşadığı, araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu bölge halkına hitap ediyor.

dapyapi ormankoy
Dap Yapı Ormanköy

Sabah sporunuza ceylanlar eşlik edecek

1+1’den 5+1’e farklı konut seçeneklerinin bulunduğu Ormanköy’de bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatifler dikkat çekiyor. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde Sağlıklı Ev konseptiyle inşa edilen Ormanköy projesinin yüzde 90’ı yeşil alanlar için ayrıldı. Ziya Yılmaz, “Ormanköy’de sabahları koşunuzu yaparken sincapların, ceylanların ve atların size eşlik etmesi şehrin stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak” diyor.

saglikli ev ormankoy
Dap Yapı Ormaniçi Sağlıklı Evler

Kişiye özel ‘Bahçe Villalar’

• Bahçeli, teraslı ve büyük balkonlu alternatiflerin bulunduğu Ormanköy projesinde, ‘Villa Bahçe’ adlı özel üniteler bulunuyor. “Bahçe Villa”ların özel bahçelerinde organik sebze-meyve yetiştirmek mümkün.

• 2.5+1 ve 3.5+1 dairelerin uçtan uca camlarıyla panoramik orman manzarası sunan ekstra odalarını çalışma odası ya da hobi odası olarak kullanabiliyorsunuz.

• Teras Loft adı verilen ve 80 metrekareye kadar teras alanı bulunan ünitelerde, tavanı kaplayan pencerelerle güneşe doyacak, yıldızları izleyebileceksiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu