Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Gıda ve Restoran Bayilikleri / Köşebaşı Restoran Bayilik Veriyor

Köşebaşı Restoran Bayilik VeriyorKöşebaşı Restoran, üç kıtadaki dokuz ülkede toplam 28 şubeye ulaştı. Güney Afrika ve Hindistan’da da yatırımcılarla görüşme halinde olan marka, Türkiye’de ise Bursa, Kayseri ve Gaziantep’ten gelen talepleri değerlendiriyor.

Adana ve Tarsus yöresine ait yemekleri yurtdışına taşıyan Köşebaşı, üç kıtadaki dokuz ülkede toplam 28 şubeye ulaştı. Bu şubelerin 12’si Türkiye’de, ikisi Fas’ta, biri Azerbaycan’da ve diğerleri de Körfez ülkeleri olan Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, BAE, Umman ve Katar’da yer alıyor. Master franchise ve ortaklık sistemleriyle büyüyen Köşebaşı, 2010 yılında Körfez Bölgesi’ndeki Azadea ile yaptığı master franchise anlaşmasından sonra şube sayısını hızla arttırdı. Köşebaşı, bu bölgede beş yılda 13 şubeye ulaştı.

Köşebaşı Restoran

Köşebaşı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akkaş, sırada İran ve Mısır’ın olduğunu söylüyor. 2016 yılı sonuna kadar 35 şubeye ulaşmayı planladıklarını ifade eden Akkaş, şöyle konuşuyor: “Sadece Körfez değil, Almanya, Hollanda, İngiltere ve İsviçre ile de görüşmelerimiz sürüyor. Avrupa’da öncelikli hedefimiz Londra. Körfez Bölgesi’nde de büyümemiz devam edecek. Suudi Arabistan ve Mısır’da yeni şubeler hazırlanıyor. Aynca Güney Afrika ve Hindistan’da da yatırımcılarla görüşme halindeyiz. Türkiye’de ise Bursa, Kayseri ve Gaziantep’ten gelen talepleri değerlendiriyoruz.”
KENDİ GRUBUNU YARATACAK

Köşebaşı’nda isim hakkı bedeli olarak 50 bin Euro alınıyor. Yatırım maliyeti ise kurulacak restoranın metrekaresine göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 1,5 milyon TL. Royalty bedeli olarak ciro üzerinden yüzde 5 alınıyor.

Yurtiçinden gelen franchise tekliflerini değerlendirdiklerini belirten Ali Akkaş, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Uygun koşulları taşıyanları olumlu olarak sonuçlandırabiliriz. Franchise dışında Anadolu’nun farklı tatlarıyla kendi yeme içme grubumuzu yaratmayı planlıyoruz. Yaratacağımız alt markalarla bu değerleri dünyaya tanıtacağız. Ancak grup olarak öncelikli büyüme stratejimizi Avrupa üzerine konumladık.”

  Tatlı mısır satarak para kazanmak

Bölgeye ve kurulacak restoranın metrekaresine bağlı olarak 250 bin TL ile 500 bin TL dolayında aylık ciro hedefleniyor. Ali Akkaş, genelde yurt-dışında şahıslara franchise vermediklerini, gruplarla çalıştıklannı ifade ediyor. Akkaş, “Çünkü gruplar markayı ileri taşıyabiliyor. Körfez ülkelerindeki büyümemizin dışında öncelikli amacımız Köşebaşı’nı önce Avrupa, sonra ABD ve Uzakdoğu’ya taşımak. Bunu farklı markalar yaratarak yapacağız. 20l6’nın başlarına kadar Londra’da bir şubemiz olacak” diyor.

Uygun yer: Bursa, Kayseri ve Gaziantep’e öncelik tanınıyor.

İlk sermaye: isim hakkı bedeli olarak 50 bin Euro alınıyor. Yatırım maliyeti ise kurulacak restoranın metrekaresine göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 1,5 milyon TL.

Ciro hedefi: Aylık 250 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Finansal yeterliliğe sahip, gıda sektöründe deneyimli ve işinin başında durabilecek girişimciler tercih ediliyor.

Başvuru için iletişim: info@kosebasi.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Tostmatik Franchise Verecek

Türkiye’de ilk ve tek tost yapabilen Tostmatik tescilli marka adıyla uluslararası patente sahip bir tost …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir