Dönerci Bayilikleri

Kebapçı Restoranı Açmak

Bursa Kebabı’nda iş fırsatı

Bursa Kebap Evi, yeni vereceği franchise’larla büyümeyi hedefliyor. Bir şubenin toplam yatırım maliyeti 200 bin ile 300 bin TL arasında değişiyor. Bursa Kebap Evi, yakın zamanda Ortadoğu’ya da yayılmaya hazırlanıyor.

bursa kebap eviBursa’dan yayılarak Türkiye genelinde büyüyen Bursa Kebap Evi, gıda sektörüne giriş yapmak isteyen yatırımcıları bekliyor. Bursa Kebap Evi, Türkiye genelinde 25 olan franchise sayısını yıl sonuna kadar 40’a çıkarmayı hedefliyor.

Bursa kebabına duyulan saygı sebebiyle mönüye ekleme yapmayan Bursa Kebap Evi’nde orijinaline uygun olarak hazırlanan Bursa yemekleri sunuluyor. 2008 yılında Florya Fly Inn AVM’de ve 2009 yılında Carousel AVM’de birer franchise şubesi işleten Helvacı Grup’un 2010 yılında satın aldığı Bursa Kebap Evi, altyapı çalışmaları ve üretim tesisiyle yeniden yapılanarak bir yılda yüzde 300 büyüme gerçekleştirdi.Antalya’daki entegre tesisinde ayda 2,5 ton ile başladığı üretimini kısa sürede 30 tona çıkaran Bursa Kebap Evi, Türkiye genelinde 500 kişiye istihdam sağlıyor. Yılda ortalama 3 milyon kişiyi ağırlıyor. Ayda 30 ton döner ve 10 ton köfte satıyor. Beş yıllık süreçte de en az 200 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

20 BİN TL FRANCHISE BEDELİ

Şirket, yatırımcıdan 20 bin TL franchise bedeli istiyor. Dokuz ay boyunca aylık cirodan yüzde 4, yaz ay-lannda ise yüzde 3 royalty bedeli alıyor. AVM’lerde 100 ve üzeri metrekarelerde, dışarıda ise 150 ve üzeri metrekarelerde şube açılabiliyor. Toplam yatırım maliyeti 200 bin ile 300 bin TL arasında değişen restoranlarda yatınmcıdan beklenen özellikle işin başında durması. Anahtar teslim şube vererek markanın her bölgede aynı standartları yakalamasını sağlayan Bursa Kebap Evi, mimar lık ekipleriyle şubeyi dekore ediyor.

Aynı zamanda genel merkezinde eleman eğitimi veriyor. Kendi akademik tesisinde, işe alım yaptığı kişileri özel eğitimden geçiren Bursa Kebap Evi, bir ay boyunca da kendi ekibinden operasyon ve eğitim departmanı ile şubeye destek veriyor.

ORTADOĞU’YA AÇILACAK

Türkiye’nin yanı sıra konsepte ve lezzete sadık kalabilecek her ülkede franchise sistemi ile yayılmaya sıcak bakan Bursa Kebap Evi, Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan ile görüşmeleri sonucunda Ortadoğu’ya da yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Helvacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cem Helvacı, yerli ve yabancı yatırımcıların markayla şimdiden ilgilendiğini belirtirken, markaya güvenen ve işinin başında duran yatırımcılarla çalışmaya özen gösterdiklerinin altını çiziyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: AVM’lerde 100 ve u/erı metrekarelerde, dışarıda ise 150 ve Üzeri metrekarelerde şube açılabiliyor.İlk sermaye: Şirket, yatırımcıdan 20 biri Tl franchise bedeli alıyor. Toplam yatırım maliyeti 200 bin ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: İşinin başında durabilecek girişimciler aranıyor.

Başvuru İletişim

Esenyurt Akademi (Genel Merkez ve Üretim Tesisi)

Adres: Namık Kemal Mahallesi Doğan Araslı Caddesi 17. Sokak. Helvacı Plaza No:1 Esenyurt/İSTANBUL

Telefon: +90 212 690 52 52

Fax: +90 212 690 02 03

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu