İş Fikirleri ve İş Kurmak

Kosgeb’ten Girişimciye Hem Eğitim Hem Destek

kosgeb kredileri 2012, kosgeb iş planı, kosgeb girişimcilik kursu, kosgeb ostim, kosgeb gaziantep, kosgeb başvuru formu, kosgeb kredileri, kredi kosgeb, kosgeb destek, kosgeb kredisi, kosgeb destekleri, kobi, kosgeb işkur, kosgeb izmir

Girişimciye hem eğitim hem destek

Girişimci olmak isteyenler için KOSGEB ile TOSYÖV işbirliğinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ verilecek. Eğitimlerden mezun olarak işini kuran girişimciler, 27 bin TL geri ödemesiz, 70 bin TL geri ödemeli destekten oluşan ‘KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvurabilecek.

KOSGEB ile TOSYÖV ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği’ yapacak. Bu projeyle Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin 27 bin TL geri ödemesiz, 70 bin TL geri ödemeli destekten oluşan ‘KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvurabilmeleri sağlanacak.

KOSGEB, 2010 yılında hayata geçirdiği yeni destek programlarına ‘Girişimcilik Destek Programı’nı uygulamaya koymuştu. Bu kapsamda gerçekleştirilecek bu eğitimler, minimum 60 saatlik sürecek. Atölye çalışmaları da yapılacak.

Eğitim programlarının içerisinde girişimcilik özellikleri sınanacak, iş fikri egzersizleri yapılacak ve iş planı hazırlanacak.

3 YIL VADELİ DESTEK

KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, başta istihdam olmak üzere, ekonomik ve sosyal anlamda son derece hayati işlevler yerine getiren girişimciliğin desteklenmesinin büyük önem taşıdığını söylüyor ve şöyle devam ediyor:

“Bu eğitim protokolü çerçevesinde eğitime alınacak girişimciler eğitimi tamamlayıp, sertifika alarak, iş fikirlerini içeren iş planlarını düzenli şekilde hazırlayıp KOSGEB’e getirenlere, iş kurmaları halinde 27 bin liralık hibeyi takdim edeceğiz. Yetmediği takdirde 70 bin liralık geri dönüşümlü sıfır faizle 3 yıl vadeli destek sağlayacağız.”

TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez de eğitim programını tamamlayarak mezun olan katılımcıların kendi işlerini kurduklan takdirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde Yeni Girişimci Desteğine’ başvurabileceklerini ifade ediyor. Eğitimlere kendi işini kurmak isteyen en az ilköğretim mezunu olan, daha önce diğer kurum ve kuruluşlarca düzenlenen girişimcilik eğitimine katılmamış olan gençler, kadınlar ve dezavantajlı grupları katılabilecek.

Kayseri’deki KOBİ’ler dünyaya açılıyor

Küresel pazarlarda ve yurtiçinde 3 milyondan fazla şirketi tanıtarak, alıcı-satıcı ve tedarikçiyi bir araya getiren Kompass, ağını Kayserili KOBİ’lere açtı. 60 ülkede hizmet veren ve Kayseri Ticaret Odası ile Kayseri İhracat Performansı Artırma Merkezi Projesi (KİPAM) kapsamında ‘Hizmet Sözleşmesi’ imzalayan Kompass, anlaşmayla odaya kayıtlı tüm şirketlere hizmet verecek.

Türkiye’nin pek çok ilindeki ticaret ve sanayi odalarıyla hizmet anlaşmaları olduğunu belirten Kompass Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Orhan Çağlayan, Türkiye’deki küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için çok önemli hizmetler sunduklarını söylüyor. “Ürettiği hizmeti satmak isteyen üreticimize ürününü satacak pazar bulmanın yanı sıra iş ortağı olabilecek şirket alternatiflerini de sunuyoruz” diyen Çağlayan, şöyle devam ediyor:

“Sistem dünyada çok verimli bir şekilde işliyor. Hizmet ağımızı Türkiye’de büyütmeyi hedefledik. Kısa sürede önemli sayıda üyemiz oldu. KİPAM anlaşmasıyla Kayserili şirketlerimize de en iyi şekilde hizmet vereceğiz.” Kayserili şirketler, Kompass’ın veri tabanında bulunan üç milyon şirketle bağlantı kurabilecek ve bu şirketlerin bilgilerini sınırsız görüntüleyerek 25 farklı kategori seçeneğiyle detaylı arama yapabilecek.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

3 Yorum

 1. KOSGEP KURSLARINA NASIL BAŞVURABİLİRİM VE KURS TARİHLAERİNİ NERDEN ORENEBİLİRİM

 2. KOSGEB Yeni Girişimcilik Eğitimi aldıysanız veya KOBİ’niz için KOSGEB desteklerinden faydalanmak istiyorsanız %100 Yatırım Garantisiyle KOSGEB Danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Üstelik, hazırladığımız proje kuruldan geçmezse paranızın tamamını iade ediyoruz!

  Ayrıntılı bilgi: http://www.kosgebturkiye.com

 3. • KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında ;
  -Destek alan sektörler nelerdir
  -Girişimcilik desteği şartarı
  -Girişimcilik desteği süreci nedir
  -Girişimcilik desteği ne kadardır
  -Hangi iş fikirleri destek alır
  -Örnek girişimci iş planları
  -Destel almış iş planı örnekleri
  -Başarılı bir iş planı nasıl hazırlanır
  -Girişimcilik eğitimlerine nasıl karılabilirim
  vb KOSGEB destekleri ve desteği için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu