Şirket Haberleri

Little Caesars’tan Yüzde 40 İndirimle Yeni Bir Lezzet Dönemi

Little Caesars’tan Yüzde 40 İndirimle Pizza Tutkunları için Lezzet Dolu Bir Yenilik

Little Caesars Pizza, Türkiye’deki zorlu ekonomik koşullara karşı sürdürülebilir bir fiyat politikası değişikliği ile yanıt veriyor. Artan maliyetlere rağmen, Little Caesars Pizza, ‘Gel-Al’ servisinin sunduğu çok yönlü avantajları müşterileriyle paylaşarak yüzde 40 indirimli fiyatlarla lezzet dolu bir dönemi başlatıyor.

Türkiye pazarının öncü isimlerinden biri olan Little Caesars Pizza, ekonomik dalgalanmaya karşı fiyat artışı gibi kısa vadeli çözümler yerine uzun vadeli bir yaklaşım benimsemeye karar verdi. Kendine has nefis kenarları ve eşsiz lezzetiyle tanınan Little Caesars, Türkiye’de ‘Gel-Al’ servisini daha geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlayan yüzde 40 indirim kampanyasını duyurdu. Bu yeni fiyat stratejisinin öncelikli hedefi, herkesin hızlı ve uygun fiyatla en lezzetli pizzayı deneyimlemesini sağlamaktır.

Little Caesars Pizza, ‘Gel-Al’ servisiyle müşterilerine lezzetli pizza deneyimini daha da erişilebilir hale getiriyor. Eve servis siparişlerinde de geçerli olan bu indirimli fiyatlar, müşterilere her zamankinden daha cazip bir seçenek sunuyor. Artık Little Caesars’a gel-al yaparak, kaliteli ve lezzetli pizza keyfini yüzde 40 indirimle çıkarabilirsiniz.

Little Caesars, müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, ekonomik koşullar ne olursa olsun, müşterilere en iyi fiyatlarla en kaliteli pizzayı sunmaya devam edecektir. Little Caesars Pizza ile lezzetin ve tasarrufun tadını çıkarmak için şimdi ‘Gel-Al’ servisini deneyin ve yüzde 40 indirimle muhteşem bir pizza deneyiminin keyfini çıkarın.

Little Caesars
Little Caesars’tan Yüzde 40 İndirimle Yeni Bir Lezzet Dönemi

Gel-Al Servisinin Müşterilere Sağlayacağı Avantajlar

Little Caesars Türkiye’nin yeni dönemi hakkında açıklamalarda bulunan Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye CEO’su Banu Arıduru, markalarının Türkiye hikayesini yeniden yazma hedefine odaklandıklarını belirtti. Arıduru, “Tüketici alışkanlıklarına yönelik yaptığımız analizler, Gel-Al servisinin fiyat avantajının uzun süredir yükseldiğini gösteriyordu. Bu doğrultuda stratejik planlarımızı güncelledik. Gel-Al servisiyle pizza tüketimini incelediğimizde, ailelerle yapılan tüketimin yüzde 39’unu oluşturduğunu görüyoruz.

Eve serviste bu oran yüzde 44’e çıkıyor. Her ailenin ayda bir veya iki kez pizza gecesi düzenleme eğiliminde olduğunu gözlemliyoruz. Yeni stratejimiz, bu deneyimi tüm sosyo-ekonomik gruplara sunma amacını taşıyor. Müşterinin şubeden sipariş almasının büyük bir maliyet avantajı sunduğunu ve bu avantajın neredeyse tamamını müşterilere yansıttığımızı görüyoruz. Eve teslimat pizzada da en lezzetli pizzayı, hızlı ve uygun fiyatla sunabileceğimiz bir fiyat yapısı belirledik. Ancak Gel-Al servisinde öncülük eden bir hamle yaparak yüzde 40 avantaj fırsatı yarattık. Müşterilerimiz, haftanın her günü ve günün her saati bu sürdürülebilir kampanyadan yararlanarak hem en iyi pizzayı en hızlı şekilde yiyebilecekler hem de bütçelerine destek olacağız” şeklinde konuştu.

Küresel Pizza Pazarı Hız Kesmiyor: Little Caesars CEO’su Bilgi Sunuyor

Çelebi Gıda A.Ş. ve Little Caesars Türkiye’nin CEO’su Banu Arıduru’nun paylaştığı bilgilere göre, dünya pizza pazarının 2022’den 2027’ye kadar yaklaşık yüzde 86 oranında büyümesi bekleniyor. Bu büyüme trendinin arkasında, yeni nesil tüketicilerin online alışkanlıkları, pizza paylaşımının kolaylığı, kalite standartlarının belirgin olması ve yaratıcı ürün seçenekleri gibi faktörler etkili oluyor. 2022’de fast-food pazarındaki pizza payının yüzde 27 olduğu tahmin edilirken, 2027’de bu oranın yüzde 42’ye yükseleceği öngörülüyor.

Banu Arıduru, Türkiye’nin de bu büyüme ivmesini yakalayacağını belirterek, “Euromonitor ve Deloitte verilerine göre, Türkiye’deki yeme içme pazarı 2021 yılında 130 milyar TL seviyesindeyken, neredeyse yüzde 100’e yakın bir artışla 2022 yılında 256 milyar TL’ye yükseldi. Pandemi öncesinde restoranlarda yeme içme alışkanlıkları yüzde 70 seviyesindeydi, pandemi döneminde yüzde 43’e kadar geriledi ve şu anda yüzde 55’e yükseldi. Gel-Al ve eve servis sektörünün payı pandemi öncesinde yüzde 30 iken, şu an itibarıyla yüzde 45 bandında seyrediyor. Bu veriler, restoranlarda geçirilen sürenin azaldığını ve bu farkın Gel-Al ve eve servise kaydığını gösteriyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

5 Yıl İçinde 600 Şube Hedefi

Banu Arıduru, “Little Caesars Pizza, dünyanın en büyük üç pizza zinciri arasında yer alıyor ve ‘Gel-Al’ (Take Away) servisinde dünyanın lider pizza zinciri unvanına sahip. ‘Gel-Al’ servisi, Little Caesars Global tarafından uzun süredir başarıyla uygulanan bir sistemdir. Yeni hedefimiz, Little Caesars Türkiye’nin ‘Gel-Al’ servisini daha yaygın hale getirirken müşterilerin tercihen yürüyerek ulaşabileceği şube sayısını artırmak.

Orta vadeli hedefimiz, müşterilere her yerde kolayca ulaşmayı, gelip almak için zaman ve enerji harcamamalarını sağlamak ve bu şekilde eve teslimatı azaltarak karbon ayak izimizi daha da küçültmektir. Şu anda 120 olan şube sayımızı 2025 yılı sonunda 300’e çıkarmayı ve beş yıl içinde 600 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Yatırım Hızını Yönetebilecek Hazırlıklar Tamamlandı

Banu Arıduru, reklam yatırımının her şube başı satışta yüzde 50’lik bir artış sağlayacağı tahmininde bulundu ve emlak ile inşaat departmanlarının bu artan talebi karşılamak için organize olduklarını açıkladı. Arıduru, “Little Caesars olarak, işletmelerimizin yüzde 80’ini franchise yöntemiyle işletiyoruz.

Sektör deneyimi olmayan franchise başvuru sahiplerine, 24 günlük pratik eğitimler sunmanın yanı sıra operasyon yönetimi, pazarlama, stok yönetimi, satış geliştirme, müşteri memnuniyeti, işe alım ve insan kaynakları yönetimi gibi konularda sınıf eğitimleri veriyoruz. Şube yerinin seçiminden, inşaata, açılış sürecindeki desteklere ve sürekli olarak atanmış bölge müdürleri ve operasyon müdürleri aracılığıyla sağlanan yönetim danışmanlığına kadar pek çok destek sunuyoruz” dedi.

Arıduru, Little Caesars Türkiye’nin tüm maliyetleri içeren bir şube açma yatırımının anahtar teslim 2 milyon 100 bin TL + KDV olduğunu ve işletmecilerin bu yatırımı yaklaşık iki buçuk yıl içinde geri aldıklarını belirtti. Ayrıca, yeni dönemde yoğun bir franchise talebi öngördüklerini ifade etti.

Önce Lezzet Rekabeti

Banu Arıduru, Little Caesars’ın Amerika’da 14 yıldır üst üste en iyi fiyat performansını sergileyen marka seçildiğini ve Türkiye’deki hedeflerinin de aynı doğrultuda olduğunu dile getirdi. Arıduru, Little Caesars Türkiye’nin kuruluşundan bu yana müşteri odaklı yeniliklere öncelik verdiğini vurgulayarak, “Mevsiminde toplanmış domates sosundan gerçek mozzarella peynirine ve her şubede günlük pizza hamuru uygulamasına kadar her zaman en lezzetli pizzayı sunma amacıyla çalıştık. Biz lezzet rekabetini her zaman fiyatın önünde tuttuk. Şimdi, herkesin en lezzetli pizzayı yiyebilmesi için çıtayı daha da yükseltiyoruz. İşte fiyatlarımız” şeklinde konuştu.

Akıllı Dijital Dönüşüm Tasarruf Sağladı

Banu Arıduru, son iki yılda gerçekleştirilen 2,5 milyon dolarlık teknoloji yatırımı sayesinde dijital dönüşümün ve yeni satış kanallarının anlık olarak entegre edildiğini ve 2023 itibariyle satışların yüzde 75’inin dijital platformlardan geldiğini açıkladı. Arıduru, “Siparişten tedarik zincirine kadar tüm süreçlerde başarılı bir şekilde uygulanan dijital dönüşüm, önemli bir verimlilik artışı sağladı. Verimlilik artışı, daha akıllı bir kazanç anlamına gelir ve bu tasarrufu müşterilere yansıtmayı tercih ediyoruz.

Şu anki odak noktamız, en üst düzeyde müşteri deneyimi yaratmak. Müşteri değerlendirme puanları, satış kanallarımızın bir parçası olarak yer alıyor ve şubelerimizi bu puanlar üzerinden değerlendirip geliştiriyoruz. Ayrıca, her kanaldan gelen şikayetlere verdiğimiz geri dönüş süresini ve çözüm süresini 4 dakikaya indirdik ve Şikayetvar.com’da fast-food kategorisinde 2 yıldır üst üste en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan marka seçildik” dedi.

Dev Reklam Yatırımı

Little Caesars Türkiye CMO’su Pelin Çiftçioğlu, 6 yıldır süren dijital dönüşüm sürecinin başarılı bir noktaya geldiğini ifade etti. Çiftçioğlu, “Günümüzde dijital dönüşüm, tamamlanan bir kavram değil, yenilikler inanılmaz bir hızla hayata geçiyor ve biz bu yenilikleri hem şubelerimize hem de müşterilerimize yönelik en iyi şekilde uyguluyoruz. Analitiğe dayalı pazarlama uygulamaları sayesinde doğru hedeflemeler yapıyor ve doğru kararlar alıyoruz. Bu da verimlilik artışı anlamına geliyor” diye ekledi.

Çiftçioğlu, Little Caesars Türkiye’nin yeni dönem stratejisini müşterilere etkili bir şekilde aktarmanın strateji kadar önemli olduğuna dikkat çekerek, “Marka hikayemizi yeniden yazdığımız bu süreci, üç reklam filmi ve çok yönlü kampanya bileşenleri ile hazırladık. Bu kampanya ile ‘Gel-Al’ servisini sadece kendi markamız için değil, tüm sektör için yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Biz öncü olmayı severiz ve bu kampanya ile alışkanlıkları değiştireceğiz, aynı şekilde nefis kenarla sektöre imzamızı atmıştık” dedi.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu