Kariyer ve İş

Lojistik Uzmanları İçin Örnek Özgeçmiş

Lojistik Uzmanları İçin Örnek Özgeçmiş

Her hangi bir alanda başarılı bir iş adayı olabilmeniz için, bu kapsamlı özgeçmiş size yardım eder. Ordu ve sivil çalışmalar arasındaki taşımacılık işleriyle ilgilenen lojistik uzmanının aşağıdaki örnek özgeçmişini inceleyin ve Monster Özgeçmiş Hazırlama bölümündeki tavsiyeleri okuyarak kendiniz için kapsamlı bir özgeçmiş oluşturun.

MILES ADAMS

22 Washington Avenue- San Franscisco-California, 94118
Ev telefonu:510.555.1297 Cep telefonu:510.555.8439
Email: miles@myisp.net

LOJİSTİK PROFİLİ

Milyon dolarlık kompleks lojistik projelerini başarıyla yürütmek. Hızı, teslimatın doğruluğunu, materyelleri ve kaynakları arttırmak için firmanın içsel ve diğer acentalara bağlı görevlerini bölümlere ayırma işlemine öncülük etmek. Yerel alışkanlıklar ve uluslar arası düzenlemeler arasındaki uyumu arttırmak için faturaları ve nakliye manifestolarını inceleme konusunda uzman kişi olma. İşten çıkarmaların analizlerini yapabilmek için eski performansları incelemek ve projeleri kolaylaştırmak için bilgi kaynaklarını maksimuma çıkarmak. Hem ticaret, hem mülkiyet alanındaki lojistik ve tedarik yönetimi konularındaki yazılımlar hakkında yüksek seviyede bilgi sahibi olmak.

UZMANLIK ALANLARI:

  1. Nakliye Yönetimi                        – Kalite Teminatı
  2. Stok Kontrol Süreci                    -Standartların ve Prosedürlerin Uyumu
  3. Nakliye ve Materyal Yönetimi     – Bayi ve Personel İlişkileri
  4. Liderlik ve Eğitim                        –  Gündemdeki İşlerin Düzenlenmesi

PROFESYONEL TECRÜBELER

Amerikan Ordusu
( çeşitli bölgelerde) – 1996/2006

Lojistik ve Dağıtım Müdürü– 2004/2006

47 milyon dolarlık malzeme ve ekipmanın dağıtımını yürüten 8 kişilik takımı yönetmek. Kalite kontrolü yapmak, nakliye hizmetlerini geliştirmek için yerel yükümlülükleri ve ulusal kanunları öğrenmek. Değişik firmalar ve ülkeler arasında nakliye bağlantısını sağlamak. Güvenliği, hızı, ve malzemelerin teslimatının doğrulunu arttırmak için dağıtımı, sevkiyatı ve nakliyeyi denetlemek. Çalışanları, yeni izleme prosedürleri hakkında eğitmek. Operasyonların ihtiyaçlarını yönetime bildirmek.

 Önemli Başarılar

  1. Hiçbir materyal kaybı yaşamadan, dağıtım operasyonlarının hepsinde ortalama %99.5 başarı.
  2. 1.2 milyon dolar tasarrufu ve daha hızlı çalışmayı sağlayan boğazların ve daha geniş kapasiteli nakliye gemilerinin belirlenmesi ve kontrol edilmesi.
  3. Sorumluluğu ve kesinliği arttırmak amacıyla, izleme prosedürleri için yeni otomat sistemleri yaratmakta tamamlayıcı bir rol oynamak.

Lojistik Koordinatörlüğü – 2000/2004

Geniş yelpazede projeler üretebilmek adına, maliyetleri 25 milyon dolara ulaşan, uluslar arası alanda kullanılan malzemelerin ve nakliye gemilerinin denetlemesini yapmak için lojistik yöneticileriyle iş birliği yapmak. Bütün nakliye araçları için uygun sigorta şekillerini bulmak ve sınır ötesi nakliyelerin izlenmesini ve takip edilmesini denetlemek. 11 milyon dolarlık malzemeden tek başına sorumlu olmak.

Önemli Başarılar

  1. Proje ve amaçların belirlenmesinde devamlı olarak görev yapan takımda anahtar rol oynamak
  2. Kaybı azaltmak, performansı arttırmak amacıyla küçük takımları verimli depolama ve stok yönetimi alanlarında kullanmak.

Lojistik Destek- 1996/2000

Çalışanların görev yapacakları konumları belirlemek ve nakliye işlerini düzenlemek. Malzeme ve kaynakların nakliyelerini düzenlemek ve raporları hazırlamak. Damgalı ve etiketli nakliyelerin ve belgelenmiş, doğrulanmış, sayımı yapılmış kargoların yapılmasını sağlamak;  rapor ve dokümanları hazırlamak ve teslim etmek.

Önemli Başarılar

  1. Çok hızlı değişen iş sahasında, kaliteli ve fedakar çalışmalarından dolayı birçok ödül kazanmak.

EĞİTİM

İşletmecilik- 2004/-
Maryland Üniversitesi

Profesyonel Gelişimler:

Uzman Lojistik Yönetimi        -Uzman Stok Yönetimi

-Dağıtım Sistemleri                  -Standartların ve Prosedürlerin Uyumu

-Liderlik ve Yönetim                -Değişim Eğitimi

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu