İş Fikirleri ve İş Kurmak

Lokum Mağazası Açmak

Lokum mağazası açma maliyeti ve bayilik veren şirketler

Türkiye deyince akla ilk gelen ürünlerden biri lokum. Genelde aile şirketlerinin öne çıktığı sektöre yeni nesil girişimciler yeni bir soluk getirmeye başladı. Eski şirketler kabuklarından çıkıp büyümeye başlarken yeni ve farklı konseptlerin ortaya çıktığını gördük. Çok büyük mekanlar istemeyen bir lokum mağazası açmanın maliyeti metrekare başına 800 dolar civarında bulunuyor.

lokum magazasi

SAFRANBOLU LOKUMCUSU

35 yıllık bir marka olan Meşhur Safranbolu Lokumcusu, eski Türkçe’de safran manasına gelen yeni Zafiran markasıyla büyüyor. Şirketin halihazırda yedi şubesi var. 2014’te yurtiçinde üç, yurtdışında bir mağaza açılması hedefleniyor. Çok büyük lokasyon istemeyen bu konseptte metrekare maliyeti 800 dolar civarında. Royatly ücreti olarak aylık cironun yüzde 5’i alınıyor. Şirket daha çok turistik illerde ve büyük şehirlerde büyümeyi hedefliyor.
Başvuru için: 0216 44110 82

LOKUM İSTANBUL

Yaklaşık dokuz yıl önce Türk kültürüne ve geleneklerine modern bir üslupla sahip çıkma fikriyle kurulan Lokum İstanbul’un İstanbul Kuruçeşme’de ve Londra Walton Street’te iki şubesi bulunuyor. 2014 yılında Dubai ve Abu Dabi’de franchise şubeler açmayı planlıyor. Şirket, koşulları uyan bir girişimciyle anlaşır anlaşmaz Türkiye’de de ilk franchise şubesini açmayı hedefliyor. Franchise bedeli olarak 50 bin dolar talep ediliyor. Yatırımın geri dönüş süresinin iki yıl olduğu ifade ediliyor.
Başvuru için: www.lokumistanbul.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu