Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Mad Science İstanbul Franchise Veriyor

Eğlendirirken franchise verecek

Kanadalı Mad Science Group, 3 -12 yaş arasındaki çocuklar için fen bilimleri derslerini sıkıcı olmaktan çıkarıyor. 2013 Aralıkta markanın Türkiye master franchise haklarını da aldıklarını söyleyen Mad Science İstanbul Kurucusu Sertaç Çetinkaya,”2014’te Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Konya başta olmak üzere franchise’lar vereceğiz” diyor.

Mad Science Group26 yıllık Kanada Montreal merkezli Mad Science Group, 3-12 yaş grubu çocuklara fen bilimini interaktif olarak eğlenerek öğretiyor. Atölye çalışmalarının yanı sıra, gösterilerle çocukların merak ve hayal’gücünü ateşleyen Mad Science, fen biliminin gerçekte ne olduğunun ve yaşadığımız dünyanın nasıl etkilendiğinin öğretilmesine katkıda bulunuyor.

Eğlenceli fen etkinlik programlarını ABD, Kanada başta olmak üzere 25 ayrı ülke uygulayan kuruluş, 2006 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor. Mad Science firmasının Türkiye’de çocukların bilim ile ilgili beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine aktif eğlendirici eğitim programları ile katkıda bulunmak amacıyla franchise sözleşmesi imzalandığını söyleyen Mad Science İstanbul Kurucusu Sertaç Çetinkaya, “Şirketimiz, 1 Aralık 2013 itibariyle Türkiye master franchise haklarını alarak, İstanbul’dan sonra diğer illerimizde de büyüme kararı aldı. 2014 yılında öncelikle Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Konya başta olmak üzere beş ilde ve gelen taleplere göre diğer illere Mad Science franchise hakkı verilecek’’ diyor.

Doğum günü partileri veriyor

Mad Science Group, Türkiye pazarına Educa Eğitim ve Animasyon Hizmetleri A.Ş. aracılığıyla girdi. Bu şirketin ana ve temel konusu fen bilimleri derslerini eğlenceli ve deneysel yöntemler kullanarak sevdirmek ve eğitime katkıda bulunmak olarak tanımlanıyor. Temalı 200 saat etkileşimli eğlenceli bilim etkinlik programlarına ve 2 bin adet bilim içerikli deneysel uygulamalara sahip, STEM/GEMS programını destekleyen bir sistem olan Mad Science, 2006 yılından bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen 100’ün üzerinde özel eğitim kurumlan/kolejleriyle iş ortaklığı yaparak bu okullarda okuyan 3-12 yaş grubu çocuklara yönelik eğlenceli bilim etkinlikleri-atölye programları sunmuş durumda.

Eğlenerek öğreten/öğretirken eğlendiren bilim temalı doğum günü partileriyle de fark yarattıklarını söyleyen Çetinkaya, şunları anlatıyor: “ülkemizin önde gelen kurumsal firmalarıyla da çocuk gelişimine yönelik farklı temalı başarılı projelere imza attık. Örneğin; Glaxo Smith Kline Türkiye ile ‘Dişlerde Asit Erozyonuna Savaş Açalım’ toplu gösteri projemiz Ankara, İzmir, İstanbul’da 30 bin çocuğa ulaştı. Meyve Suyu Üreticileri Endüstrisi Derneği (MAYED) ile ‘Meyve Sularının Gizemli Dünyası’ adı altında yaptığımız proje 2 bin 500 çocuğa ulaştı.”

Yatırım Maliyeti 70 Bin Dolar

Mad Science, Türkiye genelinde uluslararası markanın bilinirliğini arttırarak, franchise sistemini yaygınlaştırmayı, çocuklara eğlenceli bilim hizmeti vermeyi, araştıran ve sorgulayan, bilimi seven, rekabetçi, analitik düşünen, geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. İstanbul Mad Science ofisinde 4 tam zamanlı, 25 yan zamanlı eğitmen kadrosu ile hizmet verildiğini belirten Çetinkaya, geçen yılki 700 bin TL’lik ciro rakamını 2014’te 1 milyon 250 bin TL’ye çıkarmayı planladıklarını söylüyor.

Bu yıl İstanbul dışında büyüme hedeflediklerini de vurgulayan Çetinkaya, franchise koşullarını ise şöyle sıralıyor: “Franchise sahibi olacak genç ve dinamik, İngilizce lisanını bilir, ilinde itibar sahibi ve güvenilir yatırımcı girişimciler arıyoruz. Franchise olacak aday girişimciler, 10 yıllık franchise isim hakkına sahip olacaklar. İsim hakkı bedeli 12 bin dolar. İlk yatırımınızda para kazandıracak özel Mad Science etkinlik malzeme bedeli olarak 15 bin dolar ödenerek sözleşme imzalanır. İlk yatırım maliyeti dahil olmak üzere, ortalama 60 bin ile 70 bin dolar arasında finansman gücüne sahip olmaları istenir.”

Mad Science istanbul

Keresteciler Sitesi, Akçay Sok.
Metin İyigüngör İş Hanı, No. 20 / B1 34173
Merter, Güngören – Istanbul

Tel: +90(212) 637 2722
Faks: +90(212) 637 27 26
E-Posta: info@madscience-ist.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu