Anasayfa / Şirket Haberleri / Mado dondurma keçi etinden sucuk üretimine başladı

Mado dondurma keçi etinden sucuk üretimine başladı



Keçi etinden özel sucuk

TÜRKİYE’NİN önemli dondurma markası MADO, iki yıllık fizibilite çalışmalarının ardından düşük kalori değerine sahip olan keçi etinden sucuk üretimine başladı.

keci etinden sucuk




Kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri keçilerin etleri ile özel baharat ve sarımsak kullanılarak üretilen yöresel kangal sucuklar ilk etapta 150 konsept mağazada satışa sunuldu.

Mado Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Kanbur, Türkiye’nin önemli dondurma markası olan ve gıda sektöründe yaptığı yatırımlarla dikkat çeken MADO’nun, kendi çiftliğindeki serbest doğal meralarda beslenen keçi etinden üretilen sucuk ile yöresel lezzet olan ve “işirkit” olarak adlandırılan lezzeti damak zevkine güvenenlerin beğenisine sunduğunu söyledi.

Yıllardır düşündükleri projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kanbur, “Kangal sucukları, ilk etapta 150 konsept mağazada satışa sunduk. Ancak önümüzdeki kısa bir süre içinde keçi etinden üretilen sucukları ülke geneline göndermeye başlayacağız” dedi.




Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir