Anasayfa / Teknoloji / Mağazarlarda Vergi Bilgilerini Gösteren QR Kod Sistemi Projesi

Mağazarlarda Vergi Bilgilerini Gösteren QR Kod Sistemi ProjesiUruguay, vergi ödemelerini QR kodlar ile ortaya çıkarmaları konusunda işverenleri zorluyor.

Uruguay Tres Milliones projesi, yüksek kaliteli sokak mağazaları ve restoranların, vergi bilgilerini gösteren QR kod kullanmalarını zorunlu hale getiriyor.

uruguaytresmilliones

Son zamanlarda, Harney Sushi restoranının, yemekleri üzerine yerleştirdiği QR kodu ile balıkçılık endüstrisinde sürdürülebilirliği öğrettiğini gördük. Fakat şimdi ise vergi bilgilerini QR kod ile kullanıcılarının hizmetine sunarak kullanıcılarına tam bir şeffaflık gösteren Uruguay Tres Milliones projesi revaşta.
Son günlerde, Apple ve Amazon gibi büyük firmaların vergi ödemekten kaçtığı haberlerinin çıkması, müşterilerin alışveriş yaparken, vergisini ödeyen şirketleri seçmeye başlamasına yol açtı. 22 Haziran’dan beri, Direccion General Impositiva, yüksek kaliteli mağazaların, tarandığında firmanın vergi durumu hakkında bilgi veren QR kodu yerleşimini zorunlu hale getirdi. Banco de Prevision Social ile birlikte geliştirilen bu proje, kullanıcıları, vergisini düzenli ödeyen firmalardan alış veriş yapmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Şu an için, 2600 restoran, gece klubü, bar ve çay bahçesi, bu projeyi uygulamaya başlamış durumda. Diğer iş yerlerinin de bu projeye uymasını umuyoruz.
İstatistiklere göre, Uruguay, 2012 yılında Güney Amerika’nın en düşük vergi kaçağı oranına sahipti. Bu proje, ulaşılan bu dereceleri destekleyici nitelikte gibi gözüküyor.

web: www.bps.gub.uy

kaynak : www.myfikirler.com

  Türk Malı DNA Çipleri GeliştirildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir