Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak için yazımızı okuyun. Makale yazarlığı yapmak popüler işler arasında olmaya başladı. Makale yazmak geniş bir alanı oluşturduğu için her daldan yazı ihtiyacı olan web siteleri vardır. İlgi alanız ve almış olduğunuz eğitim neticesinde kendi alanınızda makale yazarak para kazanmanız mümkün.

Yazı yazmak bir alışkanlık veya kimileri için de bu bir hobidir. Yazı yazmak fazla zor bir iş olmamakla beraber zevkli bir iştir. Birçoğumuz hayatımızın belli safhalarında şiir, makale veya kitap yazmayı düşünmüşüzdür. Hatta bazılarımız bunu daha ileri safhalara da taşımıştır.

Makale Yazarlığı Yapmak

Eskiden şiirler, makale ya da günlük yazdığımızda bunu bir kitap haline getirmek gibi bazı düşüncelerimiz olmuştur. Ancak bunu gerçekleştirmek çok zordu ve bunu yapabilenler bir elin parmağını geçmezdi, yapanların hepsi de başarılı olamıyordu tabii ki.

Makale yazarak para kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak

Ancak günümüz gelişen teknolojisinde internet, hayatımızın her alanına işlediği gibi bu alanda da çok önemli bir yer kaplamıştır. Bu sayede eskiden kitaplaştıramadığımız ya da bunu birileriyle paylaşmak isteyip de paylaşamadığımız yazılarımızı bir blog oluşturarak çok daha geniş kitlelere ulaştırabiliyoruz. Hem de bunu yaparken para harcamıyoruz hatta bunu bir gelir kapısına dönüştürebiliyoruz.

Eskiden bir site sahibi olmak herkesin ulaşamadığı sadece sayılı kişilerin gerçekleştirebildiği bir hayaldi. Ama şu zamanlar da bir site veya bir blog sahibi olmak çocuk oyuncağı haline gelmiş. Belki siz de şahit olmuşsunuzdur 8 yaşındaki çocuklar web site açmaktan bahsediyor. Çocukların yaptığını niye yetişkinler yapmasın.

Yazmayı seven bir kişi iseniz, hem bu hobinizi tatmin etmek hem de bunu bir kazanç kapısına dönüştürmek sizin elinizde. Kendinize ait bir blog oluşturup, her alanda makaleler yazıp bloğunuz da paylaşırsanız zamanla Google’de ilk sayfalarda yer alıp çok sayıda ziyaretçiye sahip olabilirsiniz. Bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir zaten. Eğer “Afilliate” alanında bilgi sahibi iseniz bu ziyaretçi potansiyeli yüksek bloğunuzu bu amaçla kullanabilirsiniz. Bunun yanında “Google Adsense” reklamları alabilir, hatta bazı ürün sahipleri para karşılığında ürünlerini tanıtacak makale yazmanızı teklif edecek ve bu sayede kendinize sabitleşen 5000 TL’ye varan yüksek oranlarda bir gelir elde edebileceksiniz. Yani sadece yazı yazarak para kazanmış olacaksınız.

Bunu Kimler Yapabilir?

Bunu yazmayı seven, günde yarım saat ayırabilen herkes yapabilir. Okul okuyan öğrenciler, ek iş isteyenler, aile babaları, el işiyle veya yemek tarifleri uğraşan hanımlar kısacası isteyen herkes.

Makale yazarlığı ?

İnternette birçok webmasterın kurduğu forum var. Yani bu işlerle uğraşan çok kişi ve forum var. Ve hergün bu sitelerde ilan veriliyor. Şu konu hakkında makale yazdırılacaktır diye. 100-150 kelimelik istenilen konuda kendi kelimelerinizle güzel bir makale yazıyorsunuz. Makale başı genelde 1 lira veriliyor ücret olarak. Ve işverenler genelde 10-40 makale arası istiyorlar sizden. İlk 3-4 makaleniz güzel olursa sizinle çalışmaya devam ediyorlar. Yapmanız gereken tekşey webmaster forumlarına üye olmak ve burda ilanları takip etmek.

Hergün 8-10 kişi ilan veriyor örnek vermek gerekirse r10.net de. Günde 10 tane makale yazsanız ayda 300 lira kazanırsınız.İşinizi iyi yaparsanız size gelen talepler artacaktır.Daha da özen gösterirseniz talep çok daha artacaktır. Yapmanız gereken işlem basit. Biraz özveri ve internette inceleme yapmak.

Hiç işi olmayan ve evde boş duranlar için mantıklı bir iş. Ya da zamanın çoğunu internette geçirenler faydalı bir iş.Bu işi yapan ev hanımı arkadaşım var. İlk günlerde klavyesi yavaş olduğu için 2-3 tane yazıyordu günde. Yemek tarifi yazıyordu. Daha sonra hem internette daha hızlı sörf yapmaya başladı ve hızlı yazar oldu. Şimdi günde 15-30 arası yazıyor. İnternette okudğunuz birçok yemek tarifi onun tarafından yazılmıştır. Tarifleri değiştirip değiştirip yazıyor ve kazanıyor.Sizin yapmamanız için hiçbir neden yok.

İlginizi çekebilir: Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Makalelerimi Kime Nasıl Yazıpta Satacağım?

Makalelerinizi satmak için google arama motoruna (makale yazarlığı, makale satın alanlar, makale alım satım, yaz kazan, makale yazarlığı iş ilanları) gibi kelimeler ile yapacağınız aramalarda karşınıza çıkacak web sitelerini inceleyin ilk 10 siteden en az 5 tanesi makale yazarlığı alım satım işleri yapmaktadır. Bu sitelere ücretsiz üyelik oluşturmanız yeterli.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

79 Yorum

  1. Merhaba Bursada yaşıyorum evde mandal paketleme işi yapmak istiyorumm

  2. Merhaba Bursada yaşıyorum evde mandal paketleme işi yapmak istiyorum

  3. Merhaba  Bursada yaşıyorum evde mandal paketleme işi yapmak istiyorum haber bekliyorum

  4. Çalışmıyorum ve 10 parmak klavye kullanıyorum. Makele yazımı yapmak istiyorum , yaptırmak isteyenler
    harunmarley3@gmail.com ‘ adresinden ulaşabilirler…

  5. Evde boş vakitlerimi makale yazarak değerlendirmek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu