Ek İş Ek Gelir

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarlığı Yapmak

Makale yazarlığı yapmak popüler işler arasında olmaya başladı. Makale yazmak geniş bir alanı oluşturduğu için her daldan yazı ihtiyacı olan web siteleri vardır. İlgi alanız ve almış olduğunuz eğitim neticesinde kendi alanınızda makale yazarak para kazanmanız mümkün.Yazı yazmak bir alışkanlık veya kimileri için de bu bir hobidir. Yazı yazmak fazla zor bir iş olmamakla beraber zevkli bir iştir. Birçoğumuz hayatımızın belli safhalarında şiir, makale veya kitap yazmayı düşünmüşüzdür. Hatta bazılarımız bunu daha ileri safhalara da taşımıştır.

Eskiden şiirler, makale ya da günlük yazdığımızda bunu bir kitap haline getirmek gibi bazı düşüncelerimiz olmuştur. Ancak bunu gerçekleştirmek çok zordu ve bunu yapabilenler bir elin parmağını geçmezdi, yapanların hepsi de başarılı olamıyordu tabii ki.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Ancak günümüz gelişen teknolojisinde internet, hayatımızın her alanına işlediği gibi bu alanda da çok önemli bir yer kaplamıştır. Bu sayede eskiden kitaplaştıramadığımız ya da bunu birileriyle paylaşmak isteyip de paylaşamadığımız yazılarımızı bir blog oluşturarak çok daha geniş kitlelere ulaştırabiliyoruz. Hem de bunu yaparken para harcamıyoruz hatta bunu bir gelir kapısına dönüştürebiliyoruz.

Eskiden bir site sahibi olmak herkesin ulaşamadığı sadece sayılı kişilerin gerçekleştirebildiği bir hayaldi. Ama şu zamanlar da bir site veya bir blog sahibi olmak çocuk oyuncağı haline gelmiş. Belki siz de şahit olmuşsunuzdur 8 yaşındaki çocuklar web site açmaktan bahsediyor. Çocukların yaptığını niye yetişkinler yapmasın.

Yazmayı seven bir kişi iseniz, hem bu hobinizi tatmin etmek hem de bunu bir kazanç kapısına dönüştürmek sizin elinizde. Kendinize ait bir blog oluşturup, her alanda makaleler yazıp bloğunuz da paylaşırsanız zamanla Google’de ilk sayfalarda yer alıp çok sayıda ziyaretçiye sahip olabilirsiniz. Bundan sonrası çorap söküğü gibi gelir zaten. Eğer “Afilliate” alanında bilgi sahibi iseniz bu ziyaretçi potansiyeli yüksek bloğunuzu bu amaçla kullanabilirsiniz. Bunun yanında “Google Adsense” reklamları alabilir, hatta bazı ürün sahipleri para karşılığında ürünlerini tanıtacak makale yazmanızı teklif edecek ve bu sayede kendinize sabitleşen 5000 TL’ye varan yüksek oranlarda bir gelir elde edebileceksiniz. Yani sadece yazı yazarak para kazanmış olacaksınız.
Bunu Kimler Yapabilir?

Bunu yazmayı seven, günde yarım saat ayırabilen herkes yapabilir. Okul okuyan öğrenciler, ek iş isteyenler, aile babaları, el işiyle veya yemek tarifleri uğraşan hanımlar kısacası isteyen herkes.

Makale yazarlığı ?

İnternette birçok webmasterın kurduğu forum var. Yani bu işlerle uğraşan çok kişi ve forum var. Ve hergün bu sitelerde ilan veriliyor. Şu konu hakkında makale yazdırılacaktır diye. 100-150 kelimelik istenilen konuda kendi kelimelerinizle güzel bir makale yazıyorsunuz. Makale başı genelde 1 lira veriliyor ücret olarak. Ve işverenler genelde 10-40 makale arası istiyorlar sizden. İlk 3-4 makaleniz güzel olursa sizinle çalışmaya devam ediyorlar. Yapmanız gereken tekşey webmaster forumlarına üye olmak ve burda ilanları takip etmek.

Hergün 8-10 kişi ilan veriyor örnek vermek gerekirse r10.net de. Günde 10 tane makale yazsanız ayda 300 lira kazanırsınız.İşinizi iyi yaparsanız size gelen talepler artacaktır.Daha da özen gösterirseniz talep çok daha artacaktır. Yapmanız gereken işlem basit. Biraz özveri ve internette inceleme yapmak.

Hiç işi olmayan ve evde boş duranlar için mantıklı bir iş. Ya da zamanın çoğunu internette geçirenler faydalı bir iş.Bu işi yapan ev hanımı arkadaşım var. İlk günlerde klavyesi yavaş olduğu için 2-3 tane yazıyordu günde. Yemek tarifi yazıyordu. Daha sonra hem internette daha hızlı sörf yapmaya başladı ve hızlı yazar oldu. Şimdi günde 15-30 arası yazıyor. İnternette okudğunuz birçok yemek tarifi onun tarafından yazılmıştır. Tarifleri değiştirip değiştirip yazıyor ve kazanıyor.Sizin yapmamanız için hiçbir neden yok.

Makalelerimi Kime Nasıl Yazıpta Satacağım?

Makalelerinizi satmak için google arama motoruna (makale yazarlığı, makale satın alanlar, makale alım satım, yaz kazan, makale yazarlığı iş ilanları) gibi kelimeler ile yapacağınız aramalarda karşınıza çıkacak web sitelerini inceleyin ilk 10 siteden en az 5 tanesi makale yazarlığı alım satım işleri yapmaktadır. Bu sitelere ücretsiz üyelik oluşturmanız yeterli.Etiketler

76 Yorum

 1. selam on parmak f klavye kullanyorum evde bu işi yapcak ortamım var ilgililere duyrulur olumlu olumsuz dönüş yaparsanız çok sevinirim… iyi çalışmalar.

 2. Klavyem çok hızlı.Bilgisayar ortamında en hızlı şekilde yazı yazabilirim.İletişim:aysegulresat@hotmail.com

 3. Sayın İlgililere,
  Resmi kurumların internet sayfalarında yedi senedir haber metni ve makale yazmaktayım.Bu alanda edinmiş olduğum tecrübeyi değerlendirmek istiyorum.

 4. merhaba,
  iyi bir okur ve kısa yazılar yazarıyım. Uzun zaman yerel bir gazetede köşe yazarlığı da yaptım. Bu konuyla ilgileniyorum dönerseniz sevinirim.

 5. Okumayı,yazmayı,bildiklerimi öğrendiklerimi paylaşmayı severim.Makale konusunda da oldukça tecrübeliyim.Seve seve bu işi yapabilirim..

 6. meraba ben yesımçunıversıte mezunuyum qaztecılık bolumu çokiyi yazarlığım var.yurdışında okudumordayken bı kac makalelerım çıkmış.işimi çok seviyorum ve sızınle seve seve çalışırım

 7. Merhaba
  Bu işi yapmayı çok istiyorum çünkü hem okumayı hemde yazmayı çok seviyorum. sizinle çalışmak isterim.

 8. merhabalar bende okumayı araştırmayı keşfetmeyi seven meraklı biriyi yazı yazmak en büyük hayalim bu işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun

 9. Alim,ilim ve amel cennettedir.
  Eğer,alim bildikleriyle amel etmezse ilim ve amel cennette,alim ise cehennemde olur.

  Bende makale yazmak istiyorum iletişime geçerseniz sevinirim
  TEŞEKKÜRLER

 10. benim deneyimim yıllar öncesine dayanıyor.yeniden başlamak istiyorum yazmaya.bana bi fırsat verin,hiç pişman olmayacaksınız.

 11. Yazarak öğrenelim..Ben de bu işi yapmak istiyorum ilginiz için teşekkür ederim.

 12. ben denizli den yazmaya seven ve gunun tamamını bılgısayar basında gecırıyorum sabah aksam evde oturuyorum ben yapabılırım guvenıyorum

 13. Hitabeti kuvvetli, yazımda başarılı, 37 yaşında,okumayı yorumlamayı ve beyin fırtınalarını seven,İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunu, okumuş ev hanımlarındanım. Yazmaya zamanım da isteğim de var. Bu iş ilgimi çekiyor. Sizin de ilginiz oluştuysa iletişim için ysmnovali@gmail.com dan bana erişebilirsiniz.Teşekkürler!

 14. YAZİTOR STARTER ile kendiniz evden yazı yazarak para kazanabilirsiniz. Aylık her ay düzenli olarak maaş gibi banka hesabınıza düzenli ödeme yapılmaktadır.

 15. RAMAZAN-I ŞERİF
  Dünyada yaşayan Müslümanların 11 Ayın sultanı olarak adlandırdıkları Mübarek ay.Bin aydan daha hayırlıdır denen mübarek ay. Her sahuru her iftarı ayrı bir zevk ve huşu içinde geçen kutsal ay.
  İslamiyetin Doğuşundan günümüze kadar gelen bu kutsal ay. İslam Alemi tarafından her yıl beklenen bu mübarek ay için çok özel hazırlıklar yapılır.
  Kimi ilk kez çocuğuna oruç tutmanın keyfini yaşatırken kimi ise rahatsızlığından dolayı tutamayacağı oruç için acı çeker. Kimi komuşusu aç iken uyuyamaz ve akşam iftarını yaparken komşusunu düşünürken sahura nasıl bir ikramda bulunayım diyerek orucunu mahcubiyet duyguları içinde açarken derin hüzünlere dalar.
  Kimi el açıp Allaha bu orucu tutmayı nasip ettiğin için sana şükürler ya Rab derken kimi ise bu günün anlamına önemine binaen yakın akraba dost veya komuşusuna alacağı tatlının hesabını yapar. velhasıl her müslüman bir farklı yaşar mübarek ramazanı.
  Aslında aslolanda budur. Bu kutsal ay içinde Açlığı tatmak Açlıkla yapılan bu ibadeti diğer zamanlarda aç olan insanları hatırlamak. Aç yaşayan insanların halini bilmek hatta açlıkla terbiyenin olmayacağını anlamak adına dinimizin bize sunduğu bu kutsal ibadet şekli biz müslümanlara özel bir ibadettir.
  Diğer inanışlarıda benzeri olsada kimi inanışa göre et yenmez kimi inanışa göre tam doyulmaz kimi inanışa görede yarım açlık hali yaşanarak beden terbiye edilerek ibadet yapılır.
  Ama gerçeği söylemek gerekirse islam ınanışındaki bu kutsal ibadet şekli her inanışın gıbta ile baktığı bir durumdur.
  Her müslüman bilir ki oruç beden terbiyesi ile beraber vucudun bir ay dinlendirilmesinin islam açısından bir ibadet olup tıbbi yararlarını ise tıp dünyası anlatmakla bitiremez.
  Akşam iftar için hazırlanan yemek çeşitleri gün boyu yiyeceklerimize eş değer hazırlansa da Diyanetin bu konudaki tek tutumu akşam iftarda fazla kaçırmayın, israftan kaçının demekten öteye geçmez.
  Bazı TV programlarında ise akşam iftar menüleri şu yada bu şekilde olmalı derken yıl boyu bahsettiği ürünleri tadamayandan habersizlerdir.
  Bazı kişiler de vardır ki kendilerini Müslüman olarak adleder . Ne komşu ,ne yakın akraba , ne Teravih namazı , nede aç yatan komuşusundan bir haberdir.
  Gece sahurda tıka basa tıkınır. Akşamları da bir haftalık yiyeceği önüne koyarak iftar açar. Yan kapıdaki komşusunun belkide sıcak bir çorbası kaynamamıştır.
  Bu zatı muhterem ise o bir haftalık yiyeceği artık yaparak çöpe atar.
  Aslında islamda bu ve benzeri insanların açıklmasıda mevcuttur. Bunlar aç kalmaktan öteye gidemiyen ama oruç tuttuklarını düşünen tiplerdir.
  İslam konusunda fetva verecek en son kişi olmam gerekirken bu konuda düşüncelerimi yazdığım için kendimi suçlu hissetmiyor da değilim.
  Yazmama neden olan ise; Bu tesbitlerimin ülkemizin her ili, ilçesi , hatta mahallesinde var oluşudur.
  İkamet ettiğim ilçe Başakşehir , yani İslam inancının yoğun yaşanıldığına inanılan ilçelerinden biri olarak bilinir.
  Bu mahallede tam sekiz yıldır aynı adreste ikamet etmekteyim. Müslüman olduğum herkes tarafından bilinir. Kütüphanem ise islam ile ilgili kitaplarla doludur. Çocuklarımın isimleri de islam-i isimler olmakla beraber kendimde peygamber ismi taşımaktayım.
  Fakat bu şehirde sekiz kurban bayramı ve sekiz ramazan-ı şerif geçirmeme rağmen ne bir kurban bayramında bir parça et , ne de ramazanda bir tatlı ikramı yaşamadım.
  Eğer inancı ile ön plana çıkan bu ilçe böyle ise diğer ilçeleri Rabbim korusun.
  Acaba belediye başkanlarının sokaklarda caddelerde rekor kırılacak derecede iftar sofraları kurmasının altında unutulan islami gelenekleri hatırlatmak mı yatıyor.
  Komuşularını fakirleri yoksulları muhtaçları açları bu mübarek ayda unutmamak ümidi ile
  kalın sağlıcakla.
  İbrahim Erdem Karabulut

  ibrahim erdem karabulut

 16. Merhaba,hemen hemen her konuda makale yazabilirim.Wordpress daha öncede kullandım.Yazım koşulları ve ücrette anlaşabilirsek çalışmak isterim.

 17. eger ücretli makale yazmak istiyorsanız skypeden ekleyin ben size gerekli bilgileri aktarcam skype adresim burak.metin14

 18. yazmayı seven birisiyim. çeşitli konularda farklı yorumlarda bulunabilirim. uzun zaman ayırabilirim.

 19. Her ay bir kitap okurum. Araştırma yapmayı çok severim. F klavye on parmak kullanıyorum. Bende bu işi severek yapabilirim.

 20. Yerel bir gazetede 10 yıldır köşe yazarıyım.Boş vaktim çok ve bu işe ihtiyacım var.

 21. ev hanımıyım yazmayı seviyorum.genelde kendimce evrelsel y
  orumlamalar ve şiir yazarım ve gerçekten işe ihtiyacım var.
  ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu