Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Emlak Bayilikleri / Markalı Emlak Bayiliği Veren Firmalar

Markalı Emlak Bayiliği Veren FirmalarGayrimenkul pazarındaki muazzam büyüme markalı emlak şirketlerini harekete geçirdi, Pazarın öncü markaları, Türkiye genelinde franchising sistemiyle yeni şubeler açıyor. Siz de düşük yatırım bedelleriyle markalı emlakçı olabilirsiniz…

TUİK verilerine göre, geçen yıl Türkiye’de 1 milyon 157 bin 190 konut satıldı. Türkiye genelinde satılan konutların 460 bini ipotekli, 697 bini ise diğer satış türünde gerçekleşti. İstanbul 235 bin konut satışıyla ilk sırada. İstanbul’u, 138 bin konut satışıyla Ankara ve 72 binle İzmir takip ediyor. Antalya, Bursa, Mersin, Kayseri ve Konya ’daki konut satışlarında adeta patlama yaşanıyor. Sadece bu veri bile gayrimenkul pazarının ulaştığı büyüklüğü ortaya koyuyor. Peki, bu yoğun konut arzı devam edecek mi? Sektör temsilcilerine göre bu trend artarak devam edecek.

markali emlak

Diğer yandan kentsel dönüşüm projeleri sayesinde yeni bölgeler ön plana çıkacak. Örneğin İstanbul Kadıköy’de Fikirtepe, Şişli’de Bomonti, Kağıthane, Okmeydanı, Küçükçekmece ve Zeytinbumu önümüzdeki dönemde yükselmesi beklenen ilk akla gelen bölgeler. Bu semtler İstanbul’un kazançlı yatırım yapılabilecek bölgeleri olarak görülüyor.

Evet, yoğun konut arzına rağmen talep azalmıyor, aksine artıyor. Gayrimenkul pazarındaki bu muazzam büyüme emlakçılarm yüzünü güldürüyor. İşte Türkiye’nin hemen her bölgesinde yeni şube açma kararı alan emlak zincirleri ve franchising şartları…

REMAX
40 şube daha açacak

Remax’ın Türkiye genelinde yaygın bir ofis ağı var. Şirketin 34 ilde hepsi franchising sistemiyle açılmış 234 ofisi bulunuyor. Şirket, yılsonuna kadar 40 şube daha açacak. Remax’ın franchise giriş bedeli küçük illerde 15 bin, büyük illerde ise 28 bin dolar. Her işletmenin masrafları lokasyona ve yaptığı seçimlere göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle gerekli işletme sermayesi ile ilgili belirli bir tutar söylemek zor. Ancak minimum 100 bin TL düzeyinde işletme sermayesi gerekiyor. Ofis cirolarından yüzde 6 sürekli franchise ödemesi ve yüzde 3 reklam katılım payı alınıyor.
remax-bayilik

Remax’ın yeni ofis açacağı yerler şu şekilde sıralanıyor. İstanbul (Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüp, Fatih, Sarıyer, Şişli, Kağıthane, Zeytinburnu Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Büyük-çekmece, Esenler, Esenyurt, Kurtköy-Şeyhli, Orhanlı-Aydmlı, Pendik Kaynarca, Güzelyalı, Kartal, Uğur Mumcu, İdealtepe, Kayışdağı, Şamandıra, Sarıgazi, Alemdağ, Çavuşbaşı, Ümraniye, Koşuyolu, Üsküdar ve Küçük Bakkalköy), Bursa, Kırklareli, Gelibolu, Ankara, Konya, Sivas, Niğde, Karaman, Çankırı, İzmir, Denizli, Muğla, Giresun, Rize, Tokat, Çorum, Kastamonu, Artvin, Erzurum, Malatya, Elazığ, Erzincan, Van, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Antalya, İsparta, Burdur, Adana ve Kahramanmaraş.

Telefon: 0212 232 4820

TURYAP
Franchise bedeli 8 bin dolar

Turyap, 1985’ten bu yana gayrimenkul pazarında faaliyet gösteriyor. Franchising sistemiyle şubeler açan ilk firmalardan biri olan Turyap’ın şu anda 41 ilde 362 temsilciliği var. Bu temsilciliklerin hepsi bağımsız birer franchising işletmesi olarak hizmet veriyor.

turyap bayilik

Turyap, yılsonuna kadar 88 şube daha açarak franchisee sayısını 450’ye çıkarmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli bölgeden bölgeye 8-22 bin dolar arasında değişiyor. Turyap, franchisee’lerin cirolarından katılım payı talep etmiyor. Sadece temsilcilerden ayda 300 dolar almıyor. Turyap ofisleri en az 40 metrekare oluyor.

Yeni açılacak temsilcilikler için Antalya, Gaziantep, Adana, Mersin ve Kocaeli’ne öncelik verilecek. Ayrıca Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu’dan gelecek temsilcilik talepleri değerlendirilecek. Hatta bu bölgedeki temsilcilere özel çeşitli avantajlar sunulacak. Adayların en az lise mezunu olması, adli ve ticari sicilinin temiz olması gerekiyor.

Telefon: 444 27 80

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Ankara pimapen ve cam balkon isleri itinayla yapilir.05313605402 whaatsaap fiyat alın.

  2. Talip Terzioğlu

    Su kanal ve işmakinası saha formeni 0537 875 1777

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.