Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Market Teşhir Elemanı

Market Teşhir ElemanıŞurada bahsettiğimiz işin daha profesyonel şekli market teşhir ve tanzimiyle ilgili. Yine işin patronu ya da çalışanı olmak mümkün… Sistem marka sahibi birkaç üretici firmayla anlaşma yapılması şeklinde. İlgili firmaların marketle anlaşma şartlarına göre stant kurulması en yaygın uygulama.

market urun kontrol
Bu stantlarda tat panelleri yapılıyor, tüketiciye ürünler tattırılıyor. Sanılanın aksine müşteriyle muhatap olan elemanın inandırıcılığı çok yüksek olmak zorunda. Bu nedenle orta yaşlı bir çalışan alınan sonuçları pozitif etkiliyor. Erkek ya da kadın olmak sorun değil. Bu kişiler aynı zamanda bulundukları markette raf düzenlemesi yapıyor, market çalışanlarına yardımcı oluyor. Yeni ürünlerin tanımı da yine bu elemanlar tarafından canlı olarak yapılıyor. Ürünler gıda bazlı olabileceği gibi temizlik malzemeleri, kozmetik, elektronik gibi çeşitli konularda gerçekleşebiliyor.

Uygulama alanı geniş olduğundan bilhassa hızlı tüketim ürünlerini imal eden firmalar böyle bir hizmete ihtiyaç duyuyor. Büyük marketlerde ‘gondol başı’ olarak bilinen özel köşelerde ürün satış hızını artırmak ve tüketiciyi bilgilendirmek üzere görevlendirilen elemanlar da yine bu grubun içinde. Önemli ayrıntı market yönetimiyle sıcak ilişkiler kurup, çalışan ekibin bir parçası gibi davranmak.

  İnternetten Para Kazanmak İçin 14 İş FikriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir