İş Fikirleri ve İş Kurmak

Market Teşhir Elemanı

Şurada bahsettiğimiz işin daha profesyonel şekli market teşhir ve tanzimiyle ilgili. Yine işin patronu ya da çalışanı olmak mümkün… Sistem marka sahibi birkaç üretici firmayla anlaşma yapılması şeklinde. İlgili firmaların marketle anlaşma şartlarına göre stant kurulması en yaygın uygulama.

market urun kontrol

Bu stantlarda tat panelleri yapılıyor, tüketiciye ürünler tattırılıyor. Sanılanın aksine müşteriyle muhatap olan elemanın inandırıcılığı çok yüksek olmak zorunda. Bu nedenle orta yaşlı bir çalışan alınan sonuçları pozitif etkiliyor. Erkek ya da kadın olmak sorun değil. Bu kişiler aynı zamanda bulundukları markette raf düzenlemesi yapıyor, market çalışanlarına yardımcı oluyor. Yeni ürünlerin tanımı da yine bu elemanlar tarafından canlı olarak yapılıyor. Ürünler gıda bazlı olabileceği gibi temizlik malzemeleri, kozmetik, elektronik gibi çeşitli konularda gerçekleşebiliyor.

Uygulama alanı geniş olduğundan bilhassa hızlı tüketim ürünlerini imal eden firmalar böyle bir hizmete ihtiyaç duyuyor. Büyük marketlerde ‘gondol başı’ olarak bilinen özel köşelerde ürün satış hızını artırmak ve tüketiciyi bilgilendirmek üzere görevlendirilen elemanlar da yine bu grubun içinde. Önemli ayrıntı market yönetimiyle sıcak ilişkiler kurup, çalışan ekibin bir parçası gibi davranmak.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu