Anasayfa / Şirket Haberleri / Media-Saturn, Anadolu’ya odaklanacak

Media-Saturn, Anadolu’ya odaklanacakMedia-SaturnPerakende sektörünün genelinde olduğu gibi teknoloji perakendesi de birleşme ve satın almalar açısından hareketli bir yıl geçirdi. Yaklaşık altı yıl önce Türkiye pazarına giren Avrupa’nın en büyük perakendecisi Media-Saturn Grubu’nun Türkiye’deki Satürn markalı mağazalarını kapatmaya karar verdiğini Emrah Gürkan imzası ile ilk olarak Ekonomist kamuoyu ile paylaşmıştı.
Grup, Satürn mağazalarını kapatsa da büyümede hız kesmedi. Media Markt mağazasıyla 201 i’t e hem fiziksel hem de internet üzerinden hızlı bir büyüme hedefleniyor. 2013 yılında 10 mağaza açarak yılı 37 mağazayla tamamlayan şirket, 2014 yılında da 10 mağaza açmayı planlıyor. 20l4’te Anadolu’ya daha fazla yatırım yapmayı hedeflediklerini söyleyen Media-Saturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan, toplam ciro içinde internet satışlarının payını artırmayı hedeflediklerini de ifade ediyor.

Temmuz ayında mediamarkt.com.tr sitesi üzerinden online satışlara başlayan şirket, 2013’ün son çeyreğinde cironun yaklaşık yüzde 5’ini internet satışlarından sağladı. 2014 sonunda bu rakamın yüzde 10’lara ulaşması planlanıyor. Ayrıca mağazalarda ve online’da “operasyonel mükemmeliyet” yakalamak amacı ile uçtan uca müşteri memnuniyeti yaratmaya odaklanan bir proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Gürcan, “Bu proje, Media-Saturn’un faaliyet gösterdiği ülkeler içinde ilk kez Türkiye’de uygulanacak. Globalde Türkiye en önemli stratejik ülke durumunda. Bu, e-ticaret işimizde de projelerin önceliklendirilmesi olarak bize yansıyor” diyor.

  Kroman Çelik Sanayi, kârlılığını en çok artıran şirket olduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir