Şirket Haberleri

Medical Park Hastaneler Grubu, yeni bir konsept yarattı

26 hastanesiyle Türkiye’nin en büyük hastane zinciri olan Medical Park Hastaneler Grubu, yeni bir konsept yarattı. Şirket, VIP kalitesinde hizmet vermeyi amaçladığı ‘Y.M Medical Park’ adh yeni bir marka geliştirdi. MLP Care Grup Koordinatörü Başak Erel, “Konseptin ilk hastanesini Kocaeli’nde açıyoruz. İstanbul ve diğer illerde de yeni VM hastaneleri açacağız” diyor.Hatırlanacağı gibi, Mayıs 20l4’te, her biri 100 milyar doların üzerinde varlık yöneten Kanada, Singapur ve Avrupa merkezli üç emeklilik fonu ile Turk-ven’in danışmanlığını yaptığı girişim sermayesi fonu, Medical Park Hastaneler Grubu’na ortak olmuştu. Bunun ardından tüm hastaneler MLP Care Grup çatısı altında toplandı. Ortaklığın verdiği güçle birlikte büyümeye odaklanan grup, geçen yıl satın almalarla birlikte sekiz yeni hastaneyi bünyesine kattı. Bugün 26 hastaneye sahip olan grup, Türkiye’nin en büyük hastane zincirine dönüştü.

Medical Park

Şirket şimdi büyümesini hızlandırmak için yeni bir adım daha atıyor. Medical Park, yeni bir konsept yarattı. Başka bir anlamda yeni hastane markası da denebilir. Bu yeni kon-septe, VIP kalitesinde hizmet verilmesi hedeflendiği için ‘VM Medical Park’ adı verilmiş bulunuyor.

MLP Care Grup Koordinatörü Başak Erel bu konuda, şunları söylüyor: “Bu konsept tamamen hasta talebine uyumlu olarak geliştirildi. Bildiğiniz gibi hastanelerde iki ayrı segment mevcut. Biri ağırlıklı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı hastaneler. Diğeri ise kısmi anlaşmalı hastaneler. VM Medical Park ile Türkiye’de farklılık yaratarak bir hastane çatısı altında bu iki konsepti birleştiriyoruz. İki ayrı hasta profilini birleştirirken VIP kalitesinde hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

İLK. HASTANE KOCAELİ’NDE

Yeni konseptin ilk hastanesi ağustos ayında Kocaeli’nde hizmete girecek. Kocaeli’nden sonra İstanbul başta olmak üzere VM Medical Park standartlarım yerine getiren projelerin olduğu illerde yeni hastaneler açılması planlanıyor.
Başak Erel, yeni konseptteki ilk hastanenin Kocaeli’nde açılmasının nedenlerini şöyle anlatıyor: “Kocaeli için Türkiye’nin sanayi başkenti denebilir. Beyaz yakalı çalışanın yoğun olduğu bir il. Kentte sağlık sektöründe olumlu gelişmeler oldu. Ama yine de İstanbul’un gölgesinde kalmış bir şehir. Amacımız Kocaeli’nin sağlık çıtasını yükseltmek.”

Hastane, tedavi yaklaşımları kadar misafir hizmetleri ve hasta bakım anlayışıyla da adından söz ettirecek. VM Medical Park kaynaklı bilimsel yayınlar çıkaracaklarını da vurgulayan Erel, “Yüksek teknolojiye sahip olmamız ise hem sağlık hizmeti sunma hem de akademik ölçütleri yükseltme açısından büyük katkı sağlayacak. İyi bir referans noktası olmayı hedefliyoruz” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu