Anasayfa / Şirket Haberleri / Mekan Tektekci’nin Hedefi Yurtdışında Büyümek

Mekan Tektekci’nin Hedefi Yurtdışında BüyümekYarattığı konseptle kısa sürede başarıya ulaşan mekan Tektekçi, Bodrum, İstanbul Anadolu Yakası, Antalya gibi farklı lokasyonlara da şubeler açmayı planlıyor. Tektekçi’nin Kurucu Ortağı Berti Palambo, Türkiye’nin ardından bu konsepti yurtdışına da taşıyacaklarını söylüyor.

Gece hayatının nev’i şahsına münhasır mekanı Tektekçi, Beyoğlu’nda kurduğu mütevazı yerinden şimdi 10 şubeli bir işletmeye dönüştü. Yeni şubelerini de açmayı hedefleyen Tektekçi, Türkiye’deki yapılandırmasını tamamladıktan sonra yurtdışına da açılmayı planlıyor.

tektekci

Tektekçi’nin kurucu ortağı Berti Palambo, 15 yıldır organizasyon sektörünün içinde yer alan bir isim. Bu sektörde çalışmaya lise son sınıfta bir yılbaşı partisine bilet satarak başladı. Üniversiteye girdiğinde ise üniversite öğrencilerine yönelik parti, festival, geziler düzenleyen ve organizasyonların tamamen üniversitelerdeki temsilciler tarafından tanıtıldığı ve satıldığı bir yapıya sahip olan Unigroup’u kurdu. Sonrasında Unigroup’un da üniversite yapılanmasını oluşturduğu Ajan İstanbul adında bir etkinlik pazarlaması firmasını hayata geçirdi. 2011 yılında ise Tektekçi’yi açtı.

Palambo, gece hayatında birçok kez shot’la-rın eğlenceyi doruk noktaya taşıdığını ve gecenin enerjisini bir anda yükselttiğini fark etti. Tektekçi’yi kurmadan önce, “Bu eğlenceyi bütün geceye yayacak, sadece shot satan bir bar olsa, tüm ekibin enerjisi, insanları mutlu hissettirecek müzikler ve farklı içki sunum şekilleri de bu eğlenceye eşlik etse nasıl olur?” fikri kafasında canlanmaya başladı. Ortağıyla bir gün sohbet ederken bu gözleminden bahsetti. O da OsmanlI şerbetlerinden içecek yapan, rengarenk bir bar açmak istediğini söyledi. Bu iki fikrin birleşmesiyle Tektekçi hayata geçti.

Franchising vermeyi düşünüyor

Tektekçi’de tatlı, acı, ekşi, sert, tatlı ekşi, tatlı sert, Osmanlı şerbetleri, ünsüzler, İkililer, buz meyveliler, biralılar ve frozen’lar olmak üzere farklı kategorilerde birçok özel tarif bulunuyor. Bu lezzetler kimi zaman deney tüpleri, reçel şişeleri, şırıngalar, balonlar, huniler içinde, kimi zaman da klasik shot bardaklarıyla tüketilebiliyor.
Beyoğlu, Bebek, Ankara, İzmir (Alsancak) ve Çeşme’de hizmet veren Tektekçi’nin Beyoğlu’nda üç barı yer alıyor. Çeşme’de ise bu yaz dört farklı noktada şube açtı. Palambo, “Her yıl olduğu gibi bu yaz da Alaçatfmn gözdesi olan Tektekçi Alaçatı ve plaj partilerini Çeşme’ye taşıyan yeni adresimiz Tektekçi Ramo Beach, Çeşme’nin Altınkum mevkiinde açılan plaj Fly Inn’de yer alacak Tektekçi noktaları, Port Alaçatı’da yer alan 600 kişilik mekanımız hizmete girdi. Türkiye’deki Tektekçi sayısı 10’a ulaştı” diyor.

  Astay Frankfurt ve Londra’ya Beş Yıldızlı Otel Kuruyor

Bu yaz Çeşme’ye adeta çıkarma yaptıklarını söyleyen Palambo, şu ana kadar Tektekçi’nin tüm yatırımlarını kendilerinin gerçekleştirdiğini ifade ediyor. Franchising çalışmasında bulunmadıklarına dikkat çeken Palambo, zaman içinde Tektekçi’nin belirli kriterlere uygun olarak büyümesi sürecinde franchising vermeyi düşündüklerini sözlerine ekliyor.
1 milyon misafir ağırladı.

Tektekçi’yi öncelikle Türkiye’nin daha sonra da dünyanın çeşitli noktalarında açmayı planladıklarını belirten Palambo, ilk etapta hedeflerinde Bodrum, İstanbul Anadolu Yakası, Antalya gibi farklı destinasyonlar bulunduğunu ifade ediyor. Palambo, “Türkiye’deki girişimlerimizi tamamladıktan sonra yurtdışına açılmak gibi bir hedefimiz de mevcut” şeklinde konuşuyor.

Geçen yıl yaklaşık 1 milyon misafir ağırlayan Tektekçi, bu sezon yaptığı yeni girişimlerle, 2014 yılında en az 2 milyon kişiye servis vermeyi planlıyor.

Kokteyl karışımları için deneyimli bar koordinatörünün belirli aralıklarla mevsime uygun meyve ve ürünlerle yeni kokteyl shot’lar ortaya çıkardığını bildiren Palambo, şöyle devam ediyor: “Bunun için yeni kurduğumuz AR-GE merkezinde çalışan iki kimya mühendisi, iki gastro-nomi uzmanı ve mutfak profesyonellerinden oluşan bir ekibimiz bulunuyor. Yeni shot’ları, düzenlediğimiz degüstasyon gecelerinde hep birlikte tadıyoruz ve puanlıyoruz. Bizim ve davet ettiğimiz bu işin ustası kişilerin oylarının çoğunluğunu kazanan shot’lar yeni sezonda misafirlerimizle buluşuyor.”

2015 yılının sonuna kadar Türkiye’de toplam 12 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Berti Palambo, tatil yörelerinin yanı sıra İstanbul, İzmir ve Ankara’dan sonra başka büyük şehirlere de yönelmek istediklerini sözlerine ekliyor. Palambo, “Verimli çalışma sistemimizi koruyarak çalışan sayımızı da artırmak temel hedeflerimizden. Diğer yandan, Tektekçi’de çalışan üniversite öğrencisi gençlerin mezun olduktan sonra Tektekçi yapısı içinde kendilerine yer bulmaları ve formasyonlarına uygun bir şekilde istihdam edilmeleri de planlarımız arasında sayılabilir” diyor.

Göçebe konsept yarattı

Tektekçi için farkla konsept çalışmaları düşündüklerini kaydeden Berti Palambo, konu hakkında şu bilgileri veriyor: “Tektekçi’nin sevilen shot’lanm, festivaller ve düğünler gibi farklı etkinliklere taşıdığımız Göçebe üzerinde yoğunlaştığımız en önemli konulardan biri. Ayrıca Tektekçi Bebek’te gerçekleştirdiğimiz Workshots adındaki atölyelerimizle Tektekçi’yi seven kokteyl meraklılarına kokteyl yapımının inceliklerini, Tektekçi eğlencesinden ödün vermeden aktarmaya başladık.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir