Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Mercedes 2015 hedefini bu yıl yakalayacak

Mercedes 2015 hedefini bu yıl yakalayacakLüks otomobilin yanı sıra Türkiye’de ürettiği kamyon ve otobüslerle adından söz ettiren Mercedes, Türkiye’deki satış hedeflerini iki yıl erken yakalayacak. Geçtiğimiz ay yeni S Serisi’nin lansmanı nedeniyle buluştuğumuz şirketin Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün, iki yıl önce dile getirdikleri 50 bin adetlik satış hedefini bu yıl yakalama başarısına ulaşacaklannı söyledi. Sülün, 400 adetlik segment satışlannda Mercedes S Serisi’nin payının 250 adete yakın olacağını belirterek şunları söyledi: “Bu sınıfta Türkiye’de 400 civarında otomobil satılıyor. Bunun 200 adetini Mercedes satıyor. Yeni S Serisi ile hedefimiz bunu 250 adete çıkarmak”.

S Serisi
1.6 litrelik Mercedes’ler 2014’e sıra yazıyor

Mercedes’in bu yıl Türkiye’de 20 bin adetin biraz altında satış gerçekleştireceğini açıklayan Sülün, yeni A, CLA ve E Serisi’nde 1.6 litrelik motorlarla önemli satış başarıları yakaladıklarını ve perakendede büyük ilgi gördüklerini belirtti. Sülün, “CLA modelinde alabildiğimiz her ürünü hemen müşteriye aktarıyoruz. Yılsonuna kadar tüm ithalatımız dolu. Bugün almak isteyen 2014’ü bekler. Bu yılki kontenjanımızın tamamını sattık. Ek kontenjan alırsak teslimatları öne çekeriz” dedi.

2014 yeni model takvimi

Bu arada Mercedes’in iki yeni modeli daha yollara çıkmaya hazırlanıyor. GLA ile yeni C Serisi 2014 Nisan ayında Türkiye yollarına çıkacak. 2015 yılı için 50 bin adetlik toplam satış hacmini aşma hedefine bu yıl ulaşacaklarını açıklayan Sülün, “İki yıl önce yeni modellerimizi dikkate alarak dile getirdiğimiz hedefimizi bu yıl tutturuyoruz. Binek, hafif ticari, otobüs, kamyon ve ikinci el araç satışında 50 bini bu yıl yakalarız” diyor.

  Pil değişimi gerektirmeyen saatYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir