İş Fikirleri ve İş Kurmak

Mini Futbol ve Golf Sahaları Gözde Girişim Alanları

Mini golf sahaları, kazançlı bir iş fırsatı, yeni iş modelleri, mini futbol sahaları, gözde girişim alanları, mini golf sahası, iş modelinde işletmecilik becerisi, farkındalık yaratmak, Gooalstar bayiliği

Türkiye’de alternatif sporlara olan ilgi yeni iş modellerini de beraberinde getiriyor. Zira artık pek de ‘ata sporu’ olmayan spor dallarına karşı ilgi her geçen gün artıyor.

Bu sporlardan biri de şüphesiz golf. Golf otellerinin sayısı her geçen gün artarken, bu otellere gitme imkanı olmayan ancak golf oynamak isteyenler için ‘mini golf sahaları‘nın kurulmaya başlandığını görüyoruz. Türkiye’de bu golf sahalarının üreticisi olan bir firma var. Bu golf sahaları aynı zamanda kazançlı bir iş fırsatını da vaat ediyor. Bunun yanı sıra mini futbol sahaları da son zamanların en gözde girişim alanlarından biri. AVM’lerin sayısının hızla artmasıyla bu alanda da yeni sahalar açılıyor.

10 GÜNDE 8 BİN KİŞİ OYNADI
Mini Golf, 100-120 metrekare alana dokuz çukurlu bir mini golf sahası. Otellerde, okullarda, sosyal tesislerde, cafe veya restoranlarda, kreşlerde, AVMTerde kurulabiliyor.

Sopaları, topları, bayrakları, skor kartları, sopa saklama dolabı dahil kurulumu 16 bin 500 TL. Az bir sermaye ile tesis sahibi olmak mümkün. Ancak bu iş modelinde işletmecilik becerisi büyük öneme sahip. Zira, kreş ve okulları dolaşarak sahaya davet etmek, okullar ya da kurumlar arası turnuvalar düzenlemek, kısaca bir farkındalık yaratmanın önemine dikkat çekiliyor. Aylık getirisi ise 10 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor. Oyun ücretleri ortalama 5 ile 10 TL arasında değişiyor. Örneğin, AVM’lerde günde 200 kişi oyunu rahatlıkla oynayabiliyor. Mini Golf Kurucusu Özkan Türkan, “İzmir’de ilk dört ayda 10 bin kişi mini golf oynadı. Bunun yanı sıra sadece İzmir Enternasyoııel Fuarı’nda 10 gün içinde 8 bin kişi oyun oynadı” diyor. www.myfikirler.com

FUTBOL HER ZAMAN KAZANDIRIYOR
Gooalstar fun&football, üç ayrı konseptte girişim fırsatı sunuyor. Kick-Point elektronik bir futbol kalesi, gerçek top ve gerçek kale ile futbol heyecanını sanal ortamda eğlence ile birleştiren bir konsept. Topla kaleye penaltı atıyorsunuz, isabet noktası ve hızı ölçülerek puanlanıyor. Gooal-Cage ise 5 metre çapındaki yuvarlak kafes içinde bire bir yapılan, kesintisiz yaşanan futbol düellosu. Mini kalelere atılan goller galibi belirliyor. Son olarak ‘Foot-Golf’ ise futbol severlere mini golf tadında bir eğlence sunuyor. Gooalstar bayisi olan girişimciler bu etkinlik malzemelerini satın alarak kendi bölgelerinde şirketlerin etkinliklerine ve eğlence yerlerine kiralıyor. Yatırım maliyeti ise ortalama 20 bin TL.

İŞİN AYNASI
Uygun yer: Otel, okul, sosyal tesis, AVM’ler.
Yatırım bedeli: 16 bin 20 bin TLarasında değişiyor.
Yatırımcıya uyarı: Bu iş modelinde işletmecilik becerisi oldukça önemli. Tanıtım ve çeşitli organizasyonlarla desteklenmesi gerekiyor. Bu anlamda turnuva düzenlemenin ya da çeşitli yarışmalar organize etmenin önemine dikkat çekiliyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

3 Yorum

  1. Merhaba ankaradan yazıyorum. Mini golf sahası için bilgi almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. 05415860619

  2. İyi günler,

    Ben Samsunda bulunuyorum,konu hakında detaylı bilgi alabilirmiyim. Bu işi yapan firmanın bilgilerini alabilirmiyim.

  3. kolay gelsin
    ben adanadan ihsan bu iş fikri ilgimi çok çekti detaylı bilgi için bilgi verirseniz çok sevinirim

    0544 274 06 24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu