Anasayfa / Kariyer ve İş / Mizahı Deneyin

Mizahı DeneyinDoktorların çalışan insanlar için kahkaha reçetesi yazmamaları ne kötü. Öyle olsaydı hepimiz, herkesin bize dilediği gibi iyi günler yaşayabilirdik.

isyerinde mizahAllan ve Barbara Pease’in “Vücut Dilinin Tanımı” adlı kitabında bu konuya şöyle değinilmiş: “Araştırmalara göre düzenli olarak gülmeyi alışkanlık haline getirmek çoğu görüşmenin daha iyi geçmesini, daha uzun sürmesini, daha yapıcı sonuçlar yaratmasını ve ilişkileri çarpıcı ölçüde geliştirmesini sağlar.
Görüşmelerinize makul miktarda mizah ekleyin. Bir çalışanınızla stresli bir konuşmanın ortasındaysanız biraz mizahın gerginliği ortadan kaldırdığını göreceksiniz. Aynı şekilde mizah, zor bir konuşmaya nasıl başlayacağınızı bilmediğiniz durumlarda da yardımcınız olacak.

Öte yandan, madalyonun diğer yüzüne de dikkat etmelisiniz. Mizahı asla çalışanınızla alay etmek için kullanmamalısınız. Tadında bırakmayı da bilmelisiniz, yoksa çalışanınız sizin komedyenliğe soyunduğunuzu düşünebilir.

Aşırıya kaçmadığınız takdirde mizah, tam da işinize yarayacak olan reçetedir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Üniversitelerde İş Garantili 10 Bölüm

ÇAĞIMIZ “Bilgi Çağı” olarak tanımlanıyor. Bilgi en büyük zenginlik ve değer olarak genel kabul görmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir