İş Fikirleri ve İş Kurmak

Mobil Fırın İşi Kurmak

Gezgin Fırın İşi Kurmak

Genel Bakış:

Onlarca çeşit ekmek imalatıyla ünlenmiş yeni bir zincir kurabilirsiniz. Örneğin, son yıllarda yerel ürün olarak değeri farkedilen ‘Trabzon Tipi Doğal Ekmek’ imalatını çeşitli boyutlarda yapabilir, bu işte uzmanlaşabilirsiniz.

İhtiyaçlar:

Büyükçe ‘sprinter’ türü bir aracın içini paslanmaz çelik tezgahlarla donatmanız kafi. Bir de derin dondurucu gerekli. Böylece merkez imalathanede hazırlanan ürünler aracın derin dondurucusunda depolanıp, araçta pişirilerek en taze şekliyle müşteriye sunulabilir. En önemli yer ise otomatik sistemle çalışan fırın mekanizması. Kısacası farklılık ve buluşçulukta sınır yok! İsterseniz araçları merkezden takviyeli satış mekanı olarak da düşünebilirsiniz. Her araç için iki kişilik bir ekip, işlerin yürümesine yeterli olacaktır.

Başarı için ipuçları:

İşin sırrı ürün yelpazesinde standart ekmeğe ve klasik hipermarket çeşitlerine yer verilmeyişi. Ekmekleri bir taraftan pişiriyor diğer taraftan satıyorsunuz. Mobil sistem böyle kurgulanmış. Yürüyen bir fırın bu!

Satış ve Pazarlama:

Aykırılık ve orijinallikle isim yapmaya hazır olmalısınız. Bu sistemle sadık bir müşteri kitlesi yaratılacağı kesin. İmaj farklılığıyla da kendi pazarını kendi yaratacak bir iş. Her araçta sadece iki kişi çalışıyor. İmalat mekanize edilmiş…

Mobil fırının ismini yerel ekmek çeşidiyle ilişkilendirmeniz şart. ‘Trabzon Fırınbüs‘ örneğin! Lokasyon bazlı mobil uygulamalarla pazarlama yaparak aykırılık ve orjinalliğinizi arttırabilirsiniz. Örneğin aracın her gittiği yerde check-in olması ve gittiği bölgenin, sokağın, caddenin belli noktalarında frotoğraflanması. Araca dış tasarımı ile bir kişilik de kazandırabilirsiniz.

Yatırım Yapılacak En İyi İş Fikirleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. mobil fırın aracını nerden nasıl kaça temin edbiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu