İş Fikirleri ve İş Kurmak

Modifiyeli Araba Dükkanı Açmak

Modifiye Araba Dükkanı

Modifiyeli araba dükkanı açmak
Modifiye araba dükkanı açmak

Modifiyeli araba dükkanı açmak; Eger bir modifiye dükkanında çalışıyorsanız ya da arkadaşlarınızın araçlarına bakım yapmaktan zevk alıyorsanız, bir modifiye dükkanı açmak sizin için kazançlı ve zevkli bir iş olabilir.

Ancak hasarlı bir aracı, yeni gibiymis göstermek bu iş alanında basari sağlamak için yeterli değildir. Bir modifiye dükkanı açmak için çeşitli önerilere de ihtiyacınız olacaktır.

Asağıdaki adımlar bu konuda size fikir vermek ve işinizin nasıl kazançlı olacağını göstermek için hazırlandı.

Nasıl Başlanır?

1-Araç bakımı ve tamiri konusunda bazı kurslara katılın ve bölgenizdeki bir araç tamirhanesinde çalışarak biraz deneyim elde edin. Bu hem sizin tamir yeteneklerinizi geliştirecek, hem de bu konudaki bilginizi artıracaktır.

2-Rakiplerinizi araştırın, hizmet fiyatlarını ögrenin ve bölgenizde yeni bir modifiye dükkanı için talep olup olmadıgını araştırın. Farklı iş olasılıklarını da değerlendirin.

3-Detaylı bir iş planı düzenleyin, baslangıç maliyetlerinizi, gelir beklentinizi, iş stratejinizi de bu iş planında belirtin. Elemanların maaş giderlerini ve vergilerinizi de eklemeyi unutmayın.

4-Modifiye dükkanı açmak için gereken sermeyayi edinin. Bunu için özel yatırımcılara başvurabileceğiniz gibi, bankanızdan kredi talebinde de bulunabilirsiniz.

5-Dükkanınız için uygun bir lokasyon seçin. Bu alanın ticari kullanım ve vereceğiniz hizmetler icin uygun oldugundan emin olun.

6-Kaldıraçlar, rampalar gibi ihtiyaç duyabileceğiniz ekipmanlari alın.Modifiye için bir sürü ekipman ve son teknolohi parçalara ihtiyacınız olacaktır. Bunları temin edebileceğiniz güvenilir bir tedarikçi ile anlaşma yapın.

7-Teknolojiyi takip edin. Müşterilerinize modifiye sonrası arabalarının nasıl görüneceği konusunda görseller sunun. Bunun için de photoshop gibi bazı programları öğrenmeniz gerekebilir ya da bunun için bir eleman işe alabilirsiniz.

8-Hizmetlerinizi nasıl ücretlendireceğinize karar verin. Hem tüm giderlerinizi ve harcamalarınızı karşılayabilecek , hem de rakiplerinizden daha uygun olacak bir fiyatlandırma şekli bulmanız gerekecektir.

9-Mulakatlar yapın ve güvenilir, yetenekli ve kibar elemanlar işe alın.

10-Firmanızın pazarlamasını gercekleştirin, el ilanlari dağıtın, yerel basına reklam verin, online reklamlar vermeyi de deneyebilirsiniz.

11-Sosyal paylaşım sitelerini kullanarak, müşterileriniz ile temasa geçebilir, hizmetleriniz hakkında fikirlerini yazmalarını isteyebilirsiniz. Daha önce modifiyesini gerçekleştirdiğiniz araçları da paylaşabilirsiniz.

Modifiyeli araba dükkanı açmak
Modifiye araba dükkanı

Maliyeti

Maliyet satın alacağınız parçalara ve dükkanını açacağınız bölgeye göre değişkenlik gösterecektir. Bu konularda ayrıntılı bilgi verirseniz, sizin için uzmanlarımız gerçekçi bir maliyet hesaplaması yapacaklardır. Bunun için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

İpuçları

      • Eger sahip oldugunuz bir sertifika vs. bulunuyorsa mutlaka bunu belirgin bir şekilde dükkaninizda sergileyin.
      • Her zaman müsterilerinizin email adreslerini bulundurun, böylece onlara çeşitli indirim ve yeni servisleriniz hakkında bilgi verebilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Ben adiyamanda boyle bir is yapmak istiyorum deneyimim yok sifirdan yapacagim bunun icin bana yardimci olabilirmisiniz simdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu