Oto Bakım Bayilikleri

Mutlu Oto Ekspertiz Bayilik Şartları

2015’te kurulan ve İstanbul Anadolu Yakası’nda 10 bayiliği bulunan Mutlu Oto Ekspertiz firmasının merkeze ait iki şubesi var. Firmada ekspertiz hizmet bedeli 150 ile 300 TL arasında değişiyor.

Mutlu Oto Ekspertiz Mutlu Oto Ekspertiz

Firmaya yatırım yapacak girişimcilerden isim hakkı talep edilmiyor. Şube açılış maliyeti 100 bin ile 125 bin TL arasında. Firma, girişimcilere personel, eğitim, pazarlama, yer seçimi destekleri ile bölge koruması ve ortak reklam gibi hizmetler veriyor.

Oto Ekspertiz Bayiliği Nedir?

Oto ekspertiz bayiliği nedir sorusuna yanıt vermeden önce bayilik nedir sorusuna kısaca yanıt vermemiz gerekirse; herhangi bir marka altında hizmet vermek, bayilik olarak tanımlanır.

Oto ekspertiz bayiliği nedir sorusuna yanıt olarak ise; herhangi bir oto ekspertiz işletmesi (markası) bünyesinde (bazı haklara sahip olarak) oto ekspertiz hizmetinin alt işletme sıfatında verilmesine oto ekspertiz bayiliği denir.

Bayilik sistemi ile ilgili bilmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar;

 • Bayilik sisteminde belirli bir marka altında hizmet verilir.
 • Bayilik sisteminde ihtiyaç duyulan oto ekspertiz ekipmanların belirlenmesi ve eğitimleri, bayiliği veren işletme tarafından karşılanır.
 • Bayilik sisteminde belirli bir lisans ücreti ödenir.

Oto ekspertiz bayiliği, girişimciler ve yatırımcılar için iyi bir imkandır. Çünkü bayilik sisteminin en önemli özelliği; oldukça düşük bir bütçe ile yüksek karlı bir girişim yapabilmektir.

Mutlu Oto Ekspertiz
Mutlu Oto Ekspertiz

Mutlu Oto Ekspertiz, Bayilerine Hangi Konularda Destek Veriyor?

Mutlu Oto Ekspertiz olarak, bayilerimiz bazı önemli imkanlarımızdan istifade edebilir ve bu sayede kar oranlarını yüksek tutabilirler.

Buna göre, destek verdiğimiz başlıca konular;

 • Marka kullanımı sayesinde bayinizin bulunabilirliği yükselecektir.
 • Bulunduğunuz konum itibariyle, ana bayimiz üzerinden konumunuza yönelecek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabileceksiniz.
 • İnternet ortamında bilinirliğiniz yüksek olacak.
 • Gerekli temel ekipmanların kullanımına yönelik destek alabileceksiniz.
 • Kurumsal olarak gerçekleştirdiğimiz her türlü tanıtım faaliyetlerimiz kapsamında, bayiniz de ön plana çıkacaktır.

Sonuç olarak, bizleri tercih eden iş ortaklarımızın sektör bünyesinde gelişim göstermelerine yönelik desteği vermekteyiz.

Sizde geleceğin sektöründe karlı bir kazanç sağlamak için bizimle iletişim‘e geçerek yatırım yapabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Bayilik Avantajları Nelerdir?

Oto ekspertiz bayiliği avantajlarını aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

 • Girişimciler açısından değerlendirecek olursak; oldukça düşük bir bütçe ile oto ekspertiz merkezi kurabilme avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise bayilik altında açılacak işletmenin temel alt yapısının, bayilik veren işletme tarafından kuruluyor olmasıdır.
 • Bayilik sayesinde, işletme henüz yeni olsa bile kar oranı yüksektir. Bunun nedeni ise ana işletmenin marka bilinirliğidir. Bu sayede potansiyel müşteriye ulaşımı daha kolay olur.
 • Bayiliğin bir diğer önemli avantajı da konumdur. Özellikle de ana bayiye uzak bir konumda bulunacak alt bayinin, ilgili konuma yönelecek potansiyel müşteriyi kazanması kesindir.

Oto Ekspertiz Merkezi Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Normal şartlarda oto ekspertiz merkezi (ki bu genellikle oto ekspertiz istasyonu olarak tanımlanır) açmanın maliyeti en az 70,000 TL civarındadır. Bu sadece ilgili istasyonun alt yapısı için gerekli olan maliyettir. Ancak bu maliyete ek olarak diğer gereklilikleri ve ekstra giderleri de dikkate aldığımızda minimum 100,000 TL gibi bir maliyet karşımıza çıkmaktadır. Ancak bayilik sistemi ile başlangıç yapmak çok daha avantajlıdır. Çünkü alt yapı zaten ana bayii tarafından karşılanmaktadır. Bunun karşılığında ise sadece lisans ücretinin ödenmesi gerekir.

Oto ekspertiz cihazları / ekipmanları hakkında daha detaylı bilgi almak için Oto Ekspertiz Cihazları hakkında bilgilerin yer aldığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Bayilik Açmak İçin Gerekli Belgeler

Oto ekspertiz bayiliği açmak için gerekli belgeler bayinin açılacağı yer ile ilgili belgelerdir. Bu belgeler e-mail yolu ile başvuru yapılacak firmaya gönderilmektedir. Ancak daha öncesinde ise genel bir bayilik başvurusu yapılmalıdır. Bunun için ilgili firmanın iletişim bilgileri kullanılabilir. Genel başvuru sonrasında ilgili firma, vereceğiniz bilgileri dikkate alarak, olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapar. Bu geri dönüş neticesinde eğer olumlu ise gerekli belgeler temin edilir ve mail yolu ile gönderilerek, bayilik açma süreci sonrasında yüz yüze görüşlür ve adım adım ilerletilmiş olur. Daha detaylı bilgi almak için iskuruyorum.com üzerindeki oto ekspertiz bayilik ilanımıza göz atabilirsiniz.

info@mutluekspertiz.com
www.mutluekspertiz.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu