Kariyer ve İş

Neden IT Alanında Çalışmalıyım?

Bilgi Teknolojileri Sektöründe Çalışmak

1975’de yeni bir bilgisayar olan Altair-8800 piyasaya sürüldü. Birçok kişi bu ürünü göz ardı etti ve ne kadar önemli bir icat olduğunu fark edemedi. Ancak, Bill Gates ve küçük çalışma grubu hiç yorulmadan Altair’ın potansiyelinden faydalanmak için çalıştı ve şu anda Microsoft olarak bilinen kendi küçük şirketlerini kurdular.

Günümüzde, bu girişimci insanların azmi ve çalışmaları sayesinde modern ve global ekonomiye yön vermede çok önemli söz sahibi olan “Bilgi Teknolojileri” endüstrisinde hızlı bir büyüme yaşandı.

Perakende satıştan, müziğe, spora ve bankacılığa kadar her alanda bilgi teknolojilerine ihtiyaç duyulur. İşte bu sektördeki iş alanlarından birkaç örnek:

  • Kodlama ve programlama
  • İşlevselliği arttırma ve geliştirme
  • İletişim ve bağlantı desteği sağlama
  • Hataları teşhis etme ve çözme
  • Yazılım geliştirme ve uygulama
  • Web sitesi dizayn etmek ve bu siteyi kalıcılaştırma

Hangi alanda çalışıyor olursanız olun, bilgi teknolojileri size daha farklı bir iş imkanı, daha çok rekabet ve daha rahat bir iş ortamı teklif eder. Bilgi teknolojileri yeteneklerinin yetersizliği ile deneyimli ve başarılı çalışan eksikliğinden dolayı en yüksek maaş teklif eden alanlardan biri olmaya devam eden bilgi teknolojileri kişi başına düşen milli gelirin de artmasında büyük rol oynar.

Bu alana yeni başlamış kişiler genellikle teklif edilen cezp edici iş-yaşam dengesinden etkilenirler. Birçok pozisyonda normal iş saatleri içinde çalışılır ve eve çok az iş götürmeniz gerekir, ancak endüstrinin yapısını nedeniyle projelerinizi yetiştirmek için bazen geç saatlere kadar çalışmanız gerekebilir.

Elektronik ticaret, mobil telekomünikasyon, ağ oluşturma ve güvenlik sektörlerindeki büyümeler nedeniyle her seviyede ve her iş alanında bilgi teknolojileri uzmanlarına duyulan ihtiyaç gittikçe artmaktadır. Bu yüzden bu sektör yeni adım atanlar için çok umut vericidir.

Şimdi ne yapmanız gerektiğini merak mı ediyorsunuz? Bilişim teknolojileri alanındaki son iş fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu