Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Nokia Çift Çekirdekli Telefonlar 2011’de

Nokia Çift Çekirdekli Telefonlar 2011’deYeni Symbian arayüzü ve çift çekirdekli Nokia cep telefonları 2011’de.

Nokia, N8 ile akıllı cep telefonu pazarında iddialı ve rekabetçi olabileceğini kanıtlamak ister gibiydi adeta. Klasik cep telefonlarının yerini akıllı cep telefonları alırken Nokia, geleneksel cep telefonlarındaki liderliğini bu pazara taşımakta zorlanmıştı. Apple’ın yenilikçi ve kullanıcı dostu iPhone’u, Microsoft’un üzerinde ısrarla durduğu Windows Phone 7 ve Google Android tabanlı cep telefonları…

Akıllı telefon pazarının iyice kızıştığı şu son günlerde Nokia, sadık Nokia takipçilerinin de gönlünü kazanabilecek, geleneksel cep telefonlarından izler de taşıyan N8 ile rekabette bende varım diyordu. Ve belki de N8’in en öne çıkan özelliği yeni Symbian arayüzüydü. Nokia, sanılanın aksine tüm ağırlığını Intel ile birlikte geliştirdiği MeeGo işletim sistemine vermemiş, enerjisinin önemli bir kısmını da Symbian işletim sisteminin yenilenmesi için harcamıştı. Ortaya çıkan sonuç: daha esnek, daha hızlı ve kullanıcı dostu bir işletim sistemiydi.
Ayrıca Nokia, Symbian işletim sisteminin ilerleyen haftalarda gelecek yeni güncellemelerle desteklenmeye devam edeceğini de müjdeliyordu.

Computerworld’un haberi de bu iddiayı doğruluyor ve bize yeni bilgiler sunuyor. Habere göre, Nokia, 2011 ilk çeyrekte 50’e yakın iyileştirme yapılmış ilk Symbian güncelleştirmesini kullanıcılara sunacak. İkinci ve üçüncü çeyrekte gelecek güncelleştirmeler ile de daha ferah bir arayüz, HTML5 desteği ve daha esnek bir ana sayfa bizleri bekliyor olacak.

Habere göre, Nokia, çift çekirdekli bir işlemciye sahip cep telefonlarını gelecek yıl piyasaya sürmek istiyor.

Haberde gözümüze çarpan son detay ise, “gerçek zoom kamera” özelliğine sahip Nokia telefonların 2011 sonu veya 2012 başlarında piyasaya sürülme olasılığı. “Gerçek Zoom” derken sanırım optik zoom kastediliyor. Yine de tam emin olamıyoruz.

  Görme Engelliler İçin Akıllı Eldiven

2011 yılında Nokia’nın akıllı telefon pazarında daha rekabetçi ve esnek olmasını bekliyoruz. Başarılı olabilecekler mi, bunu da zaman gösterecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir