Şirket Haberleri

OKI’den akıllı yazıcı çözümleri

OKI, KOBİ’lerin dijital dünyanın avantajlarından yararlanmasını sağlayan yeni ürünlerini Milano’da düzenlenen toplantı ile tanıttı. Yeni yazıcılarda büyük renkli dosyalan ağda hızla aktarmayı sağlayan ‘Gigabit Ethernet’ gibi özellikler var.

OKI, İtalya’nın Milano kentinde farklı büyüklükteki işletme ve ofislerin yazıcıları kullanma biçimlerini değiştirecek yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Yeni yazıcılarda, büyük renkli dosyaları ağda hızla aktarmayı sağlayan Gigabit Ethernet, mobil cihazlardan doğrudan baskı almaya olanak veren AirPrint, buluta bağlanarak mobil baskı almaya imkan veren Google Cloud Print 2.0 uyumluluğu gibi özellikler bulunuyor. İsteğe Bağlı Kartla Yazdırma, Gizli Yazdırma ve İnternet Protokol Güvenliği (IPSec) uyumluluğu gibi en yeni güvenlik özellikleri de baskının güvenli bir şekilde alınmasını ve cihazların kontrolünü mümkün hale getiriyor.

oki

Takip ettiğimiz OKI’nin ‘Akıllı Renkli Çözümler’ etkinliğinde konuşan OKI Europe Genel Müdürü Terry Kawashima, üç yıl önce belirlenen strateji doğrultusunda hem profesyonel baskı hem de ofis çözümleri pazarlarında genişlemenin sürdüğünü söyledi. Kawas-hima, bu stratejinin bir parçası olarak OKI ve iş ortaklan tarafından yeni ofis ürünleri ve çözümleri geliştirildiğini ifade etti.

Örneğin, ProQ2400 modeli, baskı kalitesine ek olarak yüksek hız sunuyor. MC363dn ise çift taraflı fotokopi, faks, tarama ve baskı fonksiyonları sağlıyor. İş akışlarını dijitalleştirip modernleştirerek daha hızlı büyümek isteyen işletmeler için sunulan yeni C542dn ve çok fonksiyonlu MC573, dokunmatik ekran teknolojisi ve akıllı baskı dünyasını bir araya getiriyor. Özelleştirilebilir 7 inç ekranlar ve OKI Smart Extendable Platformu (sXP) ile mevcut baskı zincirlerine bağlanmak ve belge yönetim yazılımlarına erişmek mümkün hale geliyor.

KOBİ’LERE UYGUN ÇÖZÜMLER

OKI’nin açık platformu sXP ve entegre SENDYS Explorer yazılımı ise OKI’nin akıllı MFP’lerini (çok fonksiyonlu ürün) sağlık, perakende ve profesyonel baskı pazarı gibi birçok endüstride dijital iş akışlarını hayata geçirmeye hazır hale getiriyor. Küçük boyutlu MFP’ler, örneğin klinik ortamlarda belgelerin oluşturulduğu noktalarda veya mağazalardaki satış noktalarında her türlü belgeyi hızlı ve kolay bir şekilde taramayı sağlıyor.

OKI’nin yeni ürün protföyü özellikle KOBİ’lere de uygun çözümler sunuyor. OKI Europe Ltd. Pazarlama Başkan Yardımcısı Tetsuya Kuri, yeni ürün yelpazesi hakkında “Yeni ürün portföyü, yazıcıların işletmeler ve kuruluşlar için neler yapabileceğine yönelik algıları değiştirmek amacıyla tasarlandı. Müşterilerimizi markala-nm güçlendirmelerine, zaman ve para kazanmalarına ve üretkenliği artırmalarına yardımcı olacak bu uygun maliyetli cihazlann potansiyeline yeni bir gözle bakmaya teşvik ediyoruz” diye konuştu.

Led teknolojili ATM’ler

OKI Türkiye Genel Müdürü Lusi Adut, OKl’nin 1881 yılında Japonya’da ilk telefonu üreten firma olduğu bilgisini veriyor. OKl’nin yazıcılar haricinde dünya genelinde telekom, iletişim, yarı iletken ve finansal çözümler alanında da faaliyetleri bulunduğunu söyleyen Adut, LED teknolojisi ile çalışan ATM alanında Asya ülkelerinde yüzde 40 pazar payı olduğunu ifade ediyor. Bu anlamda Türkiye’de de bir bankayla çalışılmaya başladığını belirten Adut, “Bu LED teknolojisi ATM’yi tek kasaya çeviriyor. Bu teknoloji sayesinde yatırılan para, aynı kasadan tekrar alınabiliyor. Bu da maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor. Bu konuda büyüme planları var” diye konuşuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu