Anasayfa / Haberler / Okul Kıyafeti Fiyatları

Okul Kıyafeti FiyatlarıOkul Masrafları, Okul Kıyafetleri fiyatları, Kırtasiye Fiyatları, Okul Harcamaları, Önlük Fiyatları, Okul Önlüğü Fiyatları, Okul Formaları, En Ucuz Okul Formaları

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasına artık sayılı günler kaldı. İlk ders zili 18 Eylülde çalacak. Çocuğu ilkokula başlayacak ailelerin kıyafet ve kırtasiye gibi ihtiyaçlara harcayacağı para ise en az 370 lira olacak.

Yeni eğitim öğretim yılında geçen yıllarda olduğu gibi okul ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılacak. Okula başlayacak bir çocuğun okul kıyafeti, çanta, ayakkabı ve defter-kalem giderleri yeni dönemde 370 lirayı bulacak.

İlköğretim öğrencisinin okul kıyafeti ve ayakkabı masrafı en az 170 lira olarak belirlenirken; defter, kalem ve silgi gibi kırtasiye ihtiyaçlarına verilecek para en az 200 lira olarak kendini gösterecek. Bu durumda veliler okul öncesinde minimum 370 liralık masraf yapacak.
Okul Kıyafetleri 110 Liradan Başlıyor

Okul kıyafetlerinin bu yılki satış fiyatları hakkında bilgi aktaran İTO Hazır Giyim ve Konfeksiyon Meslek Komitesi Başkanı, kıyafetler fiyatlarının farklılık gösterdiğini açıkladı. Şenol Aras açıklamasında ana sınıfı dahil 4. Sınıfa kadar olan öğrencilerin okul kıyafeti giderlerinin 110 ile 140 lira arasında değiştiğini söyledi. 5. sınıfla 8. sınıf öğrencilerinin okul kıyafetlerininse en az 120 en fazla 150 lira tutacağını belirtti. Aras’ın açıklamasına göre çocuğu 9 ile 12. sınıf arasında eğitim alacak olan aileler okul kıyafetlerine 150 ile 160 lira arasında ödeme yapacak.

Kırtasiye Masrafları

Yeni eğitim öğretim döneminde kırtasiye ihtiyaçlarını almak zorunda olan aileler, bu yıl zamlı fiyatlarla karşılaşacak. Tüm Kırtasiyeciler Derneği Başkanı kırtasiye ürünlerinin yüzde 25 oranında zamlandığını açıkladı. Bu zammın nedenininse dövizden kaynaklandığını söyledi. Dernek başkanı Vecdet Şendil, kitaplar haricinde bir çocuğun kırtasiye ihtiyacının en az 200 lira olduğunu, ihtiyaçların en çok 265 lira olacağını açıkladı.

Mutlaka Okuyun:  Parfüm Firmalarına Ham Madde Dikensiz Gül Üretimi
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

4 Yorumlar

  1. 120 tl kim o çantaya para verir resmen veren kerizdir

  2. 120 tl adam soyuyorlar resmen

  3. okul çantası 120 tl’mi yavaş gel ya abartmayın.

  4. yuh ya çok pahalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir