İş Fikirleri ve İş Kurmak

Onların fikri artık işleri

Fikrim Artık İşim’ Programı’nın ilk etabı tamamlandı. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 58 girişimci adayı kadın, toplam 150 bin TL’lik ‘Fikrim Artık İşim Hibe Programı’na başvuracak.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile, geçtiğimiz Mart ayında hayata geçirilen ‘Fikrim Artık İşim’ Programı ilk meyvelerini verdi. Ataşehir, Ümraniye ve Zeytinbumu Belediyeleri aracılığı ile programa başvuran 250’ye yakın kadın arasından ön değerlendirmeyi geçerek KOSGEB tarafından verilen 60 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ni başarıyla tamamlayan 58 kadın girişimci adayı sertifikalannı aldı. Kadınların çalışma hayatına sağlam adımlarla katılmalarını sağlayacak bir model üretmek ve tüm kadınlara örnek olmasını sağlayacak başarı öyküleri elde etmek amacıyla gerçekleştirilen eğitim ve hibe programı, girişimci iş fikirlerine sahip kadınların potansiyellerini ortaya çıkararak iş dünyasına aktif olarak katılmalannı sağlamayı hedefliyor.

HİKAYELER KİTAPLAŞTRILACAK

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 58 girişimci adayı kadın, İTO, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kumlu ve Coca-Cola ortaklığı ile düzenlenen ‘Fikrim Artık İşim’ Hibe Programı’na başvurmaya hak kazanmış oldular.

Programa başvuran 58 kadının girişimcilik fikirleri arasında, juri üyeleri tarafından seçilecek en iyi 10 iş fikri, proje çalıştayına katılmaya hak kazanacak. Proje çalıştayı sonrasında jüri tarafından yapılacak değerlendinney-le de 50’şer bin TL hibe almaya hak kazanacak üç iş fikri belirlenecek.

Program kapsamında hibe alarak, iş fikirlerini hayata geçimıe fırsatı elde eden girişimci kadınlara, Coca-Cola Türkiye’nin üst düzey kadın yöneticileri mentorluk yaparak deneyimlerini paylaşacak, önerilerde bulunacak ve yol gösterecek. Bunun yanı sıra girişimlerin başarısı için 1 yıl toyunca uzman bir ekip tarafından danışmanlık hizmeti alacaklar. İş sahibi olan girişimci kadınların hikayeleri diğer girişimci adayı kadınlara örnek olması amacıyla kitaplaştırtacak.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

 1. • KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında ;
  -KOSGEB iş planı örnekleri
  -KOSGEB desteği için iş planı örneği
  -Girişimcilik iş planı hazırlama
  -Girişimcilik desteği ne kadardır
  -Hangi iş planı örnekleri destek alır
  -Örnek iş planı,iş planı örneği
  • Girişimci iş planları
  -Destek almış iş planı örnekleri
  -Başarılı bir iş planı örnekleri
  KOSGEB girişimci iş planı örneği iş planı örnekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu