Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Organik Baharatlar Geleceğin İşi

Organik Baharatlar Geleceğin İşiBaharatçılıkta kullanılan bitkilerin önemli bir bölümü artık tarım teknikleriyle yetiştiriliyor. Buna karşın doğada kendiliğinden yetişen baharat türleri de var. Merdiven altı olarak nitelenen markasız baharat üretiminde ise çoğu zaman hile ve tağşiş olayları görülüyor.

Organik Baharat
Bunlar baharatın aslına benzeyen bitki kabuklarını ya da değeri düşük dolgu malzemelerini baharat içine karıştırabiliyorlar. Buna karşın markalı baharatlarda bu tür yasadışı olaylar kesinlikle yok. Onlar ürün kalitesine önem verip hijyenik usullerle kodeksin çizdiği sınırlara uyarak iyi üretim teknikleriyle üretim yapıyorlar.

Öte yandan, baharatçılıkta yeni filizlenmeye başlayan organik baharatçılık batıda olduğu gibi ülkemizde de iigi görmeye aday yeni bir iş kolu. Çoğu zaman doğadan toplayıcılık yoluyla yapılan bu işe uygun çeşitlerde organik sertifikası alarak niş alanlarda marka olmak mümkün. Zahmetli ama kazançlı bir iş olduğu kesin. Çevresel vejetasyonu uygun bölgelerde yapılabilecek, hatta coğrafi işaretlerle zenginleştirilebilecek bir uğraşı bu. Yeterli sertifikaları sağlayanlara da ciddi ihracat olanağı var.

  Para Kazandıran Tarım ÜrünleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir yorum

  1. Ziraat MÜH.Mehmet AYDOGUS

    Türkiye genelinde katı ve sıvı solucan gübresi ile alakalı bayilikler verilecektir hem az masraf edin hemde organik pazarına girerek sizlerde kar edin ayrıntılı bilgi için 0554 490 17 32 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz türkiyenin yeni trendi solucan gübresi sizde organiğin gücüne güvenin….geleceğin yatırımı solucan gübresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir