Şirket Haberleri

Organik Tekstil Lüks Olmaktan Çıkıyor

İlk olarak İsviçre, Almanya, İngiltere ve Fransa’da satışa başlayan Organickid, kendi vatanında ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilere ulaşmayı, organik pahalıdır algısını kırarak pazarda büyümeyi ve mağazalaşmayı hedefliyor.

Organik bebek ve çocuk tekstil ürünleri alanında faaliyet gösteren Organickid, kurulduğu ilk günden beri retiminin % 90’nı başta Avrupa olmak üzere 8 ülkeye ihraç ediyor. İsveç, Avusturya ve Japonya gibi ülkelerde mağazalaşmayı hedefleyen markanın önümüzdeki 5 yıl içinde hedefi ihracattaki bu başarıyı kendi vatanına taşımak. Organickid, satışlarını yurt içinde ve yurt dışında % 50 oranında dengelemeyi ve organik ürünlerin tüketimi konusunda Türk tüketicisini bilinçlendirerek, kolay ulaşılabilir ve ekonomik bir marka olmayı amaçlıyor.

Organickid

Hem Organik Hem de Uygun Fiyat

Genel olarak organik ürünlerde üretimin aşırı emek istemesi ve maliyetlerinin yüksek olmasına karşın Organickid, organik bebek tekstil ürünlerini lüks tüketim malı olmaktan çıkarıyor; bünyesinde bulunduğu Topkapı İplik’in organik iplik üretiminden aldığı güç ile organik tekstil ürünlerinin daha ulaşılabilir ve uygun fiyata satılmasını sağlıyor. Organik olmayan ürünlerle arasında neredeyse hiç fiyat farkı bulunmayan Organickid, her keseye ve her kesime uygunluğunun yanı sıra organik olmasına farklı renk ve tasarımları ile de dikkat çekiyor.

Yurt Dışında Değil Yurt İçinde Büyümek İstiyoruz

Organik giyim konusunda daha ileride olan özellikle Fransa, Almanya, İngiltere ve İsviçre’de satışa başlayan markanın yaratıcısı ve sahibi Genel Müdür Merve Akıncı, “yurt dışında organik ürün tüketimi Türkiye’den çok ileri seviyede ve tüketicilerden talep organik ürünler konusunda çeşitlenmesi için pazarı zorluyor. Organickid, ambalajından etiketine, fermuarından düğmesine % 100 organik olması ve organik olmasına rağmen renk ve tasarım çeşitliliği ile bu pazarlarda büyük ilgi gördü. Ancak Türkiye’de de pazarı organikle ilgili bilinçli tüketime yönlendirmeliyiz. Organik olan pahalıdır algısını kırmalıyız. Ülkemizde organik üretim birçok coğrafyaya göre çok daha elverişli. Pazardaki boşluğun değerlendirilmesi gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için organik gıda kadar tene temas eden organik ürünler de hayati önem taşıyor. Organickid ürünleri Türkiye’de ilk olarak online satışa sunuldu. Bundan sonraki hedefimiz mağazalaşmak. Öncelikle İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere büyük şehirlerde AVM ve cadde mağazalarda bizi de görmeye başlayacaksınız” dedi.

TAYİBE SÖNMEZ

FM Data İletişim Danışmanlığı

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. No:38 G-Plus B Blok

Kat:7 Daire: 100 Güneşli, İstanbul

Tel: 0212 662 78 00

Faks: 0212 662 78 02

GSM: : 0531 511 66 51

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu