Şirket Haberleri

Orka ayda 45 bin banyo mobilyası üretiyor

2008 yılında üretim tesislerini Düzce Gümüşova’ya taşıyan ORKA Banyo Mobilyaları bugün İngiltere, Fransa, Gana, Kongo, Mısır gibi 35 ülkeye ihracat yapıyor. 2017’de cirosunu 200 milyon TL’ye çıkarmayı hedefleyen ORKA, bu amaç için öncelikle makine parkurunu büyütüyor.

orka

Düzce’de Gümüşova’da bulunan fabrikasında banyo mobilyası üretimi yapan ORKA Banyo Mobilyaları, 1991 yılında İstanbul’da kuruldu. 1994 yılında sadece banyo mobilyası üretimine başlayan ORKA, halen 300’ün üzerinde çalışanıyla 20 bin metrekare kapalı üretim alanında, TUV NORD tarafından verilen ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi), ISO 10002 (Müşteri Memnuniyeti ve Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001 (iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi) kalite belgeleriyle, son teknoloji kullanılarak TSE normlarında üretim yapıyor. Ayda ortalama 45 bin modül üreten ORKA’nın ürünlerinin tamamı endüstriyel tescil belgesine sahip.Kısa sürede hem iç piyasada hem de Avrupa’da adını duyuran ORKA, bugün banyo mobilyaları sektöründe pazarın en geniş ürün portföyüne sahip firmalardan biri… 2008 yılında ‘Avrupa’da Tanınmış Marka’ unvanını da alan ORKA, kullandığı kaliteli hammadde, profesyonel işçiliğiyle ve kaliteli ürünleriyle öne çıkıyor. İngiltere, Almanya,

Fransa, İsviçre, Belçika, Finlandiya, Hollanda, Arnavutluk, Bosna Hersek, Mısır, Irak, Yunanistan, Bulgaristan, KKTC, Makedonya, Kosova, Azerbaycan, Kazakistan, Ukrayna, Kongo, Gana gibi 35 ülkeye ihracat yapan ORKA, ürünlerini pazara bayi, yapı marketler, sanal, market, inşaat projeleri ve ihracat kanalları aracılığıyla sunuyor. ORKA Türkiye çapında 335 satış noktasıyla tüketiciye ulaşıyor.
ORKA vizyon ve misyonunu şöyle tanımlıyor: “Hedeflerine ulaşmış, yetkin çalışanlarıyla lider bir şirket ve uluslararası pazarda aranan marka olmak. Banyo ihtiyaçları konusunda müşteriye hızlı çözümler üreten bir firma olmak. Modern tesisleriyle banyo ve modüler mobilyaları kaliteli bir şekilde üreterek, sunduğu ürün ve hizmetlerle müşteri memnuniyeti sağlamak. Çalışanlarına, çevreye karşı duyarlı, güvenilir ve sorumluluk sahibi bir şirket olmak.”

2017 yılına odaklanan ORKA Banyo Mobilyaları 2017’de cirosunu 200 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda makine parkurunu büyüten ORKA, 2012’de yeni kesim ve boya makinesi devreye soktu. Ayrıca raflı sistemle devreye alınan 8 bin metrekare kapalı depo alan aynı anda beş tırın yüklemesi yapılacak hale getirildi. Bu ay ise 50 metrelik yeni üretim hattı devreye girecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu