Anasayfa / Makaleler / Orta Sınıf Evde Düzen ve Uyum İstiyor

Orta Sınıf Evde Düzen ve Uyum İstiyorOrta sınıf sevdiği tasarımları ‘düzen’ ve ‘uyum’ olarak anlatıyor. ‘Düzen’ ve ‘uyum’ İkilisi bazen sevdiği genelde de rasyonel bir kararı işaret edebiliyor. Yapılan bu tercihler evdeki dekorasyon unsurlarında bazı çizgilere standart geldiğini gösteriyor.

orta sinifin evi

Orta sınıfa yönelik bu araştırma, bu kesimin evle ilgili yaptığı tüketime de ayna tutuyor. Araştırmaya göre, yeni evliler beyaz kanepe, açık renk kanepe ve açık renk halıları tercih ediyor. Yemek masası mutlaka tercih etseler de tahmin ettiklerinden az misafir ağırladıkları için büyük masa ve büyük eve biraz pişman oluyorlar. Çocuk sahibi olduktan sonra daha az kir gösteren renkler tercih ediliyor. Temizleme kolaylığı ve pratikliği önemli. Çocuklar büyüyünce genç odaları onların zevkine göre yenileniyor. Çocuklar evden gidince ebeveynlerin ikinci bahan başlıyor ve zevklerine göre evi yeniden döşüyorlar. Tüm bu tercihler ev dekorasyonunda bazı unsurları öne çıkarıyor.
ORTA SINIFIN EVİ

TV köşesi

Evinde bir televizyonu olanlar yüzde 42, iki televizyonu olanlar yüzde 43 ve ikiden fazla televizyonu olanlar yüzde 15. Salondaki en güzel ve geniş duvar plazma TV’ye ayrılıyor. Ev nerede ve nasıl olursa olsun plazma TV şart ve kral köşesinde.

Kristal

Kristal avize veya biblolar evlerin vazgeçilmezleri arasında. Işıltısı hem temizliği hem aydınlığı hem de zenginliği çağrıştırıyor.

Nostaljik öğeler

Son yıllarda nostalji endüstrisi trendi ile birlikte daha fazla evde hat, kaligrafik ve Osmanlı objelerine rastlamaya başladık. Son zamanlarda kolay sevilebilen objelerin de sayısı arttı.

Çiçek

Evdeki çiçekler eve nasıl da özenildiğini gösteriyor. Gerek sahtesi gerek de gerçeği ile hem balkonlarda hem de iç mekanda yer alıyor. Çiçeklerin sağlıklı büyümesi, büyüyüp serpilmesi evin temiz olması kadar önemli.

  Kobilerde Modernleşme Eğilimleri Güç Kazanıyor

Çocuk odası

Küçük evler ve birden çok çocuklu evlerde ranzalar kurtarıcı bir işlev görüyor. Ranzayı erkekler paylaşıyorsa nevresim takımı ister istemez tuttuğu futbol takımı veya sevdiği aksiyon kahramanı oluyor.

Yemek takımları

Yüzde 14 tarafından en sevilen ikinci tasarım beyaz, şık ve düzenli sofra. Bu tip bir sofra göz alıcı, şık, lüks ve düzenli olarak tarif ediliyor.

TURKISHTİME
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir