Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Otomat makinaları iyi gelir getiriyor

Otomat makinaları iyi gelir getiriyorFarkşı iş fikirlerine örnek olarak otomat makinelerinden bahsedeceğiz. İnsanların yoğun olduğu güzargahlarda oldukça popüler ve ilgi çekici olacaktır. Para kazanmak hiç bukadar kolay olmamıştır dedirtecektir.

Otomat makinaları ile para kazanmak

Farklı bir iş yapayım diye düşünüyorsanız, otomat makinaları sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Bu işe başlamadan once bilmeniz gereken bazı altın kurallar var. Bunlardan bazıları şöyle :

1- ) Ürün seçimi en önemli faktörlerdendir. Ürünün satış hacmi ve birim karlarını dikkatli incelemelisiniz. Örneğin sakız ve şeker otomatlarının birim ürün başına karlılığı çok yüksek iken toplam karlılığı satış hacmine göre büyük değişkenlikler gösterir. Bu tür makinalardan kayda değer karlar sağlamak için genellikle birden fazla satış noktasına ihtiyacınız olacaktır.

2- ) Ürün seçtikten sonra, ürünü nerede satışa sunacağınıza karar vermeniz gerekir. Satış noktanız ürününüze göre değişiklik gösterecektir. Yiyecek otomatlarını metro istasyonlarına, okullara, devlet kurumlarına ve şirketlerde, insan popülasyonunun yüksek olduğu noktalara yerleştirmek gerekirken, hijyenik ped otomatlarını sadece tuvaletlere yerleştirmek mantıklı olacaktır. Otomat makinasını kurmak istediğiniz alanı mutlaka analiz etmeniz ve gözlemlemeniz gereklidir.
3- ) Otomat makinalarını satın alabileceğiniz gibi kiralayabilirsiniz de. Araştırmalar doğru işletilen otomat makinalarının pek çoğunun bir yıldan kısa sürede maliyetlerini çıkardığını göstermiştir. Ayrıca otomat makinalarını kiralamak size kısa vadede gelirinizi tarma ve esneklik gibi avatajlar sağlayacaktır. Makinanın fiyatı ve getirisine göre kiralamaya veya satın almaya karar verilebilir.

4- ) Kullanılmış otomat makinaları sizin için uygun bir seçenek olabilir. Bu tür kullanılmış makinaların satışını yapan vending şirketleri mevcut. Üstelik uygun ödeme koşulları ve garantiden faydalanma gibi imkanlarda sağlıyorlar.

5- ) Otomatınızı almadan once mutlaka internette satışa sunulan kullanılmış makinaları gözden geçirin. Kriz dolayısıyla makinasını satmak isteyen pek çok insana rastlayacaksınız

  Animal akupunktur hayvanlara yönelik farklı bir iş fikri

6- ) Kullanılmış makinelerde paralarda yaşanan değişiklikten kaynaklanan problemlere rastlayabilirsiniz. Böyle durumlarda makinayı satın almakta acele etmeyin. Para ünitesini değiştirmeniz size pahalıya patlayabilir. Makinayı modifiye etmek için harcayacağınız parayı da hesaba mutlaka katın.

7- ) Almak istediğiniz otomatın bakım ücretlerini ve yedek parça fiyatlarını öğrenin.

8- ) Otomat makinanızı koyacağınız yer bir alış veriş merkezi ya da benzeri kapalı bir mekan ise, oradaki insan profilini ve bu insanların eğilimlerini incelemelisiniz. Yapacağınız yatırım hakkında fikir almak için, bu mekanlardaki çalışanlarla değil doğrudan merkezin yöneticisi ya da sahibiyle görüşmeniz daha faydalı olacaktır.

9- ) Otomat makinanızı koyacağınız mekanların sahipleriyle kar paylaşımına ve ortaklığa gidebilirsiniz. Bu sizin risklerinizi azalttığı gibi likiditenizi de arttıracaktır.

10- ) Daha kısa bir yol tercih edip, yer arama derdine girmeden, hali hazırda kazandıran bir oromat makinasını sadece satın alabilirsiniz. İşletmecisinden, makinanın karlılığı ve masrafları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bütün bunları göz önüne alırsanız, otomat işinden gelir elde etmek için ilk adımları rahatlıkla atabilirsiniz.

Yada otomat makinalarını ve bu makinaların ürünlerinide pazarlayabilirsiniz buda bir seçenek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

2 Yorumlar

 1. İKİNCİ EL OTOMAT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
  Sürekli gelişmekte olan ve genç nüfus yoğunluğu ile bağlantılı olarak ilginin her geçen gün arttığı otomatik satış makineleri, gerek insansız olması gerek hijyenik ve 24 saat hizmet verebiliyor olması sebebi ile büyük yatırımcıların olduğu kadar küçük bütçe ile iş kurmak isteyenlerinde gözdesi.
  Yatırımın boyutlandırılabilmesi, mikro boyuttan makro boyuta geçerken işleyişin değişmeyişi, beklentiyi karşılamadığı durumda geri dönüşün kolay ve zararsız olması sektörü ilgi kaynağı haline getirmektedir.
  Yaklaşık 100 yıldır varlığını gösteren otomatik satış makineleri, iletişim çağına ayak uydurmuş ve uzaktan kontrol edilebilir hale gelmiştir. Telemetri olarak da isimlendirilen bu alt yapı özellikle profesyonel makine işletmeciliği yapan sermayedarların işini kolaylaştırmakla birlikte, verimliliği hayli artırmaktadır.
  Sektörün, henüz olması gereken yerden çok olması ile birlikte özellikle paradan atılan altı sıfır, sektörün gelişmesinde füze rampası görevi üstlenmiştir. Metal 1 TL ile birlikte otomatik satış makinelerinide ülkemizde popülerliğini bir hayli artırmıştır.
  Sektörün son 10 yılda Logaritma eğrisini andıran büyümesi ile birlikte, doğası gereği ikinci el sektörü de oluşmuştur.
  Özellikle ek iş yapmak isteyenlerin ve küçük sermayedarların tercihi olan ikinci el otomatik satış makineleri, sıfır makinelerle başlangıca göre avantajlı gibi görülse de teknik olarak gerekli altyapı olmadığında beklenenin aksine sonuçlar doğabilmektedir.
  Özellikle ikinci el temin edip başlangıç yapmayı düşünen girişimler için biçilmiş kaftan olan kontrol listesi sektörün temel taşlarından olan çay kahve otomatları ve atıştırmalık (yiyecek-içecek) otomatları olmak üzere iki temel başlık altında incelebilir.
  İkinci el otomat araştırırken çeşitli satış platformlarında ilanlarda bulduğunuz makinelerde sorgulanması gereken temel noktalar kısaca şu şekildedir:

  Çay-Kahve Otomatları Kontrol Listesi:
  1)Makine üzerinde metal-kâğıt para mekanizması var mıdır? Markası nedir? Fiyata dahil midir?
  – Para mekanizmaları haricen satılan, makineden bağımsız ünitelerdir, alırken mutlaka teyit edin.
  2)Makinenin markası, modeli üretim yılı
  3)İlgili makinenin halen distribütörü/üreticisi var mıdır? Yedek parça/servis desteği temin edilebiliyor mu? Satıcı bu konuda taahhüt/yönlendirme veriyor mu?
  4)Makinenin daha önce kullanıldığı alan
  -askeriye vs. alanlarda kullanıldı ise muhtemelen makine çok çalışmıştır, ve revizyona ihtiyacı vardır ya da ekonomik ömrünü tamamlamak üzeredir.
  5)Satıcı makineyi tanıyor mu? Satış sonrası eğitim verebilecek düzeyde midir? Yönlendirebilecek düzeyde midir?
  6)Makinenin bardak mekanizması, kazan ısıtması, su çekimi, tuş takımları, ekran görüntüsü, nem alıcı fanları,karıştırıcı motorları düzgün müdür?
  7)Ventil(kazandan su çekim kontrollerini sağlayan elektromekanik parça)lerden su damlatma var mı?
  8)Makine zeminine çürüme var mı?
  9)Ana kart üzerinde 3 ve daha fazla tamir olduğunu belli eden emare var mı?
  10)fiyat ve dökülecek ürünlerin oran ayarlaması nasıl yapılıyor?
  11)Kilit sistemi sağlıklı çalışıyor mu?
  12)Karosör sağlam mı? Taşıma esnasında kırılabilecek, emaneten duran bir kısım var mı?
  Atıştırmalık Otomatlarda (Yiyecek Otomatı, Bisküvi /Su Otomatı)
  1)Yukardaki ilk beş madde aynen geçerli olup atıştırmalık otomatlarda da bu beş madde incelenmelidir.
  2)Soğutma sistemi, istenilen dereceye düşürüldüğünde, ilgili sıcaklığa düşüyor mu?
  3)Makine içerisinde soğutucu kompresörü devreye girdikten sonra, hissedilebilir hava akışı mevcut mu?
  4)Soğutucu devreye girdikten sonra olağan dışı ses var mı?
  5)Eğer üzerinde para mekanizmaları yoksa, hangi model mekanizmalar ile uyumlu?
  6)Tepsiler makine içine rahat girip çıkabiliyor mu? Mekanik olarak zorlanma var mı?
  7)Spirallerdeki tüm motorlar çalışıyor mu?
  8)Ürün düşen çekmece mekaniği sağlam mı?
  9)Aydınlatma var mı?
  10)Genel kozmik görüntü
  Listeler daha da genişletilebilir fakat ilk etapta genel değerlendirme bazlı bakılacaklar bahsi geçen maddelerdir.
  Bu değerlendirmeleri yapabilmek için mutlaka makineyi yerinde incelemeli, satıcıdan bağımsız küçük yatırımcı cevapları kendi aramalıdır.
  Ayrıca, satış sonrası teknik servis hizmeti sunabilecek, hali hazırda makine parkuru olan sektöre aşina otomat sahipleri ile yapacağınız alışveriş bu noktada ilerde yaşayacağınız olası aksaklıkları çözmede girişimciye büyük kolaylık sağlayacaktır.
  http://www.akcenotomat.com info@akcenotomat.com

 2. kayar otomat tezgahları

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. güzel bir paylaşım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir