İş Fikirleri

Otomobillere Yakıt Tasarrufu ve Görsellik Girişimleri

Yakıt Tasarrufu ve Görsellik Sunuyor

Bir başka buluşçu Norman Krastel adında genç bir girişimci. Son yeniliğini Amerikan Patent Dairesi’nde tescil ettirmiş. İşin özü şu: Mr. Krastel, otomotiv üreticilerinin estetik kaygılarla aerodinamik unsurları çoğu zaman pas geçtiklerine inanıyor. Son zamanlarda uçakların kanat uçlarına dikine takılan ‘flap’ların büyük yakıt tasarrufu ve denge sağladığını görmüş. Buna benzer sistem neden otomobillerde olmasın diye düşünmüş.Sonra, kendi geliştirdiği mini ‘flap’ları (ya da klipsleri) otomobilin kaputu üzerine yerleştirmiş. Hem yakıt hem de hava sürtünmesi azalmış. Şemalarıyla birlikte her model için hazırladığı şık parçalar kaput üstüne yapışıyor. Sonuç: Keyifli ve ekonomik bir sürüş…

flap

Bir başka buluş ise Kaliforniya’nın San Antonio kentinden. Marka adı ‘Reflex’. En büyük özelliği sürekli yenilik fikirleri üretmesi. Ünlü 3M firmasıyla birlikte geliştirilen çok sayıda orijinal fikirler var. En ilginçleri otomobilin boyasını sonsuza kadar koruyan bir sistem geliştirmiş olması.
Polipropilen tabanlı bir materyal özellikle aracın ön bölümüne kolayca tatbik ediliyor. Sinek yapışmadığı gibi; taş ve ufak vuruklardan boya zarar görmüyor. Ayrıca çeşitli modeller için geliştirilmiş far koruyucuları da var. Paketi açıyor ve yapıştırıyorsunuz. Girişim için 3M’den fikir alınabilir.

Fazla Sermaye Gerektirmeyen 10 İş Fikri

Etiketler

Bir Yorum

  1. Fikrinizi çok begendim trafik kazalarını önleyecek
    bir sistem kurabilirim.
    Hatta kazaları minimuma indirebilir.
    Başarılar dilerim.
    kayhan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu