Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Oxitone, Anlık Olarak Kalp Ritmini ve Kandaki Oksijeni Ölçüyor

Oxitone, Anlık Olarak Kalp Ritmini ve Kandaki Oksijeni ÖlçüyorAkıllı saatler, kalp hastalıklarından kaynaklanan ölümleri engellemeye yardımcı oluyor

İsrail menşeili Oxitone, kalp ritmini ve kandaki oksijen seviyesini ölçerek, tıp uzmanlarına gerekli verileri anında gönderen kol saatlerini geliştirdi.

BodyGuardion RMS, Bluetooth bağlantılı göğüs yaması sayesinde, hastanın kalp ritimlerini anlık olarak izleyebildiği sistem geliştirmişti. Şimdi ise İsrail menşeili Oxitone, kalp ritmini ve kandaki oksijen seviyesini ölçerek, tıp uzmanlarına gerekli verileri anında gönderen kol saatlerini geliştirdi.

oxitone
Kalp ritimi oksimetreleri, hastanın yeteri kadar oksijen alıp almadığına ve hastanın düzenli bir kalp ritmine sahip olup olmadığına karar vermede çok önemli bir rol oynuyor. Ayrıca bu oksimetreler, hastanelerde acil durumlarda kullanılıyor. Fakat bu oksimetreler, sürekli ölçüm için pek de elverişli olmayan karmaşık bir kablo düzenine ve parmak kıskacına sahipler. Oxitone saatleri ise, herhangi bir aktivite sırasında kullanabilmek ve kullanıcının sağlık değerleri normal seviyelerin dışına çıktığında, ilgili yerlerie uyarı sinyalleri göndermek için tasarlanmış. Bu aygıtta ayrıca, akıllı telefonlarla bağlantı kurulmasını kolaylaştıran ve doktorların acil durum mesajlarını alarak, hastalara acil ekip göndermesini sağlayan Bluetooth bağlantısı bulunuyor. Aşağıdaki video, Oxitone kol saatleri hakkında detaylı bilgi vermektedir.

Oxitone, kullanıcıların sağlık durumlarını sürekli olarak izleyerek, genel sağlık durumlarının iyleşmesini ve uyku anında kalp krizleri gibi ani krizlerle gelen ölümleri en aza indirmek için tasarlanmış.

Website: www.oxitone.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Otururken Kilo Vermeyi Sağlayan İlaç ÜretildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir