Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Özel Diş Hastenesi Dentistanbul Franchising Veriyor

Dentistanbul Anadolu’da büyüyecek

Dentistanbul, Anadolu şehirlerinde franchising vererek yeni şubeler açacak. Franchise alacak işletmenin poliklinik olması ve en az dört diş hekiminin hizmet sunacağı asgari tıbbi donamma sahip bulunması gerekiyor.

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın temmuz ayında devrettiği Türkiye’nin ilk özel diş hastanesi Dentistanbul, Levent Academy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile İstanbul’daki hizmet noktasını altıya çıkardı.

dentistanbul

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen hastalara da ağız ve diş sağlığı hizmeti veren Dentistanbul, Almanya’nın Bochum ve Berlin kentlerinde partner kliniklerini oluşturdu. Şirket, Almanya’nın ardından Yemen’de anlaştığı üçüncü partner kliniğinde de Ortadoğu ülkelerinden gelen hastalara tedavi sonrası takip konusunda hizmet verecék.

Dentistanbul, Türkiye’de de franchising vererek büyümeyi hedefliyor.

Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özel, gaip olarak İstanbul ve Türkiye genelinde şubeleşme çalışmalarına devam ederken, sağlık alanında bir ilki de hayata geçireceklerini söylüyor. Özel,

Sağlık alanında franchise çalışması taşıdığı riskler nedeniyle bugüne kadar Türkiye’de hiç yapılmadı. Ancak biz, tüm riskleri de göz önünde bulundurarak, bir altyapı çalışması hazırladık” diyor.

AVRUPA’DAN TALEP VAR

Özel, önceden yoğunluğu Avrupa’dan gelen hastalar oluştururken, şimdilerde Ortadoğu ülkelerinden de büyük talep geldiğine dikkat çekiyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde sosyal ku-rumlann diş tedavilerinin masraflarını karşılamaması ve tedavilerin yüksek maliyetli olması, bu hastaları aynı kalitede tedaviyi daha uygun fiyatlara yaptırabildikleri ülkelere yönlendiriyor. Türkiye’nin bu anlamda ilk tercih edilen ülke olduğunu vurgulayan Özel, şunları söylüyor:

Alman Belgelendirme Kuruluşu olan TEMOS’un Uluslararası Diş Sağlığı Kalite Belgesi’ni almaya hak kazandık. Ağız ve diş sağlığı tedavilerinin tüm uzmanlık dallannda uluslararası onaylanmış yöntemlerle ve son teknoloji imkanları ile hizmet veriyoruz. Hem tedavi merkezi olarak hem de akademik çalışma yöntemlerini esas alarak uluslararası alanda da referans merkezi olmayı amaçlıyomz.

EN AZ DÖRT DİŞ HEKİMİ

Global düşün, lokal hareket et’ sloganıyla İstanbul hariç tüm Anadolu’da franchise’lar vermeyi hedeflediklerini söyleyen Özel, aylık ciro üzerinden bir bedel alacaklannı ifade ediyor. Her yatırımın yatırım bedelinin farklı olduğuna dikkat çeken Özel, yatırım bedelini kurulan alanın büyüklüğü, dekorasyon, ameliyathane kurulması ve diş ünite sayısı gibi seçeneklerin belirlediğini söylüyor. Franchise alacak işletmenin poliklinik olması ve en az dört diş hekiminin hizmet sunacağı asgari tıbbi donanıma sahip bulunması, yatırım şartlarında yer alıyor.

Özel, “Biz, işinin patronu olmak isteyen, sistemle bütünleşen ve bir takımın parçası olma arzusuyla işine sahip çıkacak hekimleri arıyoruz” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu