Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Özel Pastacılık Ürünleri

Özel Pastacılık Ürünleri. Evde hazırlanarak özel ambalajlar içinde alıcılara gönderilecek pastacılık ürünleri de gündemde. Burada önemli olan ayrıntı, piyasada bu işi profesyonel olarak yapanlardan ayrışarak kendinize özel bir çeşit skalası yaratmanız. Bunlardan bazılarını aşağıda kısaca dikkatinize sunuyoruz. (Özellikle bu işi şu sıralar yapan Fransız ev kadınları çok dikkat çekiyor.)

Son Dönemde Çok İlgi Görüyor

Vereceğimiz imalat örneklerini gerekli araştırmaları yaparak kendinize uyarlayabilirsiniz. Biz, işin en ilginçlerini burada özetleme çalıştık. Elbette bunlara özel adlar bularak, hatta kendi beğeni ve kültürünüzden katkılar yaparak çeşitlendirmeniz mümkün. Az sayıda çeşitle başlayıp mutfağınızın kapasitesini aşmayacak şekilde üretme girmeniz yararlı olacaktır.

Özel Pastacılık Ürünleri
Özel Pastacılık Ürünleri

Başta ünlü Fransız şeflerin özel kekleri var. Bu ürünler genellikle kestane ve un-irmik karışımıyla yapılıyor. Vanilya ve çikolata en önemli girdilerden bazıları. Hafif tatları son derece çekici. Hazırlanma ve pişirme süreleri 30 dakika civarında. Çeşit sayısı çok fazla, araştırma yaparak bunları özel reçeteler halinde hedef pazara sunabilirsiniz.

Yine kendinize özgüleyeceğiniz türde ev yapımı ürünleri internet üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Bazı tipik örnekleri şöyle sıralayabiliriz: ‘Domates reçeli’ (belli bir yörenin özel domateslerini kullandığınızı bir üstünlük motifi olarak belirtmenizde yarar var.) ‘Dörtlü karışım reçelleri’ (bu tür karışımlı meyve reçelleri Avrupa’da çok tutuluyor), ‘meyve jöleleri’, ‘krem karameller’, ‘meyveli-ballı krepler’, ‘muzlu krepler’, çikolatalı fondanlar’, ‘el yapımı meyveli gofretler’ ve ‘özel ev yapımı marmelatlar’… Burada yine ev yapımı ‘profiterollere’ ve ‘özel keklere’ geniş yer ayırmakta yarar var. Tüm bu çeşitlerin kargo vasıtasıyla tüketicilere ulaştırılması söz konusu olduğundan, hızlı kargo firmalarıyla özel anlaşmalar yapılması gerekebilir. Şimdiden girişimci kadınlarımıza kolay gelsin!..

İlginizi çekebilir: Meyve Kurutma

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu