Dönerci Bayilikleri

Özsar Döner Bayilik Şartları

‘Karakterli’ etten dönere yatırım fırsatı

‘Karakterli hayvan seçimi’ sloganıyla İzmit’ten Türkiye geneline açılan Özsar Döner, firanchise şubelerle büyüyecek. İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya ve Konya’da franchise şubeler açmayı planlayan markanın aylık ciro hedefi m2 başma bin 100 TL ve üzeri.

Özsar Döner’in hikayesi 1950’li yıllarda besicilikle başladı. 1997’de üç masa ile küçük bir esnaf lokantası olarak İzmit’te ilk şubesini açan şirket, 2000 yılında da özsar Döner adıyla ilk döner restoranını faaliyete geçirdi. Et konusunda uzman olan Özata Ailesi’nin ‘karakterli hayvan seçimi’ diye adlandırdığımız bir sistemi var. Bu sistem hayvanın yaşına, cinsine, türüne, iskelet yapısına, yağ kas oranına, gözlerine ve dişleri gibi özelliklerine göre seçilmesini sağlıyor. Etler de restoranlarda bu şekilde servis ediliyor.

Özsar Restoranlarını fast food olarak konumlandırmadıklarını söyleyen şirketin pazarlama direktörü Eren Özata, şöyle devam ediyor: “Geleneksel Türk dönerini koruyarak, orijinal tadı ve kalitesinde, Türk aileleri için hazırlıyoruz. AVM, Cadde ve Yaşam Alanı olarak üç farklı konseptte hizmet veriyoruz. Yakın zamanda yeni bir konsept daha ekleyeceğiz. Bu üç kon-septin temel ayrışma noktaları alanın m2’si ve bu m2’ye göre de menüsü.

Ana ürünümüz olan döner tüm kon-septlerde aynı. Dönerin şubelerde hazırlanmasını istemiyoruz. İzmit’te bulunan fabrikamızda aynı reçetede hazırlayıp şubelerimize gönderiyoruz.”

FARKLI MARKALARI VAR

Özsar Döner’in şu anda beş şubesi bulunuyor. Ancak şirketin Özsar Döner dışında, Alaçatı Muhallebicisi, Chicken House, Özsar Steak House, Özsar Kasap Izgara markaları da var. Bu markalarla birlikte toplam şube sayısı ise 50 civarında bulunuyor.

Alaçatı Sokağı olarak bir konsept yaratacaklannı ifade eden Eren Özata, bu konseptin içerisinde en az altı adet restoranın bulunacağını, bu restoranlardan birisinin de Özsar olacağını vurguluyor.

İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya ve Konya, 2017’de franchise verilmesi planlanan iller arasında yer alıyor. Ortalama m2 yatırım maliyeti 650 dolar civarında. Aylık ciro hedefi ise m2 başı bin 100 TL ve üzeri olarak öngörülüyor. Yüzde 15 kâr marjı sunuluyor. Yüzde 5 royalty alınıyor.

İŞİN AYNASI

Uygur yer: İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Konya.

İlk sermaye: Ortalama m2 yatırım tutarı 650 dolar civarında.

Cari hedefi: Aylık metrekare başına bin 100 tl ve üzeri.

Kar marjı: Yüzde 15

Başvuru için iletişim: ozsar.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu