Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Özsüt 20 yeni şube daha açıyor

ozsut
Özsüt

Özsüt’ün temelleri, 1938 yılında Sefer Usta tarafından İzmir Kemeraltı’nda açılan muhallebiciyle atıldı. İlk şubesini 1991’de İzmir Alsancak’ta açan Özsüt, 1996’dan itibaren franchise sistemine geçerek şube sayısını hızla artırmaya başladı. 1996’da 6 olan şube sayısı 2002’de 50’ye, şu an itibariyle de 155’e yükseldi. 5’İ hariç tüm şubeler franchisee’ler tarafından işletiliyor.

Özsüt Genel Müdürü Yıldırım Çullu, 2010 sonuna kadar 20 yeni şube açacaklarını söylüyor.

Özsüt, franchise giriş bedeli olarak 20 bin dolar talep ediyor. Franchise sözleşme gereği, yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişmekle birlikle ortalama 50 bin TL banka teminat mektubu alınıyor. Başlangıç yatırım tutarı 250 bin dolar civarında. Tüm Özsüt mağazalarının dekoru, Özsüt’ün mimari konseptine uygun olarak yapılıyor. Mimari proje, franchising sözleşmesi imzalandıktan sonra hazırlanıyor. Hazırlanan projenin uygulanma maliyetleri franchise alana ait. Dekorasyon maliyetleri dükkanın büyüklüğüne göre değişiyor. Ancak ortalama metrekare maliyeti bin 250 dolar civarında. Tüm bu rakamlar, 2010 sonuna kadar yapılacak olan sözleşmelerde geçerli. Büyükşehirlerde açılan yeni ana arterlerde ve Özsüt şubesi olmayan illerde yeni şubeler açılacak. Yıldırım Çullu, “Bolu, Muğla, Marmaris, Kırklareli, Çorum, Amasya, Sivas ve Erzincan ilk etapta bulunmak istediğimiz iller. Bu bölgelerdeki yatırımcı arayışımız halen devam ediyor” diyor.

Özsüt’ün üretim tesisi İzmir’de bulunuyor. 10 bin metrekare alana sahip bu tesiste ayda ortalama 100 bin pasta (6’lı ve tekli), 745 bin porsiyon geleneksel sütlü tatlı, 50 bin kg dondurma, 10 bin 500 kg el yapımı tatlı ve tuzlu kurabiye, 4 bin kg çikolata (madlen, special ve pasta süslemesinde kullanılan toplam miktar) üretiliyor. Özsüt ürünleri, Türkiye genelindeki şubelere, İzmir’deki merkezden, sıcaklık kontrolü yapılabilen “data logger”ların kullanıldığı frigorifik araçlarla, soğuk zincir kırılmadan günlük olarak ulaştırılıyor. Ürün sevkıyatları, çift rejimli (aynı anda hem artı, hem eksi dereceli) 30 adet frigorifik araçla yapılıyor.
Telefon: 0232 877 00 11
E-posta: info@ozsut.com.tr
Web: www.ozsut.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu