Gıda ve Restoran Bayilikleri

Özsüt Bayilik – Özsüt Bayilik Şartları

938 yılında İzmir’de Kemeraltı çarşısı içinde 16 m² küçük bir dükkanda başlayan tatlı serüvenimiz 72 yıl sonra bugün Türkiye’nin 38 ilinde, 154 mağaza ile devam etmektedir. Özsüt markasını yurt içi ve yurt dışında, kaliteli ürün ve hizmetin peşinde koşan müşterilerimize ulaştırabilmek için 1996 yılından itibaren Franchising sistemi ile büyümeye devam ediyoruz.Sürekli büyüyen ailemize katılmak için gereken şartlar ve başvuru süreci aşağıda değerlendirmenize sunulmaktadır.

BAŞVURU SÜRECİ
Yatırımcı adaylarımız, kişisel bilgileri ve yatırım istekleri ile ilgili bilgilerin bize ulaşması için öncelikle web sitemize üye olur ve sitemizde bulunan  başuru formunu doldurur.
GÖRÜŞME SÜRECİ
İlk başvuru aşamasında yatırımcı profilimize uygun olan ve hedeflediğimiz yatırım bölgelerinde yatırım yapmak isteyen yatırımcı adayları ile ilk görüşmeleri Bölge Satış Yönetmenleri gerçekleştirir. Ardında Satış Müdürü, Satış Direktörü ve son olarak da Genel Müdür ile görüşme aşamasına geçilir. Satış Direktörü görüşmesi aşamasında yatırımcı adayından yatırım yapacağı bölge hakkında ticari bilgilerin, franchisor olduğu takdirde gerçekleştirmeyi planladığı aktiviteler ile ilgili ve personel kadrosunun temel özellikleri ile ilgili bilgileri de beraberinde getirmesi istenir. Son görüşme Genel Müdür tarafından gerçekleştirilir. Olumlu geçen görüşmeler sonrası franchising sözleşmesi imzalama aşamasına gelinir.

Franchising sözleşmeleri 10 yıllık yapılmakta olup isim hakkı bedeli 25.000 USD + KDV tahsil edilmektedir. Sözleşme gereği tutarı yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişen fakat asgari 50.000 TL değerinde banka teminat mektubu alınmaktadır

FRANCHISING PROFİLİ VE YATIRIM MALİYETLERİ
Özsüt, yatırımcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve Özsüt merkezin işletme kurallarına uymasını mutlak suretle bekler. Ayrıca ortalama 250.000$ seviyelerinde olabilecek başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olmasını beklenmektedir.

MAĞAZANIN YERİ
Mağazanın yeri bayilik talebinde bulunan yatırımcı adayları tarafından belirlenerek Özsüt’e önerilebildiği gibi, Özsüt Bölge Satış Yönetmeni tarafından da yatırımcı adaylarına önerilebilmektedir. Mağazaların gerek cadde üzeri, gerekse alışveriş merkezleri içinde mutlaka açık alana sahip olması, kapalı alanlarının asgari 100 m², açık alanlarının ise asgari 40 m² olması gerekmektedir.

MAĞAZA DEKORASYONU
Tüm Özsüt mağazalarının dekoru Özsüt’ün mimari konseptine uygun olarak yapılmaktadır. Mimari proje, franchising sözleşmesi imzalandıktan sonra hazırlanır. Hazırlanan projenin uygulanma maliyetleri franchise’ye aittir. Dekorasyon maliyetleri dükkan metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama m² maliyeti 1.250 USD’dir.

PERSONEL EĞİTİMİ
Personel eğitimleri teorik ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamada verilmektedir. Eğitimlerin programı, yeni mağazalarımızın açılışından en az 15 gün önce yapılmaktadır.

KÂR MARJLARI
Kâr marjlarının tatmin edici seviyelerde olmasını teminen yeni ürün çalışmaları ve araştırmaları sürekli olarak yapılmaktadır.

REKLAM VE PAZARLAMA DESTEĞİ
Özsüt’ün planladığı ve hayata geçirdiği pazarlama aktiviteleri yerel ve ulusal çalışmaları kapsamaktadır.

Her mağaza kendi bölgesi, ili veya ilçesi içinde yeni müşteriler kazanmak, mevcut ve yeni potansiyel müşterilerine Özsüt ürünlerini tanıtmak amacı ile belirli aktivitelerde bulunur.

Yerel pazarlama çalışmaları kapsamına giren bu yöntemde broşür dağıtımı, yerel dış alanlarda reklam çalışmaları ve yüz yüze sıcak pazarlama gibi pazarlama yöntemleri kullanılır.

Ulusal pazarlamada ise; franchisee reklam katkı payı ve Özsüt’ün ulusal pazarlama bütçesi ile oluşan ulusal reklam ve tanıtım bütçesinden ses getiren ve büyük çaplı TV, radyo, televizyon, billboard, gazeteler, internet kampanyaları hayata geçirilir.

Hedeflenen Franchise:8
Başlangıç Bedeli: 25 bin dolar + KDV.
Royalty: Alınmıyor.
İletişim: 0232 877 00 11

Franchise Veren 50 Firma

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

 1. yer benden FIRSAT KAÇMAZ BU TARZ İŞLERE UYGUN BAKİR BÖLGE
  500 m2 17 yıllık aynı noktada güzellik merkezi
  düz giriş dükkan sadece aylık müşteri sayımız 1400 2850 kişi
  ortağımdan ayrılacağım için 350 m2 alanı bu tarz iş iiçin kullanmayı düşünüyorum
  ister devir alabilirsiniz ister ortaklık olabilir çok yoğun bir bölgedir büyümek istediğimiz için böyle bir karar aldık bu bölgede bu tarz firmalar yoktur yanlız sermayem yok şuan da ortağıma ödeme yapacağım sermayem yok cadde üzeri merkezim üsküdar bağlarbaşı
  546 540 00 00 istanbulda iş yapmak isteyenlerde arayabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu