Anasayfa / Foto Galeri / Para Kazandıracak İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş Fikirleriİş kurmak isteyen girişimciler için iş fikri önerilerimizi beğeceğinizi umut ediyorum. Yeni iş fikirleri ve yeni girişim alanlarının olduğu, para kazandıran söktöleri ve alanları sizler için paylaştık. 24 iş fikri için tavsiyelerimizi değerlendirebilirsiniz.

Çok Para Kazandıran İşler

Yeni nesil iş insanları arasında ‘kendi işini yapmak’ güçlü bir arzu. Bu potansiyel içinden yıllardır çok çarpıcı hikayeler de çıkıyor. Bunlara her dönem olduğu gibi gelecekte de yeni hikayeler eklenecek. İşte bu hikayelerin yazılma potansiyelinin yüksek olduğu henüz kitleselleşmemiş, gün yüzü bile görmemiş denebilecek yeni girişim alanlarını araştırdık. Bazıları çok düşük bütçelerle yapılabilecek bu 24 işlerde, kuşkusuz bugün erkenden cesurca adımı atanlar çok daha kazançlı çıkacak.

Türkiyede erken dönem girişimcilik oranı diğer ülkelere göre çok iyi durumdadır. 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yüzde 16 ve 18 aralığında değişmiştir. Hala etkinlik güdümlü ekonomilerin ortalaması yüzde 14 dür. Türkiyede kadın girişimcilik sayısı erkeklere oranla daha hızlı yükseliştedir. Kadınların erkeklere oranla iş hayatına atılması şartlar gereği daha zordur. Toplum, örf ve adetler buna en etken durumlardır.

Bay bayan tüm girişimciler için derlediğimiz iş fikirleri fırsatlar sunmaktadır. Az sermayeli işleride değerlendirebilir yatırım miktarı çok olanı da değerlendirebilirsiniz. Hepside para kazandıran işlerdir.

Gıda alanında yeni iş modelleri çok para kazandırabilir çünkü gıda sektörü her zaman yatırımcısına kazandırmıştır. Tarım ve hayvancılık gıda sektörüne göre girişimcileri biraz zorlar tecrübe, bilgi ve birikime daha çok ihtiyaç vardır. Ama sonuç itibari ile sizlere çok para kazandıracek işlerdir.

Girişimciler ve girişimcilik ruhu artan Türkiye için önümüzdeki dönem trend olabilecek karlı ve yeni iş modellerini araştırdık. Özellikle tarım ve hayvancılıkta yeni iş fırsatları dikkat çekiyor. Bu iş fırsatlarının çoğu da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Bunun yanı sıra genç nüfusuyla övünen ancak hızla yaşlanan Türkiye’nin yaşlı ekonomisine yönelik yeni girişimcilere ihtiyacı olduğu da bir gerçek. Çaydan kahvaltı büfelerine süs bitkisinden su piresi yetiştiriciliğine kadar bin TL’den bir milyon TL’ye yatırımla kadar kurabileceğiniz birbirinden ilginç 24 iş modelini araştırdık.

BOMBUS ARISI
Devlet hormon yerine döllenmeyi teşvik ediyor

Hormonlu üretime karşı iyi tarım uygulamaları içinde yer alan ve Tarım Bakanlığı’nın da desteğine tabi olan bombus arıları son zamanların en gözde girişim alanlarından biri. Bombus arıları polinasyon (döllenme) amaçlı kullanılıyor.
Döllenme için havanın belli bir sıcaklıkta olması gerekiyor. Üretimde hormonun yerini alan bombus arılarının kullanılması desteklenerek hormonsuz sebze meyveye geçiş hedefleniyor. Antilsan Satış ve Pazarlama Müdürü Ulaş Yıldırım, hormonsuz üretime fırsat veren bombus arısında en büyük üreticilerden biri olduklarını söylüyor. Belçika ortaklı bir şirket olarak Antalya Çakırlar mevkiinde yer alan üretim tesislerinde 350 bin kovan bombus arısı üretildiğini kaydeden Yıldırım, bunun 200 bin kovanını Avrupa ülkelerine ihraç ettiklerini kaydediyor.

Seralardaki doğal döllenmeyi sağlayan bombus arıları üstelik devlet teşviki kapsamında. Öyle ki, geçtiğimiz beş yıl içerisinde bombus arısı için yapılan destek miktarı yaklaşık 6 milyon TL’ye ulaştı. Organik ve iyi tarım uygulamaları için ayrılan destekler bu seviyede olunca seralardaki bombus arısı kullanımı da iki katına çıktı. Bu arıların ömürleri 45 gün ve bir kovan arının fiyatı 150 ile 200 TL arasında değişiyor. Bir kovan arı ile 2 bin metrekarelik serada döllenme yapılabiliyor.

Dikenli incir
Bir diğer adı da Frenk yemişi

Kendiliğinden doğada yetişen, kaktüsgillerden bir bitkinin meyvesi olan dikenli incir, Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki köylülerin önemli geçim kaynaklarından birisi haline geldi. Türkiye’nin hemen hemen her yöresinde görülen ancak, Akdeniz ve Ege’de daha sık rastlanan yabani bir bitki olan dikenli incir, halk arasında ‘Frenk inciri’, ‘Frenk yemişi’ olarak da biliniyor.

Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, ana vatanı ise Güney Afrika olan dikenli incirin Tarsus’a bağlı köylerde hasadı yapılıyor. Yıllık ise 150 bin ton civarında toplanıyor. Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Gezer,

“Dikenli incir kırsal kesimlerde yol kenarlarında bile kendiliğinden yetişiyor. Köylüye de sadece toplayıp satmak kalıyor” diyor.

Köylüden 20 kilogramlık sandıkta 12-13 TL’den alınan bu ürün, 60 TL’den alıcı buluyor. Dikenli incir için özellikle Fransa’dan talep aldıklarını ifade eden Gezer,

“Ayrıca Hacettepe Üniversitesi ile yürüttüğümüz bir projeyle bu ürünü ilaç sektörüne de kazandırmayı hedefliyoruz” diyor.

SOLUCAN GÜBRESİ
Yüksek kaliteli gübrenin hammaddesi

Solucan gübresi, 50 yılı aşkın bir süredir ABD başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyanın birçok başka ülkesinde üretiliyor. Her tür meyve, sebze, ağaç ve bitki türlerinin yetiştirilmesinde de yaygın olarak kullanılıyor. Bu solucanlara besin maddesi olarak verilen organik olarak yetiştirilen büyükbaş hayvan dışkılarım, organik bitkisel menşeli atıkları ve geri dönüşümde kullanılabilir nitelikte evsel ve kâğıt atıklarını, kısa süre içerisinde dönüştürmek sureti ile oluşturdukları gübre, yüksek kalitede bir gübre.

Bu anlamda iş fikri oluşturmuş girişimciler var. Örneğin, İstanbul ve Antalya’da bunun için kurulmuş solucan gübresi üretim tesisleri var. Siz tesis kurmasanız bile bu işe kompost kutular alarak başlayabilirsiniz. Bu kutular sayesinde, evlerinizden çöp olarak atılan sebze, meyve kabuk ve posaları, yumurta kabukları gibi değerli organik atıkları değerlendirerek, yüksek kalitede yüzde 100 organik solucan gübresine dönüştürebilirsiniz. Hatta bunu yaşadığınız mahalleye yayarak, işinizi büyütebilirsiniz. Günlük 250 gramlık evsel atık, 500 solucanla gübre haline dönüştürülebiliyor. Gübrelerin kilogramı ise 2 TL’den satılıyor. Kutuların fiyatı 250 ile 550 lira arasında değişiyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

135 Yorumlar

 1. ulan burası dolandırıcı kaynıyo sakın itibar etmeyin !!

 2. (Y.MİMAR/SERDAR)

  (yurtiçi) & (yurtdışı) (İNŞAAT) işi yapmak için (YATIRIMCI ) sermayesi olan ORTAKLAR arıyorum 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

 3. Alternatif enerji üretimi konusunda AB destekli bir şirkete 1 yıllık ortak olabilirsiniz. Elektrik üretimi konusunda minimum masrafı olan ve çok ucuza elektrik üretimi yapar. Rüzgar türbinleri kurarak yıl boyunca masrafının 10 Katı kadar enerji üretiyor. Bunun içinde rüzgar ne kadar çok rüzgar türbini varsa o kadar enerji demek.
  Yeni halka açıldı. Minimum 50 dolar ile yardım yapabiliyorsunuz. Ne yatırırsan aylık ortalama %25 size ödeme yapıyor. Yıl boyunca da %300 artıyor . Ne kadar erken sisteme girerseniz o kadar risk az olur. İsteyen arkadaşlara tam destek verebilirim. : bercemmemis@gmail.com

 4. Arkadaşlar merhaba,
  Bir işten kazanç sağlamak için önce o işten iyi anlamanız gerekiyor ve o işe zaman ayırmanız gerekiyor.
  Bunları yapmadan da çok güzel bir kazanç sağlayabilirsiniz.
  Hem sevdiğiniz işlerde vakit geçirin hem de ek iş olarak bu işte para kazanın.
  1.000 dolar ile ayda 1000 tl kazanıyorsun (1-yıllık)
  Allah’a şükür ben bu işlere girdiğimde 7 ay önce idi 2500 dolar yatırdım..başta güvenmedim
  şimdi çok şükür yaklaşık 14.000 dolarım var..
  iş %25 riskli ama kazancı süper… bana mailimden ulaşabilirsiniz. Unutmayın çok çalışan değil kafayı çalıştıran güzel parayı kazanır.: bercemmemis@gmail.com

 5. Emine/LR Satış Ortaklığı Bilgi;

  LR, istediğiniz yer, istediğiniz zamanda, gerek part-time iş gerekse tam zamanlı iş bakımında mükemmel perspektif sunar. Bazıları LR’da çalışarak üniversite eğitimini finanse ediyor, ek kazanç sağlıyor, emeklilik maaşını takviye ediyor, çocuklarının yanından ayrılmadan çalışıyor ve hayatını değiştiriyor.
  LR’ deki fırsatı gördüğü için çalıştığı işi bırakıp tüm zamanını bu fırsatı değerlendirmek için harcayan üyelerimiz var.
  LR üye olurken sizden ilk siparişinizi vermenizi ister.”Alın,kendiniz kullanın,memnun kalırsanız çevrenize tavsiye
  edersiniz”der. %40 indirimli fiyatlarla en az 99 TL olacak şekilde kendi ürünlerinizi seçerek, veya LR’ın Aloe Vera
  serisinden 20 tam boy ürünün ve(bedava)34 parfüm tester’ının yer aldığı 430 TL’lik hazır paketi tercih ederek
  LR’a üye olabilirsiniz.
  6. Bir kere üye olduktan ve ürünlerinizi aldıktan sonra bir daha sipariş verme zorunluluğunuz yoktur.
  Harekete geçmek için bana ulaşın.
  Mail : eminepasaoglu16@gmail.com

 6. Ben evden çalışarak sadece internetten üzerinden para kazanıyorum günde sadece 2 3 saatimi ayırmam yeterli
  satış ortaklığı yaparak internetten eğitim seti aldım,aldığım eğitim setini uygulayarak para kazanıyorum başka hiç bişi yapmıyorum

 7. Ben ikinci el ahşap palet işi yapıyorum Kocaeli bölgesindeyim gayet karlı bir iş
  Kocaeli bölgesinde yaklaşık yirmi bin fabrika var her fabrika palet kullanımı yapıyor
  Güçlü sermayeyle bu işe girecek arkadaşlar
  Arıyorum 532 583 16 70 numaradan ulaşabilirler

 8. Merhaba arkadaşlar aracılık işletimcisi sistemi hakkında bilginiz varmı bilmiyorum belirtmek istedigim işte yaklaşık 15.000 tl lik bir sermaye ile aylık 50,000 net kar elde edebilirsiniz nasılmı buronuzu kurup hiç bir mal alma derdi olmadan bddk izinli sistem ile toptan kontör araç tüm acentalardan sigorta ve kasko ttnet aboneligi bayiligi verip tek sistemde 1 ayda rahatlıkla 500 bayiyi geçimenize eminim onun sırrıda bende her bayi kontorden 10 tl kazandırır sigortadan 15 tl ile 30 tl arasında kazanırsınız ttnet den her aboneden 50 tl hesaplıyalım 200 bayi hesabından 200×10- 2.000 günlük 2.000×30- 60.000 tl kontorden minimum kazanc sigorta 100×15 – 1.500. Gunluk 1.500×30- 45.000 tl sigorta minimum kazanc. ttnet 50×50- 2.500 günlük ttnet 2.500×30- 75.000 tl hesabını birde siz yapın yatırım yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim 0542 372 19 42

 9. mail adresime numaranızı atarsanız arayabilirim sizi denizarii@hotmail.com.tr

 10. size nasıl ulaşabilirim ? bilgi edinmek adına

 11. hangi derece ingilizce ve arapça gerekiyor

 12. Mesut Bey Merhaba
  Bu projeniz için ne kadar sermayeye ihtiyacınız var ,öğrenebilir miyim?

 13. EVİNİZ VEYA İŞYERİNİZDEN GÜNDE 10 SAAT BİLGİSAYARINIZI AÇIK TUTARAK PARA KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ? FİRMAMIZA BAY-BAYAN CALISMA ARKADASLARI ARIYORUZ .MEMURLAR EV HANIMLARI EMEKLİLER ÖGRETMENLER ÖGRENCİLER İNTERNETİ KULLABİLEN HERKES BİZİMLE CALISABİLİR .ÖNEMLİ NOT İŞİMİZ SATİŞ VE PAZARLAMA DEGİLDİR DETAYLI BİLGİ İCİN TIKLAYINIZ
  (http://bit.ly/1RlkSbO)

 14. unutdum yazmayi kusuruma bakmayin yukardakai yazdigimin devamidir bu anlatims oldugum proje icin gereken miktar sadece 50 bin ile 100 bin tl arasi olan bir yatirimdir bilgisayardan anlayan olursa sevinirim isimizde hem dükan hem e-ticaret dünyacapinda ve tombala cekilisleri yapilacaktir ücretsiz bir sekilde bütün türkiyenin katilmasi saglanacakdir reklam nemli isi anlatmicm simdi kusuruma bakmayin ama sunu diyebilirim ki bir isin icinde 5taneye yakin ayri ayri isler var hic yorulmadan onlar kendilerini calistirir cünkü zincirleme gidiyor bir yaptigim 5 taneye bedel her biri de yüksek kazanclar elde ediyor inanin paranizda gözüm yok sadece isi yapalim yüksek meblalar elde edeip kazanalim proje bir alman dan aldim almanyanin sene önceki hali simdi türkiye ben kendime ve projeme kesinlikle güveniyorum ve haytda batmaz imkni yok bu is herzaman ileriye yönelik ve büyümek ile alakali kazanmak istiyn yatirimcilr buyrun grüselim

 15. ARKADASLAR BIR ISFIKRIM VAR TÜRKIYDE OLMAYAN VE GARANTI GÜNDE 100,000 YTL MILLIONU BULABILIRIZ BU FIKIR ILLE MALESEF KI KENDIM YÜRÜTEBIMEM ICIN PARAM YOK AMA DESTEK OLAN VAR ISET FIKRIME ORTAK VE BERABER BIR SEKILDE YAZMIS OLDUGUM RAKAMI COOOK RHAT BIR SEKILDE KAZANABILIRIZ TÜRKIYEDE HIC YAPILMAMIS BIR IS DIR BU ALAN COK BÜYÜK BIR AY GÜZEL BIR REKLAM SONRASI GÜNLÜK BIR MILLION YTL GARANTISI VERIYORUM KESINDIR BEN ALMANYADA GELIP SENEDIR TÜRKIYEDE IS HAATINA ATTILDIM VE ELIME GECEN FIRSAT TÜRKIYE ALMANYANIN SENE ÖNCEKI HALI VE O PROJE BENIM ELIMDE LÜTFEN GERCEK KAZANMAK ISTIYE YATIRIMCILAR ARASIN BEN BU PROJE AMA ÖYLE YADA BYLE HAYATA GECIRCEM YA BIR YATIRIMCIYLA HIZLI BIR SEKILDE YADA KENDI KAZANCIMLA DAHA SONRA YÜZDE BIRMILLION KAZANDIRAN BIR PROJE TELE: 05364351065 MESUTE ERDOGAN LÜTFEN CIDDI INSANLAR ARASIN TESEKÜRLER VE BASARILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.