Şirket Haberleri

Paşa Köşkü Restoranları, ‘ekspress şube’ projesi geliştirdi

Gaziosmanpaşa’da 5 bin metrekare atanda faaliyet gösteren Paşa Köşkü Restoranları, ‘ekspress şube’ projesi geliştirdi. Mevcut konseptini küçülterek AVM’lere girmeyi planladıklarını belirten Paşa Köşkü Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi irşad Tayfur, ilk etapta 5 express şube açacaklarını söylüyor.

Uzun yıllar un ticareti ile ilgilenen, 25 yıldır da fırıncılık sektöründe faaliyet gösteren Erdoğan Ailesi’nin bugün, İstanbul’un farklı semtlerinde fırınları bulunuyor. Ancak satışların büyük bölümü bu fırınlarda yapılmıyor. İstanbul Esenler’deki üretim tesisinden çıkan ekmekler, BİM gibi büyük market zincirlere satılıyor.

pasa kosku restorant

Aile dört yıl önce farklı bir alana daha giriş yaptı. Gaziosmanpaşa’da belediyeye ait 3 dönüm bahçe, 2 dönüm balo salonu, 500 metre kare köşk ve 300 metre kare mangal bölümünü 25 yıllığına kiralayarak ‘Paşa Köşkü’ adıyla bir restoran açtı. Restoran işine yabancı olmadıklarını belirten Paşa Köşkü Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi irşad Tayfur, şunları söylüyor:

“Bu girişimi babam Uğur Tayfur ve ortağı Ekrem Erdoğan ile ortak gerçekleştirdi. Ben ve ortağımızın kızı Hülya Erdoğan ise markanın işletme, pazarlama, reklam ve proje geliştirme kısmındayız. Daha önce cafe işletmeciliği, döner ve pizza markaları temsilciliğimiz de olduğu için sektörü yabancı değiliz. Bu tecrübemiz yatırıma girmemizde etkili oldu”.

Şirket, yakında ‘Paşa Köşkü Express’ şubeleri de açmaya başlayacak. Mevcut konseptini küçülterek AVM’lere girmeyi planladıklarını belirten Tayfur, ilk etapta 5 express şube açacaklarını söylüyor.

2,5 milyon TL’lik yatırım

Paşa Köşkü, 2011 yaz aylarında faaliyete geçti. Ortalama 2,5 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen restoran, dört bölümden oluşuyor. Ana köşk, restoranın merkezi konumunda. Geniş bir bahçe ve 400 kişi kapasiteli bir toplantı -balo salonuna da sahip olan mekanda, ‘kendin pişir kendin ye’ konseptinde Sibirya’dan özel olarak getirilmiş kütüklerle inşa edilmiş mangal evi de bulunuyor. Paşa Köşkü’nün toplam 5 bin metrekare bir alana yayıldığını söyleyen Tayfur, “Lokasyon tercihinde ilk başta bölge tahlilleri yaptık. Bu incelemeler sonucunda TEM hattının giderek büyüyen bir konut ve AVM odak noktası olduğunu saptadık Bu bölgede, kapasiteli büyük bir yer açmaya karar verdik” diyor.

Yeni konsept geliştirdi

60 kişinin çalıştığı Paşa Köşkü, normal zamanlarda aylık 12 bin kişi ağırlarken Ramazan döneminde bu sayı 15 bini buluyor. Geçen yıl 4,5 milyon TL’lik ciro yaptıklarını, 2015 sonunda ise 6 milyon TL ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Tayfur, bu konsepti farklı bir noktaya taşımayı planladıklarından da bahsediyor. Express tarzı bir konsept geliştirdiklerini söyleyen Tayfur, “ismi de ‘Paşa Köşkü Express’ olacak. Daha çok AVM’lerde yer alacak bir konsept. Mevcut restoran menümüzü biraz daha küçülteceğiz. 2016 sonuna kadar 5 express şube açmayı planlıyoruz” diye anlatıyor. Express şubeleri öncelikli olarak kendileri açacaklarını dile getiren Tayfur, “Kalite standartını tutturabilecek bir organizasyon seviyesi geldiğinde elbette franchise düşünüyoruz” diyor.

Dubai’den teklif var

Yurtdışına açılmayı da planladıklarını belirten Tayfur, şunları anlatıyor: “Türk mutfağını tanıtmak ana amaçlarımızdan. Açıkçası yabancılardan ortaklık sistemiyle bazı talepler var. Özellikle Dubai ve Bakü’den böyle teklifler geliyor. Görüşmelerimiz devam ediyor. Öte yandan catering işine de gireceğiz. Bir kaç holdingle nasıl daha lezzetli, kaliteli ve çalışanların motivasyonlarını artıracakları üzerine görüşüyoruz. Bu konuda danışmanlık da veriyoruz.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu