Anasayfa / Şirket Haberleri / Philips, “Işığın Geleceği” raporuna sponsor oldu

Philips, “Işığın Geleceği” raporuna sponsor olduPhilips, dünyanın önde gelen trend araştırmaları ve gelecek senaryoları şirketi PSFK labs’in hazırladığı “Işığın Geleceği” raporuna sponsor oldu. Aydınlatmanın günlük hayatımızı nasıl etkilediğini gösteren ve aydınlatma alanında ortaya koyduğu gelecek trendleri ile ufuk açıcı bir rapor olan Işığın Geleceği, uzmanlar ile yapılan söyleşileri ve 50’yi aşkın vaka çalışmasını içeriyor.

isigin gelecegi
Aydınlatmanın deneyim yaşatma, hikâye anlatma, bilgi aktarma ve iyi yaşamı teşvik etme amacıyla nasıl kullanılabileceğini gösteren dört ana temada 12 trendin özetini sunan rapor ayrıca ışığın insanların yaşamını olumlu yönde nasıl etkilediğini de ortaya koyuyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde aydınlatma birbirimizle etkileşimin merkezinde yer alacak. Gelecekte ışığı sadece işlev olarak görmeyeceğiz. Işık sadece açıp kapadığımız bir şeyin ötesinde etrafımızdaki dünyadan en iyi şekilde yararlanmamızı sağlayan bir araç olacak.

Aydınlanma ihtiyacımız artıyor

Aydınlatmaya getirilen yenilikler bugünün ve geleceğin bireyleri, toplumları, çevresi ve ekonomilerine yarar sağlıyor. Aydınlatmada yenilik gündemini şekillendiren üç temel toplumsal trend, dünyanın daha fazla, daha akıllı aydınlatmaya ihtiyacı olduğu ve dünyanın giderek daha çok dijitalleştiği yönünde. Işığın Geleceği raporu, sağlıklı uyku düzeni ve güvenlik hissinden kaynak sıkıntısı ve iklim değişikliğinin yeniden ele alınması gibi makro sorunlara kadar değişiklik gösteren birçok alanda aydınlatmanın getirebileceği bir dizi faydaya toplu bir bakış sağlamak için projeler geliştiriyor. Bu projeler, terk edilmiş bir petrol istasyonunun bir sanat eserine dönüştürülmesinden San Francisco Körfez Köprüsü’nün 75. yıldönümüne özel aydınlatması gibi üst düzey tasarım harikalarına kadar geniş bir yelpazedeki çalışmaların profilini çiziyor.

  Esra Eczacıbaşı, iş yaşamına hızlı başladıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir