Anasayfa / Şirket Haberleri / Pirelli Kış Lastiği Kampanyası

Pirelli Kış Lastiği KampanyasıUlaştırma Bakanlığı yönetmeliğiyle yolcu ve yük taşıyan araçlara, 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildi. Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, bu yönetmelik ile birlikte kar yağışlarının trafik için kabus olmaktan çıkacağını belirtiyor.

Trafik kazalarının +7 derecenin altındaki hava koşullarında özellikle karlı ve buzlu zeminde meydana gelmesi, yaya ve yol güvenliği açısından kış lastiğini ön plana çıkarıyor. Türkiye lastik pazarı yenileme pazarı olarak yaklaşık 14 milyon adetlik bir pazardan oluşuyor. Bunun yaklaşık 3,5 milyon adedini yani yüzde 30’unu kış lastikleri oluşturuyor. Yeni yönetmelikle birlikte artan kış lastikleri bilinci doğrultusunda kış lastik pazarı oransal olarak yüzde 15 den yüzde 30’a çıktı. 2013 sonunda ise kış lastiklerinin 4- 4,5 milyon adetlere çıkacağını öngörülüyor.

pirelli kis lastigi

Kış lastiği zorunluluğu genişletilmeli

Türk Pirelli Ticaret Direktörü Aşkın Bedük kış mevsiminin yaklaşması ile sürücüleri bu aylarda kış lastiği kullanımıyla ilgili olarak uyardı ve şunları söyledi: “Pirelli olarak, 2012 yılında yürürlüğe giren 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve yük taşıyan ticari araçlarda kış lastiği kullanımı zorunluluğu yönetmeliğini can ve yol güvenliği açısından destekliyoruz”.
Kış lastiklerinin gerek kauçuk yapısıyla gerek lastik sırt deseni ile kış aylannda ve özellikle karlı buzlu zeminlerde en iyi yol tutuş ve performans için bir seçim değil zorunluluk olduğuna dikkat çeken Bedük, “Medya ve uzman kişilerin de bilinçlendirme çalışmaları ile kış lastiği bilinci artış göstermektedir ancak hala karlı havalarda yol kenarlarında kara saplanan araç görüntülerinden kurtulabilmiş değiliz. Bunların artık hiç yaşanmaması için Avrupada olduğu gibi ülkemizde de kış lastiği zorunluluğu genişletilmeli” ifadelerini kullanıyor.

PIRELLI’DEN KIŞ LASTİĞİ KAMPANYASI

Pirelli, yetkili satıcılarından 1 Kasım 2013 – 31 Ocak 2014 tarihleri arasında dört adet otomobil, SUV (4×4) veya hafif ticari araç kış lastiği alanlar, Mercedes-Benz A180 veya BMW 1l6i kazanma şansı yakalıyor. VVorld’e özel 8 taksit imkanı sunan kampanyada Pirelli Yola Devam” üyeliği ve “Tyrelife” lastik sigortası da avantajlar arasında yer alıyor.

  İstinye’deki Akdeniz Big Plate

Pirelli, +7 derecenin altındaki koşullarda mutlaka kış lastiği kullanılmasını öneriyor. Kış lastiklerine özel “lastik saklama” hizmetinin yanı sıra “Pirelli Yola Devam” ve “Tyrelife” hizmet programlarıyla da tüketicinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Pirelli Yetkili Satıcılarından yapılan kış lastiği atımlarında sezona bağlı olarak kullanılmayan yaz lastikleri için özel depolama alanlarında zarar görmeyecek şekilde saklama imkânı da sunulan hizmetler arasında yer alıyor.

Pirelli’den lastik alan herkes “Pirelli Yola Devam” programı kapsamında lastik değişim, çekici ve acil durum hizmeti gibi ayrıcalıklardan faydalanma fırsatını elde ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir