Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Portatif USB hareket sensörü, dizüstü bilgisayarlara, hands-free jest ile kontrol özelliğini getiriyor

Portatif USB hareket sensörü, dizüstü bilgisayarlara, hands-free jest ile kontrol özelliğini getiriyorPortatif USB hareket sensörü, dizüstü bilgisayarlara, hands-free jest ile kontrol özelliğini getiriyor. Leap Motion, herhangi bir bilgisayarın USB girişine takılabilen, küçük, hareket algılayıcı bir aygıt.

Brezilya’daki cerrahlar, Intera projesiyle, jest kontrol üretkenliklerini arttırmak için Microsoft Kinect’i kullanıyorlardı. Fakat bu aygıtlar, normal kullanıcılara hitap etmiyordu. Bunu ortadan kaldırmak için piyasaya çıkan Leap Motion, herhangi bir bilgisayarın USB girişine takılabilen, küçük hareket algılayıcı bir aygıt olma özelliği taşıyor.

leapmotion
Sadece 3inç uzunlunda ve 0,5inç yüksekliğinde olan sensör, iki kamera ve 3 kızılötesi LED yayıcıdan oluşuyor. Leap Motion, bilgisayara takıldığında, gücünü USB yuvasından alıyor ve kullanıcılar bilgisayarlarını, uzaktan yaptıkları el hareketleriyle kontrol edebiliyor. İnternette dolaşmak için kaydırma ve kıstırma, 3D modelleme için kalemle çizim yapma ve daha bir çok özel harektleri programlamak için, aygıt, kullanıcılara bir arayüz programı sunuyor. Aşağıdaki video, aygıtın nasıl kullanılacağına dair örnekler sunuyor.

Leap Motion aygıtı, $79,99’luk etiket fiyatına sahip. Ürünün arayüz uygulaması, firmanın keni online mağazası olan Airspace Store’den indirilebiliyor. Bu teknoloji, kullandığımız aygıtlar üzerinde daha yaratıcı bir kontrol sahibi olmamızı sağlayabilir mi?

Website: www.leapmotion.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Porsche Design P' 9981 BlackBerry Akıllı TelefonYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir