Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Protein Üreticisi

Protein ÜreticisiProtein Üreticisi

Eğer böcek yeme fikriniz oluşursa, bir çok kültürde yüzyıllar boyunca menülerinin böcek içerdiğini göz önünde bulundurun. Unger artan nüfus nedeniyle zihninde, 2050 yılına kadar et üretimininin iki katına çıkarılmasını gerektirecek 432 çitfliğini oluşturdu. Et sanaayinin isteklerini denkleştirmek için ev üretimi protein kaynağı yaratmak, artmakta olan nüfusu doyurmak için tek yol olabilir.

Protein-Breeder
Sistem 432 saatlik bir döngü ile çalışıyor. ( İsmini de burdan alıyor). İki kanatlılar takımının bir sinek türü olan Hermetia illucens sistemde 1 gram yumurta bırakır ve 2.4 kilogram larvaya dönüşerek olgunlaşır. Larvalar daha sonra boşaltılabilen ve pişirilebilen ürün kovasına düşer . Tüm sistem hiç enerji harcamaz çünkü yetişkin Hermetia illucens’lar hiçbir şey tüketmezler,israfsız bir sistem oluşturulur, larva bioatık geliştirir.

Hermetia illucens larvaları aynı zamanda böcek krallığının başında gelerek protein doludurlar. Her biri %42 protein, kalsiyum ve amino asit içermektedir.

  Özel standlı Homend Foodrunner 2002 MikserYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir