Şirket Haberleri

Prowin iç piyasaya iddialı girdi

Prowin, Gebze Organize Sanayi Bölgesinde 12 bin metrekare kapalı alana sahip tam entegre fabrikada üretim yapıyor. İhracatı sürerken iç piyasaya da yönelen prowin kendi bünyesinde ürettiği pvc profil, cam ve aksesuarlarla proje firmalarına ve nihai tüketiciye kapı ve pencereleri bir ünite olarak sunuyor.

Kapı ve Pencere Markası Prowin

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Onursal Kocatepe, Prowin‘in 25 yılı aşkın tecrübesiyle müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda PVC profil, pencere, panel, kapı ve ALU-PVC kapı ürettiğini söylüyor. Prowin’in hem iç hem de dış yapı pazarına hitap ettiğini söyleyen Kocatepe, “Alman -Türk teknolojisini kullanıyoruz. Alman standardında üretim yapıyoruz. Tercih edilen ürünlerimiz ile 20 yıldır Almanya pazarındayız.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan toplu konut projeleri başta inşaat olmak üzere bağlı tüm sektörlerde heyecan yarattı. Bahar aylarından itibaren tüm bu sektörler daha da canlanacak, biz de Prowin olarak yüksek kapasitemiz ve modern tesislerimizle bu projelerin içinde olmayı planlıyoruz.

Ülkemizin konut ihtiyacı her geçen gün artıyor. Yatırım ve teşviklerle bu ihtiyaç hızla kapatılmaya çalışılıyor. Cumhurbaşkanımız tarafından kısa zaman önce açıklanan toplu konut projelerinin yanı sıra özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüme de hız verildi. Bilindiği gibi inşaat sektörü diğer birçok sektörü de domine ediyor.

Pandemi ve arkasından gelen Rusya-Ukrayna savaşı enerji kriziyle beraber hammadde ve ara mamul temini sorunlarını iyice hissedilir hale getirdi. Bu olumsuzluk Türkiye’de bütün sektörlerde hissedildiği gibi kapı-pencere sektöründe de hissediliyor. Ama biz bütün bu zorlukları aşarak yolumuza devam ediyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Prowin
Prowin

Pencerede Türkiye’de Tek Markayız

Prowin’in tam entegre üretim hattına sahip olduğunu belirten Kocatepe, “nihai ürünler için gereken profil ve camı kendi bünyemizde üretiyoruz. Türkiye’de gerçek anlamda tek pencere markası olan Prowin, bir ilke imza atarak profil ve cam gibi girdi ürünlerine ve nihai ürünlerine garanti veriyor.

Aynca parça ve servis garantisi de sağlıyoruz. Türkiye’de garanti belgeli kapı ve pencere üreten tek şirketiz. Kapı ve pencere üretiminde teknik olarak en uygun yalıtım ve enerji sağlayan madde PVC’dir Diğer ara mamullere göre ekonomik olması, uzun ömürlü kullanımı, dönüştürülebilir ve çevreci özellikleriyle bütün dünyada tercih edilmektedir.

Marka Kaosu Yaşanıyor

Türk pazannda marka kaosunun yaşandığını ifade eden Onursal Kocatepe. Prowin dışındakilerin sadece PVC profil markalan olduğunu belirterek şunları söyledi: ‘’Sektörümüzde maalesef henüz marka bilinci oluşmadı. Çünkü kapı-pencere sadece profilden değil, birçok bileşenden oluşmaktadır. Ülkemizde kapı-pencere üretimleri herhangi bir profil markasının verdiği bayilikler üzerinden yürümektedir. Yani bu ürünlerde kapı-pencere markası değil, profil markası vardır.

Prowin dışındaki pencereler, firmadan profili alan bayinin atölyesinde üretiliyor. Bayi bunu kendi formuyla üretip standardı, denetimi olmadan yapıp satıyor. Bayi yarın firma ile anlaşamayınca başka bir markadan profili alıp pencere yapıyor. A firmasının uygulayıcı bayisi olan firma, bir süre sonra B firmasının uygulayıcısı olabiliyor ya da o bayi sektör değiştirebiliyor. İnşaat firması ya da nihai tüketici, bir sorunla karşılaştığında sorumlu bir firma bulamıyor. Böyle olunca servis ve yedek parça sıkıntısı da yaşanıyor.

Avrupa’da Yapı Marketlerde

Prowin’in Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikada tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojiye sahip üretildiğini anlatan Onursal Kocatepe, tüketicinin dikkat etmesi gereken hususları da şöyle sıraladı: “Pencere aynı zamanda bir yalıtım aracıdır. Avrupa’da bütün pencereler yalıtım katsayısına göre satılıyor. Avrupa’da yapı marketlerde ürünümüzü hazır pencere olarak satıyoruz.

Pencere ses ve ısı yalıtımın yanında hava şartlarına karşı da dayanıklı olmalı, can ve mal güvenliğini sağlamalıdır. İleride sıkıntı yaşamamak için garantili, parça ve servis güvenceli ürünler tercih edilmelidir.”

Kocatepe, “Firmamız 20 yılı aşkın bir süredir Avrupa’da kendine çok iyi bir yer edinmiştir. Yüksek standartlı ve kaliteli ürünlerimizle birçok önemli ve büyük projede yer aldık ve yer almaya da devam ediyoruz” dedi.  www.prowin.com.tr

“Pencere sadece profil değildir”

Prowin’in gerçek anlamda tek kapı ve pencere markası olduğunu vurgulayan Kocatepe, şunları anlatıyor:

“Pencere sadece bir profil değildir. Türkiye’deki profil markaları pencere markası gibi algılanmaktadır. Pencere profil, cam ve diğer bileşenlerden oluşan, ısı ve ses yalıtımıyla güvenlik sağlayan bir üründür. Dünyada pencere ve kapı markaları bilinmektedir. Türkiye’de ise bu yanlış bir şekilde profil markaları üzerinden tanıtımı ve pazarlaması yapılıyor.”

 

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu