Haberler

PTT Kargo Takip Sorgulama Yapmak Kargom Nerede?

PTT Gönderi Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo takip, gönderi takip ve kargo sorgulama işlemlerini, internetten online sorgulayabilir, telefon ile şubeyi arayıp sorgulayabilir, şubeden sorgulayabilir ve E-Devlet uygulaması üzerinden kargo ve gönderi takip sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.PTT kargo takip numarası ve barkod ile yurt içi ve yurt dışı tüm gönderilerinizi takip edebilirsiniz. Bu sorgulama ve takip için PTT kargom nerede platformu hizmetinizdedir.

İnternetten Online Kargo Sorgulama

PTT üzerinden kargonuz gelecekse eğer http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adlı adrese giriş yapmalısınız. Burada, ürünü aldığınız şirketten aldığınız kargo takip numarasını sitedeki “Barkod Numarası” adlı bölüme gireceksiniz ve kargonuzu sorgula tuşuna basarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer henüz hareket yoksa, kargo henüz PTT tarafından işleme alınmamıştır. Bir sonraki gün yeniden denemenizi öneririz.

PTT Kargo Takip

Telefon İle Kargo Takip Sorgulaması

PTT Kargo takip servisini telefon ile de sorgulama şansınız var. “PTT Kargom Nerede” adlı hizmete ulaşmak için PTT’nin 444 1 788 adlı numarasını aramanız ve müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli. 444 1 788 numarayı aramak için ek bir ücret ödemenize gerek yok, normal yurtiçi arama dakikanızı kullanırsınız. PTT Kargom Nerede servisinden kargo sorgulamak için de “Barkod Numarası“na ihtiyacınız olacak.

Şubelerden Gönderi Sorgulaması

Telefon ve internetten PTT Kargo takibi yapamıyor ya da yaptığınız halde sonuç alamıyorsanız herhangi bir PTT Kargo Şubesine giderek kimliğinize gelen herhangi bir kargonun olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Ancak bazı PTT şubelerinde kimlik ile kargo sorgulama işlemleri yapılmıyor, her halükarda kargoyu gönderen şirketten Barkod Numarası‘nı almanız gerekiyor.
Size en yakın PTT Şubesini öğrenmek için EnYakınPTT sayfasına göz atabilirsiniz.

E-devlet’ten Kargo Sorgulamak

PTT Kargo Takip işleminizi e-devlet uygulamasından da gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına PTT yazın, ardından çıkan “PTT: Kargo” uygulamasına tıklayın. Burada Barkod Numarası’nı girerek, PTT Kargo Takibi yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT Şubesine giderek Kimlik Bilginiz ile e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

PTT’de kargonuz kaybolduysa veya kargoya ulaşamıyorsanız, ALO PTT 444 1 788‘i arayınız.Etiketler

Bir Yorum

  1. ptt kargo diğerlerine göre daha iyi, eve kadar getiriyorlar kargoyu ve şikayetleri anlık değerlendiriyorlar bu huylarını seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu