İş Fikirleri ve İş Kurmak

Ramazanda Stand Kurma İş Fikirleri

Ramazan Ayında Yapılacak İş Fikirleri, Ramazan etkinliklerinde satış yapmak, ramazan etkinliklerinde stand kurmak, ramazan ayında nasıl para kazanırı.

Ramazanın yaklaşmasıyla birlikte kısa dönemli ama çok da karlı bir iş imkanı kapılarını açıyor. Üstelik öyle çok büyük masraflar yapmanıza da gerek yok. Birikmiş biraz paranız varsa hem 1 ay boyunca akşam boş vakitlerinizi değerlendirebilir hem de ek gelir elde edebilirsiniz. Her ilçenin belediyesi ramazan ayı boyunca ramazan etkinlikleri düzenliyor. Bu etkinliklerde yer almak için belediyenin ilgili birimlerine başvuruda bulunmanız yeterli. Başvurular genellikle, başvuru sırasına göre değerlendirildiğinden ramazan ayı gelmeden belediyelerle görüşmenizde fayda var. Bazı belediyeler kısıtlı süre içerisinde başvuruları kabul ediyor. Bu yüzden sürekli takip etmeniz gerekebilir.

Ramazan etkinliklerinde kiralar 500 liradan 20000 liraya kadar yükselebiliyor. Çok büyük bir bütçeniz yoksa elinizden hızlı çıkacak uygun fiyatlı ürünleri satmaya çalışabilirsiniz. Örneğin bir buzdolabı süsü 1-1,5 liradan satılıyor. 100 tane buzdolabı süsü için 50-60 tl lik bütçe bile yeterli olacaktır. Bunun gibi uygun fiyatlı bir çok hediyelik eşyayı Tahtakale ve İstoç’tan bulabilirsiniz.

Ramazan etkinliklerinde yiyecek satışı da çok büyük gelir getiriyor. Eğer yeterli sermayeniz varsa yiyecek ve içeceğe yönelmenizi tavsiye ederim. Lokma tatlısı , halka tatlı gibi tatlılar taze olunca oldukça rağbet görüyor. Ayrıca ramazan yaz ayına denk geldiği için dondurmayı da düşünmek gerek.Ayrıca genellikle kalabalık gruplar ve aileler tararından ziyaret edilen etkinlik alanlarında oyuncak satmak da akıllıca olacaktır.

Ramazan etkinliklerinde girişimciliğin en büyük avantajı da kısa sürede emeğinizin paraya dönüşmesi. Uzun süreler boyunca yatırımınızın getirisini düşünmek zorunda olmayacaksınız. Sadece bir ay ek iş olarak yapsanız bile sermayenizi üçe katlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız iş çıkışı dükkanınızı açabilirsiniz. Eğer boştaysanız gündüz saatlerinde de etkinlik alanlarının ziyaretçileri olacaktır. Sabahtan dükkanınızı açıp gece geç saatlere kadar satış yapabilirsiniz

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. Günde En Az 100 TL Kazanç Garantisi
    Satış Temsilcisi Aranmaktadır. (Türkiye Geneli)

    0542 279 20 71 ( Sabah 10.00 Akşam 19.00 Arası)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu