Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Reklam Verenlerin Akıllı Telefonlardan Analiz Takibi Yapması

Reklam Verenlerin Akıllı Telefonlardan Analiz Takibi YapmasıGeçtiğimiz ay teknolojinin yön verdiği çağdaş dünyada kişinin mahremiyetini savunan bir grup araştırmacı ilginç bir konuyu gündeme taşıdı. Meğer televizyonda veya bilgisayarda bazı reklamları görüntülediğinizde, ilgili reklamlar duyma eşiğinin üstünde ultrasonik sesler çıkarıyormuş. Bu sesleri siz duymuyorsunuz ama akıllı telefonunuz veya tabletiniz algılayabiliyor.
Reklam Verenlerin

Algıladığında da internet tarayıcı tarafından sisteme yerleştirilen çerezler hangi reklamı kaç saniye izlediğinizi reklam verene bildirebiliyor. Normal reklamlardan farklı olarak bu sistemden kendinizi çıkaramıyorsunuz ve kimse de size bunu yaptığını söylemiyor. Bu işin altyapısını kuran SilverPush adlı şirket 2015 yılının Nisan ayında yazılımlarının 67 uygulamada yer aldığını ve 18 milyon telefonun bu yolla takip edildiğini söylemiş. Önümüzdeki dönemde bu konuya arada sırada değinmeye devam edecekmişiz gibi hissediyorum.

  Twitter Genel Kullanıcılar İçin Reklam Servisini AçıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir