Anasayfa / Şirket Haberleri / Remax 10 bin girişimci hedefliyor

Remax 10 bin girişimci hedefliyorRemax 10 bin girişimci hedefliyor

remaxRE/MAX Türkiye, bugün 230 gayrimenkul ofisine ulaşmış ve 2 binden fazla girişimciyi kendi işini kurma imkanı tanımış bir gayrimenkul danışmanlığı şirketi. Şirket, 1997 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Kuruluş, global olarak ise 89 ülkede, 6 bin 500 franchise ofis ve 90 bine yakın gayrimenkul danışmanı ile faaliyetlerini sürdürüyor.

RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, 2012 yılını 230 franchise ofisle kapattıklarını söylüyor. 2013 yılında 260 ofise ulaşmayı hedeflediklerini    belirten Goldştayn, “Özellikle RE/MAX olarak bizler 15 yılı aşkın bir süredir bu sistemi uyguluyoruz ve aramıza yeni katılan franchise’larımızla vizyonumuzu paylaşıyoruz. Vizyonumuz, önümüzdeki 10 yılda 10 bin gayrimenkul danışmanına ulaşmak” diyor.

Öncelikle RE/Max’ın global ve Türkiye’de ulaştığı büyüklüğü hakkında bilgi verir misiniz?
Murat Goldştayn: 1973 yılında kurulan RE/MAX, bugün dünyada en çok gayrimenkul satışı gerçekleştiren kurumun 89 ülkede, 6 bin 500 franchise ofis ve 90 bine yakın gayrimenkul danışmanı bulunuyor. RE/MAX, ABD’nin Colorado eyaletinde kurulmuş, bu yıl 40’ıncı yıldönümünü kutlayan bir firma. RE/MAX, Türkiye’de 2000’i aşkın girişimci tarafından 230 gayrimenkul ofisiyle profesyonel gayrimenkul pazarlama ve danışmanlık hizmeti vermektedir. RE/MAX,1997 yılından bugüne ülkemizde faaliyette bulunuyor. RE/MAX, ülkemizde yeni iş kurmak isteyen girişimcilere muhteşem fırsatlar sunuyor.

2012 yılını kaç şube ile tamamladınız? 2013 yılı hedefiniz neler?

2012  yılına baktığımızda toplamda 230 franchise ofise ulaştığımızı görüyoruz. Bunun yanı sıra gayrimenkul sektöründe Türkiye’de en çok gayrimenkul danışmanına sahip olan firmayız. Yaklaşık bin 900 gayrimenkul danışmanımızla müşterilerimize profesyonel hizmet veriyoaız. 2013’de hedefimiz 260 franchise ofis sayısına ulaşma 2013 yılı için ciromuzda yüzde 30 büyüme hedefi öngörüyoruz. Bu yılın sonunda 260 RE/MAX Ofisi ve 2 bin 100 gayrimenkul danışmanımız olmasını planlıyoruz.

  HAFELE / ÖRNEK FRANCHISE SİSTEMİ

Nasıl bir franchising modeli uyguluyorsunuz?

Bir RE/MAX franchise ofisi kurmak için kolları sıvayan girişimciler, başvuru sürecinden geçerek franchise alıyorlar. Bundan sonra, franchise alanlar için hem hazırlık, hem de yoğun bir eğitim dönemi başlıyor. Franchise ofis sahipleri yani bizim kullandığımız tabirle Broker/Owner’lar, her biri sekiz gün süren iki farklı sınıf içi eğitime tabi tutuluyorlar. Ayrıca, staj ofislerimizde 3 gün staj yaparak, RE/MAX ofislerindeki pratik uygulamaları da yakından görme fırsatı elde ediyorlar. Eğitim, süreçlerini tamamlayan franchise sahipleri, ofisleri müşteri karşılamaya hazır hale geldiklerinde, faaliyetlerine başlarlar.

Son olarak hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Özellikle RE/MAX olarak bizler 15 yılı aşkın bir süredir bu sistemi uyguluyoruz ve aramıza yeni katılan franchise’lanmızia vizyonumuzu paylaşıyoruz. Vizyonumuz, önümüzdeki 10 yılda 10 bin gayrimenkul danışmanına ulaşmak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir